مقاصد ادیت عکس و طراحی

این مقاله از چند قسمت بخش بندی شده که پر است از موارد آموزنده و تجربی، پیشنهاد می کنیم که تا آخر مقاله ی آموزش ادیت عکس را با حوصله بخوانید.تغیبر دادن عکس و طراحی یکی از کار هایی است که امروزه خیلی زیاد مورد کاربرد قرار می گیرد و هر فردی به هدفی داخل آن می شود.

مقاصد طراحی هستند که باید بواسطه آن ها انتخاب صحیحی را انجام دهیم به دلیل اینکه تغییر دادن عکس و طراحی شاخه های مختلفی دارد و در همین وهله ی نخست بواسطه توضیحات راه خود را مناسب تر انتخاب خواهید نمود.مخاطبات و علاقمندان به هنر تغییر دادن عکس که ادیت عکس هم بیان می شود.

(ادیت از لغت انگلیسی Edit در زبان فارسی داخل شده که غلط است و باید همان تغیبر دادن عکس را بیان کنیم) با مراحل متفاوت و مختلفی روبرو خواهند شد به دلیل اینکه هنر تغییر دادن عکس خیلی زیاد است البته اصلا جای استرس و اضطرابی نیست.با ما در آموزش ادیت عکس که شرکتمان آماده کرده است همراه باشید.

اگر صحیح آموزش ادیت عکس را یاد بگیرید و پشتکار داشته باشید همه چیز راحت است و رقیبی نخواهد ماند که شما در حسرت تغییر دادن عکس او باشید.

مدل های تغییر دادن های عکس 

 1. عکاس هستید می خواهید اشکالاتی مثل کادربندی و مشکلات رنگ و نور عکس را تغییر دهید
 2. دیزاین آلبوم عروس و کودک هستید هدف تغییر دادن عکس ها را دارید و دیزاین انجام دهید
 3. هدف دارید روی روتوش پوست و صورت متمرکز شوید
 4. می خواهید داخل دنیای طراحی تجاری مثل پوستر، کاتالوگ طراحی بنر وب شوید
 5. به ترکیب عکس ها علاقه دارید همان هایی که یک عکس ساده به روش زیبایی با چند عکس دیگر ادغام می شود

همانطور که در آموزش ادیت عکس فهمیدید تغییر دادن عکس شامل حالت های متفاوتی بوده و احتمال دارد شما به صورت یک ویرایشگر تا مدت ها تنها در یک یا دو مدل آن فعالیت کنید و هیچ زمان به دنبال دیگر انواع آن نروید.عکاس هستم قصد دارم عکس هایم را تغییر دهم :

موجود بودن خطا و مشکلات در وقت عکاسی یک عنوان کاملا عادی است پس نگران نباشید که بطور نمونه به چه دلیل من این اندازه مشکلات در عکس دارم، اگر خوب یاد می گرفتم و با پشتکار و توجه عکس بگیرید این مشکلات یواش یواش کاهش یافته ولی بدانید هیچ زمان تمام نخواهند شد که باز هم معمولی است، اشتباهات انسانی در عکاسی موجود است.

تصور کنیم شما یک عکاس باتجربه هستید و در وقت عکاسی هیچ اشتباهی نداشته باشید، باز هم احتیاج به تغییر دادن عکس خواهید شد به دلیل اینکه شما نمی توانید اشتباهات لنز و دوربین را در زمان گرفتن عکس برطرف کنید، نمیت وانید رنگ و نور را بطور کامل استاندارد کنید به دلیل اینکه وضعیت عکاسی و نما هایی که در آن عکاسی می کنید یکسان نیستند.

احتمال دارد عکاس آتلیه یا استودیو باشید باز هم اگر مناسب ترین عکس را بگیرید احتیاج به ویرایش عکس خواهید شد مگر اینکه خواستار این باشید که هیچ ویرایشی در تصویر انجام ندهید و همانگونه از عکس به کار ببرید.یک عکاس احتمال دارد طبق آموزش ادیت عکس ، تغییر های زیادی که فراگرفته است را روی عکس انجام دهد که در پایین فهرست تقریبی را آورده ایم :

 • مرتب کردن کادربندی یا کراپ عکس را تغییر دهید.
 • وایت بالانس عکس را تغییر دهید.
 • تون رنگ را تغییر دهید.
 • اکسپوژر بیش از اندازه بوده یا زیر حد استاندارد است در نتیجه باید عکس ویرایش شود.
 • می خواهد شارپ یا برجستگی پیکسل ها در تصاویر را تغییر دهید.
 • مشکلات و خطا های لنز مثل Aberration را تصحیح کند.
 • بواسطه منحنی، سه کانال رنگ را در عکس تغییر و حس و حال عکس را عوض کنید.
 • مولفه های روشنایی، سایه، سفیدی، سیاهی را تغییر دهید.
 • روتوش (ریتاچ درست است) را انجام داده و در تصاویر لکه هایی را درست کنید.

این ویرایش هایی که در تصویر انجام می شود بواسطه یک عکاس دفعات زیاد اجرا خواهند شد و البته خیلی لازم است. حال پیشنهادی برای شما داریم، یک عکاس احتمال دارد هیچ زمان به دنبال فتوشاپ نرود و احتیاجی به دیزاین نمودن نداشته باشد به دلیل اینکه عکاس است.

و در وهله ی بعد از عکاسی باید استاندارد درست کند و رنگ و نور به همراه درجه بندی رنگ اگر لازم باشد به اجرا در آورد ، بنابراین دو انتخاب دارید با ما در ادامه ی مقاله ی آموزش ادیت عکس همراه باشید.

سرعت زیاد برای تغییر دادن عکس

اگر از آندسته تصویر هایی هستید که عکس های زیادی دارید و در هر مرحله عکاسی 100 ها تصویر و بیشتر می گیرید بنابراین سرعت در کار شما خیلی مهم است و احتیاج انجام دسته جمعی تغییر دادن های زیادی روی عکس ها خواهید بود. پر اهمیت نیست که با موبایل عکاسی می کنید.

یا دوربین تخصصی دارید، اهمیت این دارد که تغییر دادن عکس با سرعت بالا یکی از احتیاج های عکاس هایی برای شما خواهد بود. بعضی دیگر از علاقمندان هستند که با موبایل یا دوربین های عکاسی کار دارند، همه ی عکاس ها احتیاج به تغییر دادن عکس های خود هستند پر اهنیت نیست که عکاس تخصصی هستید یا آماتور این احتیاج برای همه می باشد.

حال تصور می کنیم که هر از زمانی از خانواده یا طبیعت یا فرزندان خود عکاسی می کنید و مایل به ویرایش تصویر ها دارید، اشخاصی چون شما که آرشیو های زیادی از عکس ندارند خوب است از شیوه تغییر دادن عکس به طور تک به تک استفاده نماید.همراه ما در مقاله ی آموزش ادیت عکس باشید.

تغییر دادن عکس برای دیزاین آلبوم عروس یا ژورنال عروس و کودک : یکی از منابع دیگر که درآمد خوبی دارد و قسمتی از ویرایش عکس می باشد دیزاین آلبوم عروس یا دیزاین ژورنال و کودک می باشد. صحیح است که در عنوان هر یک طراحی آمده ولی در همین طراحی مراحل مختلفی از تغییر دادن عکس وجود دارد که به بعضی از آن ها اشاره می کنیم :

 • استاندارد کردن رنگ و نور عکس
 • درست کردن رنگ یا دستکاری رنگ عکس
 • کادر ساختن عکس
 • ترمیم موضعی قسمت های مختلف عکس
 • حذف یا ماسک قسمتی از عکس
 • اضافه کردن پیکسل های جدید به عکس
 • ترکیب نمودن عکس ها با یکدیگر
 • زنده نمودن پیکسل در رنگ های بی حال

و خیلی ویرایش دیگر که در تصویر ها صورت داده می شوند.همانطور که اطلاع دارید در هر شهر و کشوری بطور زیادی آتلیه و استودیو عکاسی و طراحی موجود است که هر یک با تجربه و توانایی ها در تغییر دادن عکس ها تلاش در جذب مشتری می کنند.امیدواریم که از خواندن مقاله ی آموزش ادیت عکس راضی بوده باشید.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام