چطور تدوین ویدیو کنیم یا فرا بگیریم

اکنون آموزش ادیت فیلم از جایگاه بخصوصی در جامعه دارا است، چرا؟ به دلیل اینکه لغتی به اسم ویدیو مارکتینگ در جهان دیجیتال به چشم می خورد و همین سبب شده که کسب و کار های متفاوت احتیاج ساخت ویدیو باشند و یا نیروی برای این فعالیت استخدام کنند تا بطور جدی ویدیو مارکتینگ را جستجو کنند.

ولی اگر شما فردی باشید که علاقمند به آموزش ادیت فیلم باشد این مقاله به شما نقشه راه را نشان می‌ دهد تدوین ویدیو کار دشواری نیست و اصلاً آن را مختلف و عجیب ندانید.کار های تدوین گر ویدیو چیست؟بگذارید، نخست وظیفه تدوین گر ویدیو را باهم دوره کنیم، اصلاً تدوین ویدیو به معنی چه؟ چه کاری دارای تدوین ویدیو می‌ شود؟

تدوینگر ویدیو کار های متفاوت و منعطفی دارد ولی به پر اهمیت ترین آن ها اشاره می کنم، بعضی از این وظایف در ادامه توضیح داده می شود.موارد مهم تدوین که با اجرای آن ها تدوینگر خوب تری می شوید :به صورت یک تدوینگر فیلم همواره چیز های بروزی در جلوی مسیر شما قرار خواهد داشت و همواره در حال آموختن هستید.

پرسش بزرگ این است که چگونه باید به صورت یک تدوینگر پیشرفت کنید؟در کلاس های یادگیری ، ورکشاپ ها و یا تمرینات عملی آگاهی های زیادی در این مورد در اختیار شما جای خواهد گرفت.در ادامه با بعضی از مهارت های مهم برای تقویت خود به صورت یک تدوینگر آشنا می شوید.با ما در مقاله ی آموزش ادیت فیلم همراه باشید.

از مجموعه ابزار های متفاوت استفاده کنید

ابزارها در عین محدودیت باعث بوجود آوردن عادت هایی می شوند.عادت هایی که در زمان استفاده ی همیشگی از یک ابزار به دست می آورید احتمال دارد پر فایده باشند ولی همینطور خلاقیت شما را در کار تدوین زیاد خواهند داد.خوب است به کار بردن از ابزار های متفاوت را در برنامه های متفاوت تدوین به کار بگیرید.

برای تنوع زیاد تر می توانید با تدوین یک پروژه با به کار بردن از یک برنامه ی تدوین مختلف، پرسپکتیو بروزی به دست آورید.عوض کردن ADOBE PREMIERE PRO به FINAL CUT PRO X برای یک پروژه می تواند شیوه ی بیان داستان شما را عوض کنید.ما را در مقاله ی آموزش ادیت فیلم همراهی کنید.

حرکت دادن ماوس زمان بیشتری از شما می گیرد.یکی از مناسب ترین شیوه ها برای پیشرفت، آموختن کلید های میانبر کیبورد در نرم افزار شما است.البته احتمال دارد آموختن همه ی کلید های میانبر تا حدی سخت باشد به دلیل اینکه صد ها کلید میانبر در برنامه های متفاوت در برابر تدوینگران قرار خواهند گرفت.

یکی از مناسب ترین شیوه های آموزش ادیت فیلم، تمرین و آموختن یک کلید در هر روز است.می توانید از ابزاری که به صورت روزمره از آن به کار می برید کار خود را شروع کنید.بعد با آموختن هر کدام از کلید های میانبر به صورت روزمره به زودی زیاد کردن سرعت خود را در تدوین دیده خواهید نمود.

کشف محیط های جدید

یکی دیگر از روش های آموختن انجام کار های بروزی است.اگر به صورت معمول از فرمت های کوتاه برای فیلم های اینترنتی به کار بردن ، می توانید به دنبال تدوین یک قصه ی بلند بروید.اندکی مختلف در روش ویدئو تغییرات زیادی در شیوه فردی شما ایجاد خواهد نمود.

یک دفتر یادآوری درست کنید.از یاد بردن بعضی موارد یک امر عادی است.استفاده از یک دفتر یادآوری مشخص کننده  تصمیماتی است که در کار های تدوین قبلی اتخاذ کرده بودید.این یادآوری در درک کارکرد تصمیم خود شما و همینطور مواردی از راه حل های خلاقانه ی گذشته یاری شایانی خواهد نمود.

یکی دیگر از روش های تهیه ی یک دفتر یادآوری که با کارکرد کار تدوینگر یکسان است، اضافه کردن نظرات پر فایده به پروژه ها است.ابزار های کپشن نویسی شیوه مناسبی برای نوشتن افکار و عقیده ها به پروژه است.ما را در مقاله ی آموزش ادیت فیلم دنبال کنید.

مخاطب خود را مشاهده کنید.احساسات یک تدوینگر به کار خود به صورتی که واکنش مخاطب مهم نیست.خوب است در هر وقت ممکن، واکنش مخاطب خود را نسبت به فعالیت تدوین خود مشاهده کنید.به جای مشاهده کردن ویدئو، مخاطب را در زمان مشاهده ی ویدئو تماشا کنید.

می توانید از این واکنش ها مواردی یادداشت کنید، مانند اینکه چه چیز سبب واکنش آن ها در یک بخش خاص شده بود.

اعداد را تماشا کنید

داده های بزرگ و به کار بردن از اعداد زندگی روزمره ی اشخاص را تحت اثر خود قرار داده اند.حال می توانید با به کار بردن از ابزار های متریک اینترنتی در کار تدوین خود توسعه حاصل کنید.بطور نمونه، ابزار های اینترنتی وجود دارند که مشخص کننده ی اندازه زمان مشاهده ی یک ویدئوی بخصوص بواسطه بیننده و وقت توقف آن هستند.این اعداد مشخص کننده که در کدام بخش از ویدئو دقت تماشاچی را از دست می دهید.

تدوین کاغذی : یک استوری برد به صورت ابزار های از قبل تهیه شده محدود نیست و در واقع قدرت زیاد تری هم دارد . یکی از شیوه های  توسعه در کار تدوین، به کار بردن از یک استوری برد به صورت ابزار تدوین است.می توانید هر فضا را در یک کاغذ جدید قیچی کنید و کاغذ ها را منظم کنید.

به این صورت بدون حواس پرتی بواسطه هر چیزی در یک صحنه می توانید همه داستان را ببینید.این شیوه پرسپکتیو بروزی در جمع آوری یک داستان داده می شود.با ما در ادامه ی مقاله ی آموزش ادیت فیلم باشید.

تقلید

تدوینگران ویدئو فعال ترین و انتقاد گری مصرف کنندگان محتوای ویدئویی هستند.جزییات هر ویدئو به توجه مورد وارسی قرار گرفته و هر تدوین به صورت یک فرصت آموزش ادیت فیلم در نظر گرفته می شود.نه فقط با دیدن ویدئو ها خوب می آموزید بلکه با دنبال کردن  از آن ها موارد زیاد تری به دست خواهید آورد.

با وارسی صحنه به صحنه ی و فریم به فریم شیوه ی بوجود آوردن یک سکانس، مطالب زیاد تری خواهید آموخت.یکی از مناسب ترین مورد در مورد فیلم سازی این است که همه آنچه با پیشبرد و عوض کردن حاصل می شود.برای توسعه در کار تدوین باید فعالیت های خود را بالا ببرید که در حقیقت کار چندان سختی هم نیست، فقط تمرین زیاد می طلبد.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام