معنا و کاربرد روتوش عکس

شرکت سئو تهران در آموزش روتوش عکس ابتدا به این موضوع می پردازد که لغتی به اسم روتوش یا روشی به اسم روتوش وجود ندارد ، خوب است که بدانید لغت روتوش برگرفته شده از Retouch بوده که به غلط در مطالب تخصصی عکاسی به آن روتوش بیان می کنند.Retouch ریتاچ یا روتوش ، به مفهوم بررسی دوباره سطوح می باشد.

که در مطالب عکاسی آتلیه سبب بررسی و برطرف کردن مشکلات ممکن اجزای صورت و در عکس های دیگر برای برطرف کردن همه مشکلات عمومی به کار می رود.در حقیقت Retouch ریتاچ یا روتوش ، یک پردازش کامل سبب بررسی یک عکس از مو ها تا کفش ها و همینطور بک گراند در عکس است که تک تک اجزای یک عکس مورد وارسی حرفه ای و ریزبینی قرار گرفته.

و باید بواسطه روش های مختلفی که برای برطرف کردن عیوب وجود دارد آن ها را درست نمود.تغییر دادن تصویر پردازشی است که حدودا اهمیتی برابر با عکاسی دارد، از این جهت در ادامه ۱۰ شیوه روتوش عکس را دوره خواهیم کرد.تغییر دادن تصویر یکی از مراحل پر اهمیت بعد از عکاسی به حساب می ‌رود.همراه ما در مقاله ی آموزش روتوش عکس باشید.

وابسته به هر تصویری شیوه ویرایش و روتوش عکس هم مختلف است. بعضی اوقات از ترکیبی از شیوه ها برای روتوش تصویر استفاده می ‌شود، ولی در صورتی که در کاربرد هر شیوه اغراق کنید، خروجی پایانی، شکلی تصنعی خواهد داشت.همان گونه که زندگی باید ها و نباید ها متفاوتی دارد، روتوش هم از این دستور مستثنی نیست.ما را در مقاله ی آموزش روتوش عکس همراهی کنید.

۱۰ روش روتوش عکس

۱. پوست را Blur (محو) قرار ندهید :

زمانی یک تصویر را بلور می‌ کنید، قسمت زیادی از بخش های آن را از دست می‌ دهید. ممکن است روی صفحه‌ی تلفن همراه زیاد معین نباشد، ولی زمانی عکس ‌ها چاپ شوند یا روی مانیتور نشان داده شوند، می ‌توانید از بین رفتن بخش ها را متوجه شوید.ما را در مقاله ی آموزش روتوش عکس دنبال کنید.

این شیوه یکی از شیوه های ضعیف روتوش است. زمانی که تازه ‌کار باشید قابل فهمیدن است. ولی با رفتن به مقاطع بالاتر و پیشرفت در فتوشاپ خوب است یک متخصص روتوش برای همه عکس ‌های خود استخدام کنید یا روش های درست روتوش را فرا بگیرید.

۲. روی یک لایه تغییر را انجام ندهید :

اگر روی یک لایه تغیبر را انجام دهید، زمانی مرتکب خطا شوید کار برایتان دشوار تر می ‌شود و باید دوباره به عقب برگردید. مانند حل کردن جدول با خودکار است – قابل صورت دادن است ولی به این مفهوم نیست که حتما باید این کار را صورت دهید.تغییر دادن روی هر لایه ‌ای، کار ویرایش را دشوار تر می ‌کند، ولی جداسازی قسمت های متفاوت ویرایش کار را مرتب می‌ کند.

به صورتی که بتوانید به سادگی به عقب برگردید و اشکالات را برطرف کنید. عادت به این کار تا حدی سخت است. ما بعضی اوقات تصادفا از یاد می بریم برای تغییر دادن یک لایه‌ی جدید باز کنیم، ولی این کار عمل تغییر دادن را راحت تر و مرتب تر می‌ کند.همراه ما در محتوای آموزش روتوش عکس باشید.

۳. بخش های سفید چشم را درخشان نکنید :

یک شیوه درشت و یک شیوه غلط برای ویرایش چشم موجود است. شیوه درست:  بر روی مردمک چشم ‌ها متمرکز شوید و کمی رنگ به آن بیفزایید. شیوه غلط: درون پلک را روشن کنید.ما را در  محتوای آموزش روتوش عکس همراهی کنید.

۴. هر چند ماه یک دفعه مانیتور خود را کالیبره کنید :

مانیتور ها ثباتی ندارند . هر اندازه بیشتر از آن‌ها به کار ببرید ث، رنگ آن‌ها زباد تر تغییر می ‌کند.وابسته به مدل مانیتور می ‌توانید رنگ ‌های متفاوت را از آخرین کالیبره‌سازی دیدن کنید. به همین علت است که سیستم‌ های کالیبره ‌سازی از شما خواستار اند هرچند ماه یک دفعه مانیتور را کالیبره کنید. همان گونه که هر شش ماه یک دفعه باید به دندانپزشک رجوع کنید برای مانیتور هم باید این کار را صورت دهید.

۵.   به مدل بدن سوژه احترام بگذارید :

اگر سایز فردی ۹ است، سایز آن را تا ۲ کم نکنید! این مورد زمان عکاسی فشن و تغیبر دادن لباس ‌های تنگ هم باید مراقبت شود. در ضمن تلاش کنید اندام ‌های متفاوت را به صورت غیر عادی بزرگ نکنید!

ادامه ی روش هایی که شرکت ما برای روتوش توصیه می کند

۶.  گذار یا ترنسیشن محو از سایه به روشن را انجام ندهید :

به روشی معین روی صورت قرار می ‌گیرد. یقین داشته ث باشید که میان نورپردازی در سطوح متفاوت اختلافی وجود دارد، ولی سایه‌ روشن‌ ها نباید بیش از اندازه شارپ باشند. حتما حدی از سایه به روشن باشند. زمان انجام عمل dodge و burn در روتوش، باید تا آنجا که توانایی دارید طیف پوست را در مدل طبیعی خود مراقبت کنید.

۷.   تصویر های یک گروه را یکپارچه ویرایش کنید :

اگر به دو عکس از یک گروه نگاه می ‌کنید، از خود سوال کنید روشنایی آن‌ ها یکسان است؟ لکه ‌های آن‌ ها حذف شده ‌اند؟ پس ‌زمینه رنگ/شکل هماهنگی در آن‌ ها وجود دارد؟که در آموزش روتوش عکس به آن می پردازیم.

۸.   از نرم ‌افزاری تغییر دادن مناسب به کار ببرید :

در کشور هایی که قانون کپی‌ رایت در آن ‌ها انجام می ‌شود، اشخاص در ازای ماهی ۱۰ دلار می ‌توانند از گروه شرکت ادوبی به کار ببرند .

۹. بیشتر از ابزار Sharpen استفاده نکنید :

تغییر دادن عکس یکی از مراحل پر اهمیت بعد از عکاسی به حساب می ‌رود. وابسته به هر تصویری شیوه ویرایش و روتوش عکس هم مختلف است. بعضی اوقات از ترکیبی از شیوه ها برای روتوش عکس به کار برده می ‌شود ولی در صورتی که در کاربرد هر شیوه اغراق کنید، خروجی پایانی شکلی تصنعی خواهد داشت.

یک مورد مهم برای نکاتی مانند مو؛ در عکس‌ هایی که بیش از اندازه شارپ شده‌ اند، پیچ و خم‌های بیشتری در مو ها دیده می شود.ما را در محتوای آموزش روتوش عکس دنبال کنید.

مانند این است که در حال آشپزی باشید. اگر غذا را بخورید و تصور کنید غذا احتیاج به نمک دارد، یک مشت نمک روی همه غذا نریزید … تنها کمی به آن بیفزایید! کمی تغییر دادن تأثیر بیشتری روی نتیجه می‌ گذارد و اگر عکس شما خیلی محور و بلور است، برای درست کردن آن کار زیادی نمی‌ توانید صورت دهید.

۱۰. منتظر تغییر دادن پس از عکس نباشید :

مو روی شانه‌ی یک نوعی است؟ منتظر نمانید که آن را در وهله ویرایش برطرف کنید کنید. اگر می‌ توانید مشکلی را به طور فیزیکی درست کنید این کار را صورت دهید. نه اینکه پس از رفتن به منزل تازه بفهمید که عکس‌ ها زیاد هم بنظرتان خوب نیستند.

روتوش هنر مدل است و باید مثل عکاسی به آن احترام گذاشت. می ‌توانید در هر شرایطی به عکاسی بپردازید و آن را درست کنید. برخی خرابی ‌ها غیر قابل درست کردن هستند.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام