اندروید چه برنامه ای است

ما در شرکت سئو تهران قبل از شروع بحث آموزش برنامه نویسی اندروید به معنای کای اندروید می پردازیم ،اندروید (Android) سیستم‌ عاملی دارای متن باز است که بر پایه هسته لینوکس بواسطه شرکت گوگل پیشرفت داده شده است. متن باز بودن اندروید به این مفهوم است که سورس کد اساسی آن در دسترس عموم قرار دارد. به معنی اینکه برای به کار بردن از آن احتیاجی به گرفتن مجوز و یا صرف قیمت نیست.

متن باز بودن اندروید سبب می‌ شود که سورس کد اساسی آن به سادگی در اختیار کاربران و توسعه دهندگان متفاوت در سرتاسر دنیا قرار گیرد. این خصوصیت سبب می‌ شود اندروید بواسطه توسعه دهندگان زیادی بررسی شود و در آخر ارتقا یابد.به علت متن‌ باز بودن و دیگر خصوصیت ‌های اندروید، حضور این سیستم عامل به گوشی ‌‌های هوشمند کم نشده است.

و دستگاه ‌های بیشتری مثل تبلت ها، یخچال‌ ها، ساعت ها، تلویزیون‌ها و دیگر دستگاه‌ های هوشمند از آن به کار می برند. همانطور که بیان شد، اندروید بر اصول هسته لینوکس توسعه داده شده است. در نتیجه وظایفی مثل بهینه سازی حافظه، ارتباط قسمت های نرم افزاری با سخت افزار، مدیریت پردازش‌ ها و… بواسطه هسته لینوکس پردازش می ‌شود.

یکی از فواید های اندروید در برابر دیگر سیستم عامل ‌های  انعطاف پذیری است. بر اصول این خصوصیت اندروید، برنامه نویسان می ‌توانند هر چه زود تر و ساده تر اپلیکیشن هایی را توسعه دهند که از همه خصوصیت ها و توان یک گوشی هوشمند استفاده کنند.با ما در مقاله ی آموزش برنامه نویسی اندروید همراه باشید.

البته انعطاف‌ پذیر بودن این سیستم عامل تنها به این مفهوم نیست که سازندگان یا توسعه دهندگان می‌ توانند در آن تغیری بوجود آورند . بلکه به این مفهوم است که اندروید محدودیتی را بر کاربران خود بوجود نمی آورد. در نتیجه آن ‌ها توانا خواهند بود که با نصب نرم افزار های متفاوت سیستم ‌های اندرویدی خود را شخصی سازی کنند.

این علل ها دست به دست یکدیگر دادند تا صنعت پیشرفت اپلیکیشن ‌های گوشی هوشمند، داخل مرحله بروزی شود. با دقت به این علل ها فروشگاه‌ های خیلی زیادی به مفهوم عرضه اپلیکیشن ‌های گوشی‌ های همراه از جمله Google Play، App Store و… بوجود آمدند.همراه ما مقاله ی در آموزش برنامه نویسی اندروید باشید.

در این فروشگاه‌ ها توسعه دهندگان و شرکت‌ های بیشتری در حال دادن اپلیکیشن ‌های متفاوت و بدست آوردن درآمد هستند. استقبال مردم از فعالیت این نرم افزار ها سبب شده است که روز به روز به اندازه آن‌ ها اضافه شود. تا بصورتی که کسب و کار های بیشتری برای ارائه فعالیت بیشتر به مشتریان و کاربران خود، به پیشرفت اپلیکیشن‌ های اندرویدی روی آورده اند.

تاریخچه اندروید

در این قسمت از مقاله آموزش برنامه نویسی اندروید به وارسی تاریخچه اندروید می ‌پردازیم تا بفهمیم که این سیستم عامل چطور ساخته شده است. همینطور خواهیم دید اندروید برای بدست آوردن عنوان محبوبترین سیستم عامل گوشی ‌های هوشمند دستخوش چه کار هایی عوض می کند. گوگل سال 2005 شرکت کوچکی به اسم Android را خریداری کرد.

این شرکت بواسطه اندی رابین (Andrew E. Rubin) با مقصود ساخت و پیشرفت نرم افزار های موبایل تاسیس شده بود. اندی رابین شرکت اندروید را که در سال 2003 درست کرده بود، به ازای گرفتن 50 میلیون دلار در اختیار گوگل قرار داد. البته همینطور کار رابین با این شرکت به پایان نرسیده بود.

به دلیل اینکه پس از واگذاری این شرکت به گوگل به جهت معاونت مدیریت فنی گوگل منصوب شد.همینطور در گوگل وظیفه مدیریت پروژه اندروید به رابین داده شده بود. ممکن است آن زمان خود رابین فکر نمی ‌کرد که اندروید به یکی از بیشترین سیستم‌ عامل ‌های جهان تبدیل شود.ما را در شرکت سئو تهران در محتوای آموزش برنامه نویسی اندروید دنبال کنید.

در مقاله ی آموزش برنامه نویسی اندروید به گمان می رسد درباره هدف گوگل برای ورود به بازار ارتباطات تلفن همراه از سال 2006 ادامه داشت تا در آخر در سال 2008 اولین نسخه سیستم عامل اندروید بواسطه این شرکت ارائه شد. نخستین گوشی همراهی که از سیستم عامل اندروید به کار  می برد، با اسم  HTC Dream به بازار عرضه شد.

این نسخه اندروید از خیای امکانات پیش فرض که در حال حاضر در گوشی ‌های هوشمند دیده می‌ شود، پشتیبانی نمی ‌کرد.در سال 2009 گوگل برنامه بزرگی را برای بروزرسانی اندروید در نظر گرفته بود. به دنبال این قصد، در آن سال اندروید چهار دفعه مورد بروزرسانی قرار گرفت و نسخه‌ های بهتری را منتشر کرد.

آخرین نسخه های اندروید

آخرین نسخه ارائه شده از اندروید در سال 2009، شیرینی خامه ای (Eclair) اسم گذاری شد. بعد در طی سال ‌های 2010 تا 2013 آپدیت ‌های دیگری از نمونه ای مثل Froyo، Gingerbread، Honeycomb،Jelly Bean ،Ice Cream Sandwich عرضه شد. با عرضه این نسخه ‌ها امکانات خیلی زیادی به سیستم عامل اندروید افزوده شد که می ‌توان به بهتر کردن عملکرد، پشتیبانی از توانایی چند لمسی، موقعیت یابی و مسیریابی زنده، فناوری NFC و… نام برد .

گوگل بعد از عرضه چهارمین نسخه از اندروید قصد داشت که هر سال فقط یک نسخه از اندروید را انتشار دهد  و در طی آن سال به بهتر کردن عملکرد و برطرف کردن باگ ‌های آن بپردازد. از سال ۲۰۰۹ نسخه ‌های متفاوت سیستم عامل اندروید، بر اصول اسم یک شیرینی یا شکلات عرضه می‌ شوند.

نخستین دفعه مدیر پروژه اندروید، پیشنهاد اسم گذاری نسخه‌‌ های این سیستم عامل را بر اصول اسم های شیرینی مطرح کرد و ایده اش مورد پسند دیگران قرار گرفت. همینطور در سال ۲۰۱۳ توسعه‌ دهندگان اندروید بیان کردند که با شرکت Nestle همکاری خواهند کرد.ما را در محتوای آموزش برنامه نویسی اندروید دنبال کنید.

به همین علت نسخه 4.4 اندروید را بر اساس اسم یکی از برند های مشهور شکلات این شرکت، کیت‌ کت اسم گذاری شد.سال 2014 با عرضه اندروید 5، این سیستم عامل محبوب از توانایی پیاده سازی بر روی تلویزیون ها، گجت‌های هوشمند و… پشتیبانی کرد. رئیس قسمت توسعه اندروید از این بروزرسانی زیر نظر عنوان بزرگ‌‌ ترین آپدیت اندروید یاد می ‌کند.

به دلیل اینکه قلمرو این سیستم عامل دیگر محدود به به کار بردن در گوشی ‌های هوشمند نمی ‌شد. اندروید با عرضه این نسخه توانایی داشت تا دامنه کاربرد هایش را بیشتر کند و به یک سیستم عامل همه مدله تبدیل شود. همینطور در اندروید 5 روش جدیدی از رابط کاربری به اسم متریال دیزاین (Material Design) دیزاین و پیاده شد که خیلی مورد دقت قرار گرفت.

در محتوای آموزش برنامه نویسی اندروید ، سیستم عامل اندروید 6 با تمرکز بر روی کم کردن مصرف باتری و زیادکردن عملکرد و هوشمند سازی بیشتر در سال 2015 ارائه شد. گوگل این نسخه از اندروید را یک هفته بعد از معرفی گوشی‌های اعلام کرد.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام