افترافکت چه چیزی است

افتر افکت یک نرم افزار تخصصی برای بوجود آوردن موشن گرافیک و افکت های عکس دار است. که ما در شرکت سئو تهران به آموزش افترافکت پرداخته ایم.از افتر افکت در درست کردن فیلم و ویدیو های تخصصی به کار برده می شود و شما در کار با چندین لایه توانایی دارید از ویدیو، افکت، شکل، متن، ابجکت های سه بعدی و… در درست کردن ویدیو های خود به کار نمایید.

افتر افکت شامل صد ها افکت و توانایی است که در درست کردن یک جهان ویدیویی شما را کمک می کند. درست کردن عنوان ها، اینترو ها و افکت های سینمایی، بوجود آوردن آتش یا بارش باران، متحرک سازی یک طرح یا کاراکتر از نمونه کار هایی است که در این نرم افزار پویا می توانید صورت دهید. هیچ چیزی نیست که توانایی نداشته باشید در افتر افکت بوجود آورید.همراه ما در ادامه ی مقاله ی آموزش افترافکت باشید.

به چه دلیل باید نرم افزار افتر افکت را فرا بگیریم ؟نرم افزار افتر افکت یکی از کاربردی ترین و پر طرفدار ترین نرم افزار های ادوبی در پیش فوتوشاپ است، مدل ها قابلیت های این نرم افزار در حیطه های متفاوت  یکی از علل های تعداد زیاد کاربران این نرم افزار است، شرکت ادوبی در توضیح  این نرم افزار بیان می کند : “هیچ کاری نیست که با افتر افکت نتوانید آن را به کار ببرید”.ما را در ادامه ی مقاله ی آموزش افترافکت دنبال نمایید.

حیطه های کار این نرم افزار خیلی گسترده است اما پر اهمیت ترین آن ها عبارتند از  :موشن گرافیک، جلوه های بصری و کامپوزیت که در مراحل متفاوت پست پروداکشن قابل کاربرد است.در جهان امروز با دقت به گسترش رسانه های اجتماعی و مسایل مرتبط به دیجیتال مارکتینگ اهمیت یادگیری این نرم افزار دو برابر شده و در کنار برخی گروه های تولید محتوای موفق اشخاصی با تسلط به این نرم افزار هستند .

آیا آموختن نرم افزار افتر افکت به پیش نیاز احتیاج دارد 

در این آموزش افترافکت به طور اساسی و جامع به توانایی های این نرم افزار پرداخته خواهد شد  و  نه فقط برای اشخاص که تجربه کار با این نرم افزار را تجربه کرده اند، بلکه اشخاصی که هیچ تجربه ای از این نرم افزار و حتی سایر نرم افزار های حیطه گرافیک کامپیوتری را نداشته اند هم قابل کاربرد خواهد بود.

آیا تمام اشخاص می توانند این نرم افزار را فرا بگیرند؟نرم افزار افتر افکت در دید اول برای خیلی از اشخاص نرم افزاری پیچیده و غیر قابل آموختن به گمان می رسد، اما اگر به طور درست با مفاهیم و توانایی های این نرم افزار شناخت پیدا کنیم خواهید مشاهده کرد که کار با این نرم افزار خیلی شیرین و جالب خواهد بود.

و خود شما از مشاهده کردن نتیجه آثار خود به شکوه خواهید آمد، پر اهمیت آموختن اساسی و مرحله به مرحله است .آیا نرم افزار افتر افکت برای معماران هم کارایی دارد و پر فایده است ؟نه فقط معماری بلکه همه رشته های متفاوت می توانند از افتر افکت استفاده مند شوند.همراه ما در مقاله ی آموزش افترافکت باشید.

ما را در محتوای آموزش افترافکت دنبال کنید.در مورد معماری  به طور بخصوص باید بیان کرد که همه ما از مهم بودن پرزانته آثار معماری آگاه هستیم، چه پرزانته خود اثر و چه شیوه ارایه کنفرانس های معماری ، چه در مقطع دانشجویی و چه در مقطع تخصصی و اجرایی  و ….از توانایی های نرم افزار افتر افکت به چه نکاتی می توان اشاره نمود؟بعضی از قابلیت های نرم افزار افتر افکت شامل :

 • اصلاح رنگ آثار در مدیوم های متفاوت  مانند  عکس ، فیلم ، انیمیشن ، پوستر  و …
 • حرکت دادن به مولفه های ثابت عکس ، مانند حرکت ابر های آسمان در یک عکس یا باد خوردن مو های کاراکتر  و …
 • به کار بردن افکت های وابسته به لنز دوربین به طور فیزیکال ، مانند عمق میدان ،لنز دیستورشن و …
 • درست کردن ایرادات عکس ها  مانند لرزش دوربین  ، نویز تصویر و …
 • افزودن و کم کردن مولفه های بصری به یک فوتیج  مانند افزودن یک مدل سه بعدی به یک ویدیو یا از بین بردن یک آبجکت از فیلم
 • درست کردن محتوای متکی بر متن به طور اساسی تخصصی و جذاب خوب برای جلسات کنفرانس و پرزانته
 • درست کردن محتوای کوتاه خوب برای محیط های مجازی و شبکه های اجتماعی
 • درست کردن انیمشین های دو بعدی و کات آوت در روش های متفاوت
 • توانایی به کار بردن از اکسپرشن برای درست کردن افکت و مدل استفاده از آن ها
 • درست کردن کمیک موشن های مختلف بر پایه عکس کمیک و به کار بردن از محیط دو و نیم بعدی
 • درست کردن مدل های برودکست و محتوای گرافیک تلویزیونی  شامل زیر نویس ، تایتل بار ، پاساژ و …
 • تغییر دادن پوستر های گرافیکی به موشن گرافیک های کم
 • درست کردن مدل های لوگو موشن و آرم استیشن در روش های متفاوت
 • اضافه کردن افکت های اقلیمی مثل باران و برف و …
 • مدل های قابلیت های مرتبط به حذف پرده سبز و آبی   chromaKe
 • مدل های ترکینگ دو بعدی و سه بعدی
 • توانایی curve edit برای کنترل مناسب انیمیت ها و کی فریم ها
 • پشتیبانی از مدل های پسوند های فوتوشاپ و ایلوستریتور
 • درست کردن مدل های نویز و دیستورشن و گلیچ
 • پشتیبانی از فایل های صوتی و منتقل کردن نوسانات صوت به انیمیشن ( درست کردن انیمیشن هم آهنگ با ریتم موسیقی )  و …

قالب‌ های درست شده افتر افکت چیست

قالب ‌های درست شده افتر افکت یکی از علل های اساسی استفاده از این برنامه بواسطه زیاد تر ویرایش ‌کنندگان ویدئو است. شما می شود که یک شغل کامل با صورت موشن دیزاینر دارا باشید. به دلیل آن که ویرایش‌کنندگان ویدئو همواره وقت کافی برای دیزاین حرکات مورد احتیاجشان را در اختیار ندارند.همراه ما در محتوای آموزش افترافکت باشید.

شما می ‌توانید حرفتان را بر مبنای درست کردن این قالب ‌های آماده درست کنید. با قالب ‌های درست شده، اضافه بر متخصصین تغیبر دادن ویدئو، کاربران عادی همچنین می ‌توانند به تغییر دادن عکس های مورد نظرشان بپردازند. شما در کنار به کار بردن از قالب های درست شده افتر افکت خودتان هم می توانید قالب های درست شده درست کنید.ما را در محتوای آموزش افترافکت همراهی کنید.

و در اخیار بقیه قرار بدهید.پلاگین های افتر افکت چه چیزی است؟مانند دیگر نرم افزار ها برای نرم افزار افتر افکت هم اندازه زیادی پلاگین درست و نوشته شده است، در این دوره به بعضی از پر اهمیت ترین آن ها خواهیم پرداخت و چطور کار با آن ها را فرا می گیرم.

و بواسطه این پلاگین ها به سادگی می توان افکت های جالبی را درست کرد که بدون این پلاگین ها به نظر غیر قابل انجام بودند.محتواهایی از قبیل آموزش افترافکت را مطالعه نمایید.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام