زبان برنامه نویسی swift چه چیزی است

ما در شرکت سئو تهران ، در این مقاله آموزش برنامه نویسی سوئیفت می خواهیم به طور اساسی به پرسش زبان برنامه نویسی swift چیست پاسخ دهم اکثر دوستان در مورد زبان برنامه نویسی سوئیفت سوال کرده بودند و می خواستند بدون زبان برنامه نویسی swift چه چیزی است.

سوئیفت یک زبان برنامه نویسی است که بواسطه شرکت اپل ارائه شده و برای پیشرفت iOS، macOS، watchOS و tvOS استفاده می شود.سوئیفت برای پیشرفت سیستم عامل های ارائه شده بواسطه اپل به کار می رود. یکی از کاربردی ترین سیستم های در حال پیشرفت با این زبان IOS هست که بر روی iPhone های اپل در حال انجام هستند.

زبان برنامه نویسی سوئیفت در سال ۲۰۱۴ در انجمن جهانی توسعه دهندگان اپل معروف به WWDC معرفی شد.در همان سال با یک بروز رسانی به نسخه ۱،۲ بروز پیدا کرد و در سال ۲۰۱۵ باز در انجمن WWDC به نسخه ۲ بروز شد.در همان سال ۲۰۱۵ در نسخه ۲،۲ متن باز (Open Source) شد.

دوباره در سال ۲۰۱۵ زیر نظر لیسانس آپاچی ۲،۰ در ۳ دسامبر ۲۰۱۵ برای پلتفرم‌ های اپل و لینوکس معرفی شد.که ما قصد داریم به آموزش برنامه نویسی سوئیفت بپردازیم.

تاریخچه زبان برنامه نویسی swift

پیشرفت نخست زبان برنامه نویسی سوئیفت در سال ۲۰۱۰ بواسطه کریس لاتنر (یک توسعه‌ دهنده نرم‌افزار آمریکایی) شروع شد و پس از آن با همکاری برنامه نویس های اپل ادامه پیدا کرد.نخستین برنامه ای که با زبان برنامه نویسی سوئیفت نوشتاری شده، برنامه موبایل انجمن جهانی توسعه دهندگان (WWDC) بود.

نسخهٔ آزمایشی زبان سویفت برای توسعه‌ دهندگان قانونی اپل در انجمن در دسترس قرار گرفت اما اپل قولی نداد که کد نسخهٔ آزمایشی با کد های نسخهٔ پایانی سازگاری داشته باشد، البته اپل مدیریتی کرده بود تا مبدل کد های آزمایشی به کد های پایانی را در وقت خودش عرضهٔ نسخهٔ نهایی انتشار دهد.

ما را در محتوای آموزش برنامه نویسی سوئیفت همراهی کنید.زبان پیش از سوئیفت در شرکت اپل : پیش از بوجود آمدن زبان برنامه نویسی سوئیفت، شرکت اپل از زبان Objective-C به کار می برد. شباهت هایی میان زبان سوئیفت و Objective-C موجود است مانند :

  • مدل های عددی مبنا
  • قاعده شمارشی شبیه به هم
  • از کروشه ها برای آرایه ها به کار می رود تا آن ها را اعلام کنند و یک اندازه از یک شاخص معین را از یکی از آن ها بگیرند.
  • روش های کلاس به ارث برده می شوند، مثل روش های Instance. Self در روش های کلاس، همان کلاسی است که روش در آن فراخوانی شده است.

آموختن و یادگیری برنامه نویسی سوئیفت

اگر به دنبال یک منبع یادگیری سبب آموختن و فرا گرفتن برنامه نویسی سوئیفت هستید می توانید از خود iBook Store اپل یک منبع یادگیری به طور دستورالعمل ۵۰۰ صفحه بگیرید. اگر هم جستجو یک منبع فارسی برای یادگیری برنامه نویسی سوئیفت هستید پیشنهاد می کنیم در مقاله آموزش برنامه نویسی سوئیفت از دوره رایگان یادگیری برنامه نویسی سوئیفت که به طور فیلم آموزش فارسی است به کار ببرید.

خصوصیت های زبان برنامه نویسی سوئفیت (Swift) : سوئیفت بجای  زبان Objective-C می شود استفاده کرد  که از معانی تئوری زبان برنامه نویسی مدرن به کار  می برد و سعی می کند تا یک اصطلاح راحت تر را ارائه دهد. به صورت پیش فرض، Swift بر عکس Objective-C، نماد ها و دیگر دسترسی های ناایمن را در دید نمایش قرار نمی دهد.

بلکه از اشاره گر ها به صورت گسترده برای اشاره به مدل های شی به کار می برد. Swift پارامتر های اسم گذاری شده حقیقی را معرفی می کند و معانی کلیدی Objective-C را دارا می شود، از جمله پروتکل ها، بسته ها، که برخی جایگزین سینتکس پیش از ایت با نسخه های جدید اجازه می دهد این معانی در ساختار های دیگر زبان ها بوجود آید.

Optionals و chaining کاربردشان در برنامه نویسی سوئیفت

یک خصوصیت ضروری ث مهم در سوئیفت option types است که اجازه می دهد تا منابع یا اندازه ای به شیوه ای مشابه الگوی اشتراکی در C عمل کنند، جایی که یک اشاره گر احتمال دارد به یک اندازه مراجعه کند یا احتمال دارد  تهی باشد. این بدان مفهوم است که مدل های غیر اختیاری نمی توانند سبب به خطای تهی شوند.

کامپایلر می تواند یقینا حاصل کند که این ممکن پذیر نیست.در خیلی از زبان های شی گرا، اشیاء در دو بخش در درون نمایش داده می شوند. جسم به طور بلوکی از داده های ذخیره شده در پشته ذخیره می شود، در صورتی که اسم آن شیء بواسطه یک نشانگر نشان داده می شود.با ما در آموزش برنامه نویسی سوئیفت همراه باشید.

با کپی کردن اندازه اشاره گر، اشیاء میان روش ها اتتقال می یابند و به همه داده های حیطه موجود در پشته امکان دسترسی به هر فردی با یک کپی داده می شود. در برابر، مدل های اصولی مثل عدد درستی و مقادیر شناور به صورت مستقیم نمایش داده می شوند.ما را در محتوای آموزش برنامه نویسی سوئیفت دنبال کنید.

مدیریت اطلاعات در برنامه نویسی سوئیفت

سوئیفت برای مدیریت اطلاعات از شمارش خودکار رفرنس (ARC) به کار می برد. اپل در Objective-C به مدیریت اطلاعات دستی نیاز داشت ،ولی  ARC را معرفی کرد تا امکان تخصیص و عوض کردن راحت تر حافظه را بوجود آورد. یکی از اشکالات ARC امکان بوجود آوردن چرخه رفرنس قوی است که در آن اشیاء به همدیگر رجوع می کنند.

در مقاله ی آموزش برنامه نویسی سوئیفت ، به مدلی  که می توانید با مراجعه به منابع دیگر به صورت موردی که از آن آغاز کرده اید برسید. این سبب می شود تا زمانی که آزاد نمی شوند، به حافظه نشت کنند. Swift برای گرفتن از چرخه های رفرنس قوی، لغات کلیدی را ضعیف و ناشناخته ارائه می دهد. به صورت معمول، ارتباط پدر و فرزند از رفرنس قوی به کار می برد.

در صورتی که یک فرزند یا والدین می توانند از یک رفرنس ضعیف به کار ببرند ، جایی که والدین و فرزندان می توانند با هم مرتبط  باشند، یا در مکانی که فرزند همواره والد دارد، یا بدون فرزند شناخته نمی شود، ولی والدین احتمال دارد فرزند نداشته باشند. رفرنس ضعیف باید متغیر های اختیاری باشند، به دلیل اینکه می توانند عوض شوند و صفر شوند.

خصوصیت های Swift به مدلی دیزاین شده اند که با هم کار می کنند تا زبانی را بوجود آورند که قدرتمند و در عین حال جالب  باشد.با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام