امتیازدهی به : post

آموزش تغییر دامنه سایت

آموزش تغییر دامنه سایت به شما کمک می کند تا نشانی سایت خود را به هر دلیلی که خودتان در نظر دارید تغییر دهید. بسیاری از افراد تمایل دارند که نشانی سایت خود را عوض کنند.

دلیل آن هم این است که برخی از آنها ممکن است که با یک دامنه دیگر مشغول به کار بوده اند ولی هم اکنون تمایل دارند که با دامنه شخصی خود به فعالیت و تبلیغ بپردازند.

باید به شما بگوییم که این یک کار غیر ممکن نیست، شما می توانید به هر دلیلی که در نظر دارید دامنه سایت خود را تغییر دهید، اما قبل از آن باید مراحل مختلفی را طی کنید که در صورت عدم آگاهی از آنها به هیچ عنوان نمی توانید به تغییر آدرس سایت خود بپردازید.

در ادامه شما را با مراحل متعدد و آموزش تغییر دامنه سایت آشنا می کنیم. امیدوارم که با مطالعه این مقاله بتوانید اطلاعات مناسبی در زمینه تغییر نشانی سایت به دست بیاورید.

تغییر نشانی یا تغییر آدرس در سایت زمانی به کار شما می آید که بنا به دلایلی قصد تغییر دامنه سایت خود را دارید. به طور مثال ممکن است برخی از افراد با دامنه شخص دیگری به فعالیت می پرداختند و الان دامنه شخصی آنها آزاد شده و تمایل دارند که آدرس وب سایت بر اساس نشانی شخصی باشد. بنابراین ما به شما کمک می‌کنیم که بتوانید دامنه شخصی خود را داشته باشید.

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود افراد نیازمند آموزش تغییر دامنه سایت باشند پیشوندir  است. در واقع زمانی که افراد قصد تبلیغات بین المللی داشته باشند با داشتن پیشوندir  نمی توانند این کار را انجام دهند. بنابراین بهترین کار این است که به تغییر آدرس و نشانی سایت خود بپردازند.

آموزش تغییر نشانی سایت در وردپرس

اگر به تمایل تعویض آدرس سایت خود دارید و می‌خواهید خط سریعتر مراحل تغییر آدرس را انجام بدهید باید توجه داشته باشید که تمامی مراحل زیر را مو به مو  قدم به قدم، بدون هیچ گونه تغییری باید انجام بدهید.

  • بک اپ گیری از تمامی فایل‌ها و نسخه‌های موجود در وردپرس
  • تغییر دادن نشانی وردپرس در قسمت تنظیمات یا دیتابیس
  • به اجرا درآوردن کوئری جهت به روز رسانی دامنه در دیتابیس
  • اجرا کردن کد ریدایرکت ۳۰۱ وردپرس درون فایل htaccess دامنه قبلی
  • و در نهایت ثبت دامنه جدید در گوگل

خب شما با طی کردن تمامی مراحل بالا می توانید آدرس سایت خود را به راحتی تغییر بدهید. با این کار تمامی کاربرانی که با آدرس و قبلی قصد وارد شدن به وب سایت شما را دارند به صفحه جدید و سایت جدید آید خواهند شد بنابراین از این بابت خیالتان کاملاً راحت باشد آموزش تغییر دامنه سایت به شما کمک می‌کند که تمامی این مراحل را به راحتی تهیه کنید و آدرس جدید سایت خود را ثبت نمایید اما ممکن است با این حال سوالاتی برای شما در این زمینه پیش بیاید که در ادامه به آنها را بررسی می کنیم.

آیا با تغییر دامنه سایت سئو سایت هم از بین می رود؟

یکی از سوالات اساسی و مهمی که بسیاری از افرادی که قصد تغییر دامنه سایت خود را دارند از ما می پرسند این است که آیا با تغییر دامنه سایت سئو سایت ما هم بین خواهد رفت؟ زیرا تغییر نشانی سایت یک دوست بسیار بزرگ به شمار می آید اگر سئو سایت به طور کلی از بین برود.

اما جای هیچ گونه نگرانی نیست خیالتان کاملاً راحت باشد زیرا از طریق فعال کردن ریدایرکت ۳۰۱ کاربران شما از طریق آدرس سایت قبلی وارد سایت جدید خواهند شد و دیگر از این بابت هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت.

گوگل هم به دلیل قوی بودن و قدرت ادراک بالایی که دارد متوجه این تغییر خواهد شد و اعتبار سایت قبلی را به سایت جدید منتقل خواهد کرد، بنابراین از بابت سئو سایت خیالتان کاملاً راحت باشد.

اما گاهی اوقات ممکن است که شما نگران بک لینک های داخلی وب سایت قبلی خود باشید. از این بابت یک راهکار وجود دارد که با استفاده از آن می توانید تمامی لینکهای خود را به روی سایت زد منتقل کنید. دستگاه هایی که برای شما امکان دارد تمامی تکنیکهای وبسایت قدیمی خود را به روی سایت جدید منتقل کنید. اما توجه داشته باشید که به دلیل فعال کردن ریدایرکت ۳۰۱ بسیاری از کاربران شما از طریق بک لینک ها هم وارد سایت شما خواهند شد.

تهیه بک آپ از سایت

اولین و مهمترین کاری که برای تغییر و دامنه سایت باید انجام بدهید بک آپ گیری از وبسایت قبل از تمامی فایل هایی که بر روی آدرس و قطعی وجود دارد را حفظ کرده اید. شما باید به تهیه یک نسخه بک آپ با فرمت زیپ بپردازید. توجه داشته باشید که در این زمینه تفاوتی بین سی پنل دایرکت ادمین کنترل پنل هاست وجود ندارد. بنابراین ابتدا وارد هاست شوید و با کلیک بر روی تمامی فایل ها آنها را compress کنید. و در ادامه اقدامات بعدی را انجام دهید.

تهیه بک اپ از دیتابیس وردپرس

قبل از اینکه به تغییر دامنه سایت خود بپردازید باید به بک آپ گیری از دیتابیس وردپرس نیز بپردازید برای این کار شما ابتدا باید رمز عبور و نام کاربری خود را وارد کنید، و در سمت چپ دیتابیس آدرس وب سایت خود را انتخاب نمایید. از قسمت سربرگ گزینه اکسپرت را انتخاب، و از بخش فرمت نوع آن را هم انتخاب کنید. در نهایت بر روی گزینه go کلیک کنید. تا اقدامات لازم انجام شود.

آموزش تغییر دامنه سایت به شما کمک می کند تا بتوانیم به راحتی به تغییر آدرس سایت خود بپردازید اما توجه داشته باشید که تک تک مراحل را باید با دقت کامل انجام بدهید. تا بعدا دچار مشکل نشوید برای مثال اگر ریدایرکت ۳۰۱ فعال نشود دچار مشکلات بسیار زیادی خواهید شد و کاربرانتان می‌توانند آدرس سایت جدید را پیدا کنند پس در تمامی مراحل دقت و سرعت عمل شرط اساسی می باشد.

تغییر دامنه سایت امکانات جدیدی نظیر تبلیغات را در اختیار شما می گذارد. در این صورت شما می توانید در آدرس جدید که بین المللی است به تبلیغات سایت خود نیز بپردازید کاری که با سایت ir نمی توانستید انجام دهید. پس به این نتیجه می رسیم که تغییر دامنه سایت یک امر مثبت است و می‌تواند در افزایش بازدیدکنندگان سایت شما هم تاثیرگذار باشد.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran