تاریخچه انیمیشن دنیا

انیمیشن در مقاله ساخت انیمیشن به معنی مشخص کردن عکس های متحرک به هر صورت و به هر صورت. انیمیشن ها شیوه های درست شده خیلی گوناگونی دارند که یکی از این شیوه ها به کار بردن از رایانه است. انیمیشن های رایانه ای  با به کار بردن از نرم افزار های ویژه درست می شوند.

که این نرم افزار ها توانایی دارند تا Maya، 3Dmax و خیلی از نرم افزار های دیگر باشند که هر یک همواره کاربرد و برتری بخصوصی نسبت به دیگر نرم افزار ها دارند . ساخت انیمیشن  باید به قشنگ ترین مدل احتمالی و در سریع ترین وقت انیمیشن خود را درست کنید، لذا برای این کار از شیوه های متفاوت و نرم افزار های مختلف می توان کاربرد داشت.

انیمیشن ها کاربرد های مختلفی دارند، که در مقاله ساخت انیمیشن شامل: تیزر های خبری، برنامه های علمی آموختنی، جلوه های بخصوص یا انیمیشن ترکیب شده با ویدئو، درست کردن انیمیشن برای سرگرمی کودکان و نوجوانان، درست کردن فضا های شبیه سازی شدهﻯ حقیقی، درست کردن بازی های رایانه ای و… .

ولی این بی دقتی ها پس از درست کردن نخستین انیمیشن بلند و قشنگ با اسم” داستان اسباب بازی های 1 ” (Toy Story 1) به آخر رسید. پس از درست کردن این انیمیشن شرکت های بزرگ انیمیشن سازی 2 بعدی مانند والت دیزنی با آن مخالفت کردند، اما مشاهده کرده اند که مخالفت آن ها اهمیتی ندارد.

و به دلیل این که خیلی از مردم جذب انیمیشن های 3 بعدی شده اند. به همین دلیل شرکت والت دیزنی و سایر شرکت های مخالف کم کم به جهت انیمیشن های 3 بعدی رایانه ای کشیده شدند.پس از زمانی آنچه که در مقاله ساخت انیمیشن آمده این است که شرکت والت دیزنی انیمیشن های قشنگ 3 بعدی کامل را به بازار عرضه کرد.

و در حال کنون یکی از شرکت های بزرگ انیمیشن سازی 3 بعدی در دنیا به شمار می آید. در حال کنون انیمیشن های 3 بعدی و انیمیشن های ترکیبی طرفداران زیادی پیدا کره است که ممکن است شما هم یکی از طرفداران این مدل انیمیشن ها باشید.

Animation چه چیزی است

بعضی زمات ها احتمال دارد در جمعی نشسته باشید که زمانی تلویزیون آغاز به نشان دادن برنامه کودکی (Animation) می کند تمام سر ها به جهت آن می چرخند. برنامه کودک هایی که خوب است بیان کنیم برنامه بزرگ تر ها تا برنامه کودک. اسم اساسی برنامه کودک انیمیشن می باشد.

تعریف اساسی تری از انیمیشن : اگر خواستار این باشیم که در مقاله ساخت انیمیشن تعریف اساسی تری از Animation دارا باشیم باید بیان کنیم روشی است که در آن عکس ها به طور تصاویر متحرک آشکار می شوند ، به عبارتی به این کار فریم به فریم اجرا کردن بیان می کنند که به هر تصویر یک فریم بیان می شود.

شیوه های درست کردن انیمیشن

ممکن است در مقاله ساخت انیمیشن با خود بیان کنید که Animation کاراکتر هایی درست شده است که آغاز به فعالیت می کنند و مثل بازیگران فیلم نقشی را بازی می کند. ولی انیمیشن می تواند بواسطه شیوه های دیگری همچنین ساخته شده باشد و احتمال دارد در آن حتی از یک کاراکتر هم به کار برده نشده باشد.

برای نمونه بعضی Animation هایی که به روش استاپ موشن ، موشن گرافیک و دیگر درست می شوند. در ادامه با بعضی از شیوه های انیمیشن ساز ها آشنا می شویم.انیمیشن رایانه ای چیست؟همانگونه که در مقاله ساخت انیمیشن گفتیم همه Animation ها از تصویر هایی درست شده اند که پشت سر هم با سرعت دقیقی به نمایش در می آیند.

و ما آن را به صورت فیلم مشاهده می کنیم. انیمیشن رایانه ای هم پردازشی است که از رایانه ها برای درست کردن عکس ها متحرک دیجیتالی استفاده می کنند.این مدل از Animation ها می توانند ۲ بعدی و یا ۳ بعدی باشند.انیمیشن های ۳ بعدی مراحل متفاوتی را طی می کنند. مثل موارد زیر که در مقاله ساخت انیمیشن آمده :

  • دیزاین و ساخت مدل کاراکتر و اشیا
  • تکستچرینگ
  • ریگینگ
  • انیمیتینگ
  • سیمیولیشن
  • رندرینگ

می توان بیان کرد که Animation های ۲ بعدی هم از این شیوه ها پیروی می کنند ولی به مدلی دیگر که بعضی وقت ها حتی احتمال دارد زمانبر تر از مدل ۳ بعدی خود باشد. موشن گرافیک مدلی انیمیشن ۲ بعدی است که همانگونه که بیان کردیم می توان در آن از کاراکتری به کار نبرد، مثل موشن گرافیک های خبری. موشن گرافیک می تواند ۳ بعدی هم باشد و در آن از نوع های ۳ بعدی همچنین استفاده نمود.

انیمیشن سنتی چه چیزی است

در Animation های سنتی عکس ها به طور دستی بر روی یک وسیله فیزیکی کشیده می شوند و فریم به فریم به نشان خود در می آید. این روش تا وقت آمدن انیمیشن های رایانه ای، بصورت غالب انیمیشن در سینما بود. اکنون به کار بردن از این شیوه کمتر شده ولی همچنان هم بعضی ها از این شیوه به کار می برند.

این شیوه در مدل خود بخصوص ی بوده و طرفداران به نسبت بیشتری هم دارد. شاید بتوان بیان کرد که بیشتر ما تماشا کردن Animation را از مدل سنتی آن آغاز  کردیم.استاپ موشن چه چیزی است؟استاپ موشن مدلی از انیمیشن است که در آن اجسام فیزیکی (مانند خمیر بازی) با  اندازه های ریز میان فریم های تصویر به طور جداگانه دستکاری می شوند.

این عوض کردن ها به مدلی است که، زمان پخش فریم ها به گمان می رسد اشیا به طور مستقل درحال فعالیت هستند.استاپ موشن زیر گروه هایی دارد که از شیوه اساسی استاپ موشن پیروی می کنند ولی به طور مختلف که به بعضی از آن ها اشاره می کنیم.

کِلی انیمیشن (Clay Animation) :

در درست کردن کلی Animation از ماده ای به نام کِلی تون و یا می توان بیان کرد همان خمیر بازی به کار برده می شود. با به کار بردن از این نکات کاراکتر و اجسام مورد گمان خود را ساخته و در هر فریم مدل آن ها را عوض می کند به صورتی که در آخر ما آن ها را بطور فیلمی که هر کاراکتر به خودی خود فعالیت می کند مشاهده می کنیم.

کات اوت انیمیشن (Cutout Animation) :

در کات اوت Animation از مدل های فِلت که از کاغذ درست شده اند به کار برده می شود و برای بک گراند هم از متریال هایی مثل مواردی که در مقاله ساخت انیمیشن آمده است کاغذ , پارچه سفت , کارت و یا حتی تصویر کاربرد دارد.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام