زامارین چیست و فایده های کاربرد از آن

یکی از ابزار های دیزاین برنامه های موبایلی، ابزار زامارین است. که ما در مقاله ی آموزش برنامه نویسی زامارین  قصد داریم به موضوعاتی از قبیل اینکه زامارین چیست و فایده های کاربرد از آن چی هستند، بپردازیم. اگر می خواهید بیشتر در باره ابزار زامارین اطلاع داشته باشید پیشنهاد می کنم این مقاله را حتما مطالعه کنید.

به دلیل اینکه تلاش کرده ایم هم فایده های زامارین را بیان کنیم هم معایب آن را مورد بررسی قرار دهیم.زامارین چیست ؟ پیش از اینکه در مورد فایده یا معایب زامارین حرف بزنیم باید ببینم اصلا زامارین چیست و به چه کاربردی می آید . زامارین ابزاری جدید (و زیر مجموعه کمپانی فعال مایکروسافت) است که برای دیزاین و ساخت نرم افزار هایی با توانایی به کار بردن در همه گوشی های موبایل تحت سیستم های عامل مختلف بکار گرفته می شود.

به عبارت دیگر: وقتی که شما با به کار بردن از زبان C# (سی شارپ) اقدام به درست کردن اپلیکیشنی در محیط زامارین می کنید، دیگر احتیاجی به تغییر یا بازنویسی آن (بطور نمونه به زبان جاوا و…) سبب استفاده در دیگر پلت فرم ها ندارید. در حقیقت می توان بیان کرد زامارین یک ابزار برنامه نویسی چند سکوییست.با ما در مقاله ی آموزش برنامه نویسی زامارین  همراه باشید.

فواید استفاده از زامارین

پس از اینکه آموزش برنامه نویسی زامارین در زمینه ی موضوعات پایه ای تمام شد حالا می خواهیم فواید زمارین رو مورد بررسی قرار دهیم و مشاهده کنیم برنامه نویسی زامارین چه فوایدی دارد. در قسمت زیر تعدادی از فواید زامارین رو آورده ایم:

۱- امکان منتقل کردن کد ها میان اپلیکیشن های ساخته شده با به کار بردن از زامارین صرف نظر از درست کردن پلت فرمی که در آن جای دارد.

۲- زامارین فقط چارچوبیست که در هر قالب پلت فرمی خصوییت های اپلیکیشن های (native) آن پلت فرم را به درستی به خود می گیرد. (native app به اپلیکیشن هایی بیان می شود که در فضا نرم افزاری مختص به پلت فرمی بخصوصی درست می شود. بطور نمونه برای به کار بردن در پلت فرم اندروید در اپلیکیشنی را در Android studio دیزاین کنیم.).

۳- امکان درست کردن اپلیکیشن های (IOS – Android – Windows phone ) با توانایی منتقل کردن کد های یکسان (تا حدود ۹۶%).

۴- [portable class librariries] که به شما امکان به کار بردن دوباره از کد ها را داده و در عین حال اندازه پروژه ها را کمتر می کند.

۵- امکان افزودن مؤلفه هایی دارای نمودار ها، جداول، نمایه های قشنگ، [UI control] ها و… بطور مستقیم از [IDE].

۶- با قالب زامارین رابط طراحی هر سه پلتفرم بطور مشترک با چارچوب اصلی [XAML] خواهد بود.

معایب به کار بردن از زامارین

ما را در مقاله ی آموزش برنامه نویسی زامارین  دنبال کنید.پس از اینکه در مورد فواید زامارین صحبت کردیم حال اندازه ای از مشکلات و معایب آن رو در قسمت زیر قرار داده ایم :

  • شامل بودن لایسنس Xamarin.Android همانند Xamarin.IOS و Xamarin.OS x ابزار های تجاری هستند و باید خریداری بشوند. البته در کشور ما این اشکال حیاتی نیست.
  • انتظار برای آپدیت در بیشتر زمان ها وقتی که یک نسخه از اندروید به بازار عرضه می شود مدتی زمان می برد که شرکت Xamarin نرم افزار خود را آپدیت کند تا این نرم افزار با آخرین ورژن اندروید هماهنگ باشد.
  • عملکرد (performance) و مدیریت حافظه بعضی اوقات بیان می شود که به کار بردن از زبان #C برای توسعه برنامه های اندروید سرعت را کم تر می کند اما هنوز اندازه گیری و ارزیابی صحیحی از این قضیه به عمل نیامده است.

در محتوای آموزش برنامه نویسی زامارین به شما در زمینه های روبه رو جواب می دهیم ، همراه دیزاین اپلیکیشن ها (UI) در زامارین به چه صورتی می باشد؟برای دیزاین UI Xamarin، می توان مثل دیگر زبان ها عمل کرد. شما باید برای هر پلتفرم UI مختلفی را ایجاد کنید و آن را به Codebase اتصال دهید.شما برای دیزاین UI اپلیکیشن 2 مسیر جلو رو دارید :

  1. به کار بردن از روش های اصلی Native
  2. به کار بردن از Xamarin.Form

زامارین به چه صورتی فعالیت می کند

بیشترین پرسشی که سوال می شود این است که زامارین به چه صورتی فعالیت می کند؟ آیا با به کار بردن از یک کد، برای همه پلتفرم ها می توان اپلیکیشن توسعه داد؟بله زامارین این امکان را به برنامه نویس می دهد تا با تغییر دادن SDK های  Android و IOs به C# ،این توانایی را به وجود آورده است.

که به همه API های Android و IOs دسترسی داشته باشد. زامارین با تغییر دادن این SDK ها به سی شارپ، کار را برای پیشرفت اپلیکیشن موبایل ساده تر نموده است و با ادغام همه SDK ها، توسعه را با به کار بردن از یک زبان ساده، قدرتمند و فراگیر، تاثیرگذار نموده است.همراه ما در آموزش برنامه نویسی زامارین  باشید.

زمان مقایسه زامارین با دیگر ابزار های برنامه نویسی باید دقت بخصوصی به زیاد کردن کیفیت آن از وقت کسب مالکیت کامل زامارین بواسطه مایکروسافت (24 فوریه 2016) تا به امروز که سال 2018 را می گذرانیم داشت. با دقت به کاسته شدن خیلی از [Error] های معروف در زامارین ظرف این مدت و برطرف کردن مشکل عدم شناخت [Developer] ها با [Error] ها.

که بی تردید یکی از معایب هر ابزار جدید است. با این توصیف می توان کارکرد خیلی مثبتی برای آینده زامارین متصور شد.البته به گمانی ، اشاره به این کار هم حیاتی است که با جای گرفتن زامارین در فضا [Visual studio] محبوبیت آن در کار [Team work] افزایش چشم گیری پیدا کرد.با ما در محتوای آموزش برنامه نویسی زامارین  همراه باشید.

دیگر اینکه با دقت به تجربیات فردی خود، چه به صورت مدیر پروژه و چه به صورت [Developer] ، معضل [Source control] را بصورت یکی از مشکلات مشخص و همیشگی کار در فضا [Native] و بویژه قابل لمس در فضا [Android Studio]، یکی علل های برتری زامارین نسبت به ابزار های [Native] می دانم.

چنانکه اطلاع دارید هر دفعه که یکی از گروه  بخواهد یک [Reference] را اصطلاحاً [Commit] نماید همه اعضای تیم باید زمان ها وقت صرف برطرف کردن [Error] های حاصله نمایند.بنابراین اگربا زبان سی شارپ شناخت دارید  سریع وارد دنیای برنامه نویسی زامارین شوید و اپلیکیشن های موبایلی را با دقت به علاقه تان کد نویسی کنید.

به دلیل این که با به کار بردن از تکنولوژی زامارین و تنها با آموختن سی شارپ می توانید برای همه پلتفرم ها کد بزنید و دیگر احتیاجی نیست Syntax های مختلفی برای زبان های مختلف را فرا بگیرید و برای توانایی این تکنولوی می توان بیان کرد با به کار بردن از این زبان می‌توانید یک کد #C را روی ۲.۶ میلیارد دستگاه بالا بیاورید.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام