آشنایی با بک لینک ها

یک دهه پیش بک لینک سازی کار قالبا ساده ای بود، فقط لازم بود که اندکی پول در شرکت هایی که لینک میزدند خرج می کردید. یا مثلا عده ای وب سایت برای خود ایجاد بکنید و آن‌ها را به یکدیگر لینک می کردید. فقط اندکی ساعت کار یا اندکی پول باید به خود گوگل میدادید تا سایتتان را بالا بیاورد.

اگر لینک سازی ساده باشد هرشخصی میتواند آن را انجام دهد و هرکسی نیز آن را به سادگی یاد می گیرد . ولی اکنون بک لینک سازی کار سختی است. ولی با کمک گرفتن از ابزارهای بدون مشکل و با به کارگیری مهارت لازم توانسته از جمله محدود کسانی باشید که از کار بک لینک سازی استفاده می برید.

دقت کنید که هیچ راه آسانی برای بک لینک سازی تا کنون وجود ندارد و ایجاد هر شکل بک لینکی هم برای هر وب سایتی درست  نمیباشد. ولی  مطمعن میباشیم که در بین این راه ها، عده ای راه متناسب به کار شما پیدا خواهد شد.

به گفته آسان تر، زمانیکه یک وب‌سایت به وب‌سایتی لینک میشود، یک «بک لینک» ایجاد شده است. به بک لینک، inbound link  لینک «ورودی» هم میگویند، چون باعث شده که عده ای «وارد» سایتتان بشوند. External link  لینک خارجی هم دیگر از عنوان های بک لینک میباشد و کار این نوع بک لینک هدایت اعضا به «خارج» از وب‌سایتی میباشد که در آن میباشند .بک لینک یکی از مهمترین عنوان در بحث سئو هست.

برای مثال اگر داخل متنی روی یک کلمه کلیدیی لینک صفحه ای ک ما داخل همان صفحه هستیم را بزاریم یک لینک داخلی است، ولی اگر همان لینک را به یک وبسایت با ارزش دیگری بدهیم، بدین شکل گوگل این لینک را به مبتنی بر رأی اعتماد مدیرسایت به سایت شما میپندارد و هر چهقدر اینگونه لینک ها برای یک سایت افزایش یابد ، اعتبار آن نیز پیش گوگل افزایش میابد. باید دقت کنید که «کیفیت» در اینجا مهم ترین گزینه میباشد و همچنین همه لینک‌ها اعتبار به یک اندازه را ندارند .

به گفته بهتر، گرفتن چندین بک لینک معتبر ومفید از سایت های با ارزش از چندین بک لینک از وب‌سایت‌های اسپم مفیدتر است.

آشنایی با بک لینک

پاسخ به سئوالات کلیدی درباره بک لینک

کیفیت یک بک لینک را چی به ما نمایش میدهد؟

کلا، یک بک لینک کیفیت دار را میتوان از موارد زیر تشخیص داد :

لینک باید دوفالو (dofollow) تعریف شود یعنی نباید نوفالو nofollow باشد؛

در میان متن سایمان باید منبع محتوایمان را بزاریم؛

 (anchor text) یا محتوا لینک یطور کلی طبیعی باشد.

 چه سایتی برای دریافت بک لینک با کیفیت تر میباشد؟

سایتی که به متن آشنایی با بک لینک مربوط باشد؛

و همچنین دارای ارزش زیادی باشد.

بک لینک خوب به چه بک لینکی گفته می شود؟

بک لینک خوب به بک لینکی گفته میشود از یک ‌سایت با ارزش و دارای جایگاه بالا به سایتتان بدهد، هرچهقدر سایت با ارزش تر باشد ارزش بک لینک آن نیز افزایش میابد.

ویژگی‌ بک‌ لینک مفید :

بک لینکی که از ‌سایت مربوط با سایت شما دریافت شده بهترین لینک میباشد.

بک لینک‌های داخل متن بهتر میباشند.

گرفتن بک لینک از وبسایت های دارای محتوای طولانی و باارزش اعتبار خیلی زیادی دارد.

برای سئو کردن بهتر میباشد که بک‌لینک‌ها  dofollow باشند،ولی لینک‌های nofollow همچنین مفید میباشند ولی کمتر. لینک های نوفالو قادراند موجب انتقال ترافیک بازدید به سایت شما شود و در نهایت جایگاه سایت شما را افزایش میدهند.

سایتی که لینک میدهد باید دارای دامنه اتوریتی عالیی باشد.

بک‌لینک بد به چه لینکی گفته میشود؟

به زبان دیگر بک لینک بد به بک لینکی گفته میشود که قاعده و قانون ربات های google را در بخش بک‌لینک‌ زیر پا بگذارد. بک لینک بد خیلی ضرر داشته و قادراند سایت شما را پنالتی و از جایگاه جست وجو گوگل حذف شود.

ویژگی‌آشنایی با بک لینک های مضر :

لینک گرفتن از وب‌سایت هایی که دارای جریمه گوگل می باشند.

 گرفتن بک لینک از برگه با متن ضعیف

بکلینک‌هایی که از سوی ‌سایت های هرز دریافت می شوند.

زدن لینک‌ چندان زیاد در زمان کوتاه

تبدیل کردن لینک

بکلینک زدن از سایت با دامنه اتوریتی خیلی کم

بک لینک‌ ویجت

بکلینک‌ از سوی وب‌سایت‌های کرک شده

لینک زدن در CSSسفارشی مخفی

بک‌لینک‌هایی که به‌ شکل روتین و یا با اسفتاده از ربات های بک لینک ساخته می‌شوند.

چرا همه بک لینک ها مفید و با کیفیت نیستند؟؟

ربات های جستجو گوگل سالهای قبل همه ی بک لینک ها را مفید تلقی میکند اما در امروزه روز و به ویژه سال گذشته یا دو سال گذشته رباتهای گوگل خیلی بر موضوع بک لینک کمیت و کیفیت آن حساس شده است و به آسانی بک لینک مفید را از بک لینک مضر میشناسد، بدین صورت در گرفتن بک لینک خیلی باید توجه کنید تا درنهایت دچار جریمه گوگل و پنالتی شدن سایت نشده.

در دریافت بک لینک به یک موضوع خیلی مهم دقت کنید و آن این است که گرفتن مقدار زیادی از بک لینک در زمان کوتاه می تواند گوگل را حساس کرده و در نهایت حتی اگر کیفیت لینک های شما نیز بالا باشد و به گونه ای مفید باشند ربات های جستجوگوگل همه ی آنها را هرزتشخیص میدهد.

حوضه بک لینک حوضه گستره ده ای میباشد و تاثیر بک لینک این است که سایت مورد نظر را با ارزش تر میکند و اعتبار سایت را بالا میبرد تا زودتر توسط گوگل به صفحه های بالایی برسد و جزو لینک های یک تا ده  در صفحه اول شود.

همانطور که گفتیم بک لینک ها به انواع مختلفی تقسیم میشوند که در اینجا درباره بک لینک های داخلی و خارجی صحبت کردیم بک لینک های داخلی را توضیح داده ایم که چگونه میباشد ولی اینجا باید این را بگوییم که وقتی یک محتوا تولد میشود حداقل باید 10 تا لینک داخلی در آن زده شود و بک لینک داخلی هم انواع مختلفی دارد که گفتن انواع مختلف آن در این بحث نمیگنجد.

با سئو تهران به بهترین ها برسید….

بیشتر بخوانید: بک لینک نو

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید