امتیازدهی به : page

برای فراگیری انیمیشن از کجا باید آغاز کرد

 یکی از مهم ترین مسائلی که همواره به وسیله اشخاص پویا در حیطه انیمیشن سوال می شود این است که «من علاقمندم که یک انیماتور شوم یا انیمیشن بسازم. از کجا باید آغاز کنم؟»در این مقاله تلاش خواهد شد تا مطالب مرتبط به انیمیشن و فراگیری آن برای اشخاصی که علاقه مند به آغاز کار انیماتوری و یا داخل شدن به صنعت انیمیشن هستند.

تا جایی که ممکن باشد و حوصله سر بر نشود این مبحث را پوشش خواهیم داد. در شروع تشریح خواهیم داد که انیمیشن چه چیزی است و فیلم های انیمیشنی چطور ساخته می شوند و بعد به مدل های متفاوت انیمیشن های مشهور خواهیم پرداخت.شروع این مسیر پر پیچ و خم کار ساده است ولی تسلط پیدا کردن و استاد شدن در این تخصص انصافا دشوار است.

در حال حاضر به سادگی می توان به مطالب آموزشی و یا نرم افزار های مرتبط به ساخت انیمیشن دسترسی پیدا کرد. به لطف جهان مدرن و وجود رایانه ها و نرم افزار ها دیگر مشقتی برای آغاز و فراگیری انیمیشن وجود ندارد. در شروع پیدایش انیمیشن (دو بعُدی)  آغاز و فراگیری انیمیشن به مراتب دشوار تر از امروز بود.

آغاز یادگیری انیمشن امروزه خیلی راحت است و با کمترین امکانات موجود هم می توان این کار را فرا گرفت، اما لازم به ذکر است که تسلط پیدا کردن و حرفه اس شدن در این صنعت دشوار است.ولی خبر خوب…شما احتیاج ندارید تا به اندازه ی انیماتور های حرفه ای دیزنی به حرفه خود تسلط داشته باشید و بعد شروع به خلق انیمیشن بکنید.

شما می توانید از کار های راحت و ساده آغاز کنید و به صورت تدریجی مهارت های خود را در این حیطه گسترش دهید.به گفته اساتید آموزش انیمیشن ، شما حتی به این احتیاج ندارید که در دیزاین و تولید کارکتر بی اشکال و نقص باشید.انیمیشن چه چیزی ؟انیمیشن به زبان راحت به معنی خلق عکس های متوالی برای بوجود آوردن توام با حرکت های متوالیست. انیماتور شدن به چه مفهوم است؟به کسی که انیمیشن می سازد انیماتور می گویند. 

نرم افزرا های ساخت انیمیشن

در آغاز کار به شما پیشنهاد می کنیم که نرم افزار های «فلش» و «فوتو شاپ» را فرا بگیرید. و پس از آن به دنبال نرم افزار های دیگر بروید، که به آن ها در ادامه مقاله آموزش انیمیشن اشاره خواهد شد.

نرم افزار فلشAdobe Flash  نرم افزاری حرفه ای برای درست کردن محتوای انیمیشن و چند رسانه ای می باشد. با به کار بردن از این نرم افزار می توانید رسانه های قشنگ برای دسکتاپ و چندین دستگاه متفاوت مثل تبلت ها، گوشی های هوشمند و تلویزیون ها تهیه کنید.

نرم افزار فوتو شاپAdobe Photoshop بدون تردید حرفه ای ترین و بهترین نرم افزار تخصصی ویرایش تصویر، ساخت مدل‌ های سه بعدی، طراحی و نقاشی است که به گفته مقاله آموزش انیمیشن بیشتر از ۲۵ سال از ارائه نخستین نسخه آن می ‌گذرد و بطور منظم با خصوصیت های جدید آپدیت می ‌شود.

نرم افزار افتر افکت:  Adobe After Effects نرم افزاری قدرتمند برای بوجود آوردن حرکت های گرافیکی پیچیده و جلوه های بصری سینمایی است.

سخت افزارها

کامپیوتر: شما برای استفاده از نرم افزار هایی مانند فوتوشاپ و یا فلش احتیاج به یک سیستم خیلی حرفه ای ندارید و کامپیوتر های جدید با کانفیگ عادی هم می توانند از بعد اجرای این برنامه ها به درستی بر بیایند.

تبلت: اگر مایل برای به کار بردن از تبلت را دارید می توانید از تبلت هایی که نوری هستند و قیمت کمی هم که در بازار وجود دارد مانند (اینتوس پرو) به کار ببرید.

کیت بقای انیماتور (ریچارد ویلیامز) :

ویلیام ریچارد – کارگردان انیمیشن مشهور است به گفته مقاله آموزش انیمیشن (چه فردی برای راجر خرگوش پاپوش درست کرد) و برنده سه هدیه اسکار- یکی از نو آوران و پر تلاش ترین اشخاص در این حیطه کاری انیمیشن است که توانسته میان دوره انیمیشن های دست ساز و انیمیشن های رایانه ای ارتباط اثرگذاری برقرار کند.

این کتاب ۳۴۲ صفحه ای همه چیز هایی که درباره کارگردانی انیمیشن است را بیان کرده است. ویلیام ریچارد  در این کتاب اساس پر اهمیت انیمیشن را که هر انیماتوری از مقدمه تا پیشرفته، از کلاسیک تا رایانه به آن ها احتیاج دارد را پوشش می‌ دهد.او اهداف خود را با صد ها مدل نشان می ‌دهد.

متحرک سازی کارتون- (پرستون بلر) :

این کتاب مدت های مدیدی است که از منابع پر اهمیت و شگفت انگیز انیمیشن به حساب می آید. برخی انیماتور های دنیا آن را مطالعه کرده اند، مباحث پر اهمیتی در مورد شیوه طراحی شخصیت های حیوانی و انسانی و اشکال و حرکات آن ها، درک وقت  و بررسی حرکات ارگانیک و سیکل های حرکتی از جمله متن های پر اهمیتی است.

که در این کتاب درباره آن توضیح داده شده است. نویسنده این کتاب از معروف ترین انیماتور های حرفه ای بوده که در آثار شگفت انگیز دیزنی مانند میکی موس، پینوکیو، بامبی به اسم انیماتور نقش داشته است. به جز انیماتوری، کارگردانی فیلم خرس قهوه ای را برای استودیو MGM و در حیطه تبلیغات تلویزیونی و درست کردن فیلم های آموزشی فعالیت داشته است.

این کتاب دارای پنج قسمت اساسی است: ۱- پرورش شخصیت، ۲- حرکت، ۳- عکس متحرک، ۴- دیالوگ ۵- مسائل فنی 

کتاب توهم زندگی (اولی جانستون) و (فرانک توماس) :

دوازده اساس پویانمایی، اصول هایی هستند که در کتاب (توهم زندگی) بواسطه انیماتور های دیزنی (اولی جانستون) و (فرانک توماس ) که از اعضای نه پیرمرد دیزنی بودند، مشهور شدند.جانستون و توماس کتابشان را بر اساس کار ها و تجربیات انیماتور های معروف دیزنی (از سال ۱۹۳۰ تا وقت نوشتار کتاب) و همینطور تجربیات خودشان در درست کردن حرکات طبیعی در انیمیشن جای دادند.

این دوازده اساط، پیاده کردن قوانین فیزیک را بر یک انیماتور برای دارا بودن انیمیت آسان تر و طبیعی ‌تر را تشریح می ‌دهند. علاوه بر این برخی از این اساس مانند جذابیت کاراکتر و وقت بندی حسی بعد ‌های غیر فیزیکی و انتزاعی همچنین دارند.این کتاب و اصول هایی که در آن گفته شده است خیلی مورد استفاده انیماتور های جهان قرار گرفته.

و برخی از آن به اسم انجیل (کتاب مقدس) صنعت انیمیشن گفته می ‌شود. این کتاب در سال ۱۹۹۹ در یک آمارگیری اینترنتی به عنوان مناسب ترین کتاب انیمیشن تاریخ برگزیده شد. با اینکه در وقت نوشتن و چاپ شدن کتاب، روش های دستی مانند سل انیمیشن رایج داشت.

شرکت سئو تهران با استفاده از برترین متخصصین و اساتید گرافیکی که سال های طولانی در مجتمع فنی تهران ، سابقه تدریس نرم افزار های مایا و افتر افکت را دارند ، انیمیشن های تبلیغاتی شرکت های مختلف را تولید می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن نمونه کار های مختلف و اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran

ساخت انیمیشن تبلیغاتی

پخش گسترده پیامک

 

نمونه انیمیشن تبلیغاتی ساخته شده توسط شرکت سئو تهران