ری اکت یا React چه چیزی است

شرکت سئو تهران در جلسه های آموزش برنامه نویسی با ری اکت به شما یاد می دهد که ، ری اکت یک کتابخانه‌ی UI (ارتباط کاربری) است و فیسبوک آن را معرفی کرده است. React این امکان را برایمان بوجود می آورد که به طور منطقی درباره‌ ی سایت ‌ها و اپلیکیشن ‌هایمان تصور کنیم . ری اکت همینطور شیوه ای جالب و زود برای درست کردن پروژه‌ هایی است که در خواب مشاده می کنیم .ری اکت می گذارد که ما با نوشتن اپلیکیشن ‌هایی را می ‌دهد که:

 • زود ساخته می ‌شوند.
 • قابل فهمیدن هستند.
 • به ما این رخداد را می ‌دهند که جریان داده (Data Flow) را به طور منطقی مشاهده کنیم.
 • مقیاس‌پذیری زیادی برای گروه های برنامه ‌نویسی بزرگ و کوچک دارد.
 • دانشِ اپلیکیشن ‌های دسکتاپ (Desktop apps) را به اپلیکیشن‌های موبایلی انتقال می دهد.
 • ری اکت می گذارپ که ما UI های تعاملی را به طور زیادی (Declarative) بنویسیم. یکی از بیشترین  توانایی ‌های React این است که توانایی دارد با هر دفعه تغییر داده‌ هایمان، به طور خودکار UIمان را همچنین به روز‌رسانی کند.

در این مقاله آموزش برنامه نویسی با ری اکت ، همه خصوصیت های جالب و هیجان ‌انگیز ری اکت را وارسی می ‌کنیم. اپلیکیشن ‌هایی می‌نویسیم و روش های کاربردی زیادی را فرا می ‌گیریم. این مقاله برای هر فردی، که می ‌خواهد React را از مقدمات و به شیوه ای مناسب و آرام فرا بگیرد، خوب است.

به مطالعه کردن مقاله آموزش برنامه نویسی با ری اکت ادامه دهید و به این صورت، همه دانش لازم را برای به کار بردن از React به‌دست ‌آورید. دانش پیشنهادی برای آموختن ری اکت React (چیز هایی که باید اطلاع داشته باشید) برای نوشتن برنامه ‌های ری اکت به اطلاعات مقدماتی کمی احتیاج دارید.این یکی از مناسب ترین فواید استفاده از ری اکت است!

اگر پس ‌زمینه‌ی HTML/CSS/JS دارید، درست کردن و به کار بردن از React برایتان خیلی راحت می‌ شود. پیشنهاد می ‌کنیم  که:

 • درباره‌ی HTML و CSS اطلاع داشته باشید.
 • درباره ‌ی جاوا اسکریپت و ES6 اطلاع داشته باشید.
 • کمی درباره‌ ی DOM آگاهی داشته باشید.
 • کمی درباره‌ ی Node و nmp مطالع شوید ( و آن ها را نصب کنید.)

در این مقاله‌ی پایه، بیایید تنها مشاهده کنیم که چگونه می ‌توانیم از React به کار ببریم . بعداً می ‌توانیم نگاهی عمیق ‌تر به آگاهی های پایه‌ ای، که باید اطلاع، داشته باشیم.با ما در  مقاله ی آموزش برنامه نویسی با ری اکت همراه باشید.

بدون ‌معطلی از React به کار ببرید

شیوه های زیادی برای آموزش برنامه نویسی با ری اکت در پروژه‌ مان در اختیار داریم. این همچنین یکی از فواید به کار بردن از React است که خیلی خود را درگیر چطور استفاده از آن نمی‌ کند. دو شیوه اساسی به کار بردن از ری اکت به طور زیر است :

 • React را به وب ‌سایتی که در حال حاضر درست کرده اید، بیفزایید.
 • از ری اکت برای نوشتن یک اپلیکیشن اساسی تک صفحه‌ای (Single Page App (SPA)) به کار ببرید.

برای اینکه اطلاع داشته باشیم بدون معطلی از ری اکت به کار ببریم ، از CodePen استفاده می‌ کنیم. CodePen مانند یک زمین ‌بازی مجازی برای برنامه ‌نویسی است که در آن می ‌توانید خیلی راحت و در مرورگر خودتان با کد های HTML/CSS/JS بازی کنید. در این مقاله به دنبال جزئیات نصب React نمی ‌رویم و از همین ابزار مجازی به کار می بریم .

به چه علت از React Native استفاده کنیم

حال احتمال دارد برایتان پرسش شود که از میان فریم ورک هایی جاوا اسکریپت مثل Angular، Vue و غیره چرا خوب است به یادگیری React Native و به کار بردن از آن بپردازیم؟ به دلیل اینکه وارسی ‌های انجام شده مشخص می شود که react نسبت به دیگر فریم ورک ‌های جاوا ‌اسکریپت، در میان برنامه نویسان مورد علاقه زیاد تری دارد.

 در قبلا از زبان جاوا اسکریپت فقط برای بوجود آوردن تغییراتی مثل تغییر ابعاد، رنگ و فونت نوشته‌ ها در دیزاین صفحات وب به کار برده می شد، ولی امروزه این زبان توانسته به واسطه به کار بردن از فریم ورک‌ های جدیدی مثل Vue js، React Native، Angular قلمروی خود را در جهان برنامه نویسی گسترده ‌تر کند.

آشکار شدن این فریم ورک ‌ها در برنامه نویسی وب، فواید و امکانات بیشتری را در اختیار توسعه دهندگان جای داده است. هدف داریم شما را با یکی از مورد علاقه ترین فریم ورک ‌های جاوا اسکریپت به معنی React Native و راه آموختن آن آشنا کنیم.ما را در محتوای آموزش برنامه نویسی با ری اکت همراهی کتید.

React Native چه چیزی است

جاوا اسکریپت (Java Script) یکی از مورد علاقه ترین زبان ‌های برنامه نویسی است. React Native یک فریم ورک جاوا اسکریپتی متن باز، ارزان و انعطاف ‌پذیر است که به مفهوم دیزاین رابط کاربری مورد کار برد جای می‌گیرد. فریم ورک یا چارچوب، گروهی از کتابخانه ‌ها و اساس برنامه نویسی است که به برنامه نویسان یاری می‌کند نرم افزارهایی استاندارد، با حجم کد پایین تر و امنیت زیاد تر توسعه دهند.

 متن باز بودن یک فریم‌ ورک به این مفهوم است که سورس کد اساسی آن در دسترس عموم جای دارد و برای به کار بردن از آن احتیاجی به گرفتن مجوز و یا صرف قیمت نیست. این خصوصیت سبب می ‌شود که فریم‌ ورک React Native به سادگی در اختیار کاربران و توسعه دهندگان متفاوت در سراسر دنیا قرار گیرد و بواسطه آن ‌ها وارسی شده و در نهایت ارتقا پیدا کند.

در ادامه آموزش برنامه نویسی با ری اکت ، چند علت مورد علاقه این فریم  ورک را با هم وارسی می ‌کنیم تا متوجه شوید به چه دلیل بیشتر برنامه نویسان متقاعد شده اند که به یادگیری ری اکت بپردازند؟ بعضی از پر اهمیت ترین علل های استفاده از ری اکت عبارتند از :

 • راحت بودن و خوانایی کد ها : قواعد لغوی (Syntax) در فریم ورک ری اکت ، خیلی راحت هستند. دارا بودن قوانین و چارچوب هایی صحیح در پیاده سازی این فریم ورک، سبب شده تا کد ها از خوانایی مناسبی دارا باشند.
 • یادگیری آسان : یادگیری ری اکت نیتیو خیلی راحت است و برای آموختن آن، فقط احتیاج به آشنایی با زبان‌ های تحت وب به معنی Html ،Css و Java Script خواهید داشت.
 • کاربرد بالا : React Native برای کم کردن پردازش ‌های سنگین از چندین روش هوشمند به کار می برد تا بدون انجام کار های بیشتر، رابط کاربری را به روز کند. همینطور چندین راه برای زیاد کردن سرعت برنامه‌ ها موجود است. React Native توانایی همزمانی یا real time دارد؛ همزمانی چیزی مشابه به گفتگوی دو نفر است که یکی سوال می کند و دیگری پاسخ می‌ دهد، بع معنی اینکه بعضی اوقات کاربر درخواست ارسال می کنند و بعضی اوقات هم سرور این کار را انجام می‌ دهد.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام