نکاتی درباره ی React Native

ما کارشناسان مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران قصد داریم تا در این محتوا به آموزش ری اکت نیتیو بپردازیم ، خیلی زمان ها رخ داده که تعدادی از علاقمندان این بوده که با آموختن یک زبان برنامه نویسی برنامه هایی نوشتاری کنیم که روی پلتفرم های متفاوت اجرا بشه و لذت برنامه نویسی ما رو دو برابر کند.

هر اندازه که سعی های زیادی تو این حوزه شد اما هیچ یک چنگی به دل نزد تا آن که فیسبوک در اول سال 2013 اولین نسخه stable از یک کتابخونه جاوا اسکریپت رو بطور open-source روی GitHub انتشار کرد.نام این کتابخونه ReactJs بود که برای ارتقا وب اپلیکیشن ها مورد کاربرد قرار می گرفت.

این کتابخونه سرعت خیلی زیاد و راحتی خاصی داشت که سبب شد خیلی زود مورد اهمیت قرار بگیره. پایان مارچ 2015 بود که فیسبوک یک فریم ورک جدید به نام React Native انتشار کرد که به شما اجازه میداد تنها با به کار بردن از جاوا اسکریپت و کتابخونه React اپلیکیشن گوشی برای ios درست کنید.

همینطور برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان ، با کارشناسان سئو تهران با استفاده از راه های ارتباطی که پایین همین مقاله قرار دارد می توانید در ارتباط باشید…

فیسبوک شش ماه بعد قدم اصلی و محکم را با منتشر کردن React Native برای Android برداشت . ارتقا دهنده ها سایر مجبور به نوشتن کد های مختلف برای سیستم عامل های متفاوت نبودن و استارتاپ ها و صاحبان کسب کار به ارتقا دهنده هایی دسترسی پیدا کردند که برای هر دو سیستم عامل َAndroid و IOS اپلیکیشن طراحی داشته اند.

با React Native یک “mobile web app” ، ” HTML5 app” یا “Hybridapp” برنامه نویسی نمی کنید براساس این مقاله آموزش ری اکت نیتیو یک اپلیکیشن حقیقی گوشی درست کنید که از یک برنامه درست شده با Objective-c یا Java قابل معین نیست (مفهوم از برنامه های Native برنامه هایی هست که برای یک سیستم عامل ویژه نوشته شده).

یکی از خصوصیت های کار با React Native آن که برای طراحی UI دست شما خیلی بازه و با سرعت خیلی خیلی بیشتر می تونید اپلیکیشن هایی با شکل زیبا و جالب طراحی کنید (مدل اساسا برای مثال عمومیش که تقریبا هممون از آن به کار می بریم اپلیکیشن اینستاگرام هست ).

در ادامه مقاله آموزش ری اکت نیتیو تعدادی از مناسب ترین اپلیکیشن های نوشته شده با ریکت نیتیو را به شما بیان می نماییم. همینطور با به کار بردن از Node می شود سوی سرور برنامه نویسی کنید. یک دقیقه به این عنوان فکر کنید که تنها و تنها با به کار بردن از جاوا اسکریپت اپلیکیشن Native طراحی می کنید که روی Android و IOS اجرا می شود.

همینطور اوپن سورس بودن ReactNative و پشتیبانیش بواسطه فیسبوک فرد را تشویق می کنه که به همین جهت برود و پیش بینی می شود تا چند سال بعد ریکت نیتیو بازار خیلی مناسبی داشته باشد. در ادامه مقاله آموزش ری اکت نیتیو چند تا از خصوصیت های های React Native رو بطور موردی بیان می کنم :

 • کامپوننتی بودن و امکان به کار بردن از کامپوننت ها در پروژه های دیگر و همینطور استفاده از کامپوننت های دیگر اشخاص که هم سبب سادگی می شود و هم زود تر شدن کار.
 • درست کردن خیلی آسان تر رابط کاربری های جذاب برای اپلیکیشن (به علت وجود استایل css مثل و jsx) که مشاهده می کنید که skype هم تجدیدنظر کرد و به ریکت نیتیو پیوست به طور تازه.

 • هیچ محدودیتی برای شما موجود نیست. شما می تونید هر زمان خواستید در ریکت نیتیو کدهای java , swift بنویسید تا کامپوننت های نیتیو خودتونو رخ دهد. بعد از این بابت هم دغدغه ای نمیزاره (البته که هر کامپوننتی احتیاج داشته باشید ایجاد شده اما این مورد از مقاله آموزش ری اکت نیتیو اطمینان هست).
 • یه فرانت اند کار مناسب می تواند با گذاشتن تایم کمی React Native رو به خوبی یاد بگیرد و همینطور برنامه نویس های اندروید و Ios هم که تا بحال نیتیو کار می کردند با آموختن پایه های وب سمت React Native بیایند.
 • بدون آن که از زبان های نیتیو هم سردر بیارید می شود کار بکنید باهاش و تنها باید اصول اپلیکیشن و اختلافش با وب رو یاد بگیرید.
 • احتیاجی نیست برای ارتقا اپ اندرویدتون از اندروید استودیو و برای ios از xcodeبه کار ببرید و آزادانه می شود از هر ادیتوری به کار ببرید و لذت ببرید.با ما در ادامه ی مقاله ی آموزش ری اکت نیتیو همراه باشید.

تعریف اجمالی از برنامه نویسی React Native

React Native به شما این کارایی را می دهد برنامه های گوشی خود را با به کار ببرید از جاوا اسکریپت درست کنید. از طراحی مثل React استفاده می کند، به شما می گذارد یک UI غنی موبایل از اجزای اعلام کننده را کامپایل کنید. با React Native، شما یک برنامه وب گوشی، یک برنامه HTML5 یا یک برنامه ترکیبی بوجود نمی آورد.

شما یک برنامه گوشی همراه حقیقی ایجاد کنید که از یک برنامه درست شده با به کار بردن از Objective-C یا جاوا غیر قابل تشخیص است. React Native با به کار بردن از همان بلوک های اساسی UI به عنوان برنامه های معمول iOS و Android عمل می کند. شما تنها این بلوک های ساختمانی را با به کار بردن از جاوا اسکریپت و React مشخص می کند.

خصوصیت های React Features

 1. React : این یک معیار برای ساخت برنامه های وب و گوشی همراه با استفاده از جاوا اسکریپت است.
 2. Native: شما می توانید از اجزای Native زیر نظر گرفتن جاوا اسکریپت به کار ببرید .

فواید برنامه نویسی React Native

 1. جاوا اسکریپت: شما می شود علم جاوا اسکریپت وجود داشته را برای ساخت برنامه های تلفن همراه بومی به کار ببرید.
 2. به اشتراک گذاری کد: شما می توانید خیلی از کد های خود را در پلتفرم های متفاوت به اشتراک بگذارید.
 3. جامعه: جامعه در پیرامون React و React Native خیلی بزرگ است، و شما توانا خواهید بود هر جوابی را که احتیاج دارید پیدا کنید.

برای آموزش ری اکت نیتیو باید بدانید که یکی از محدودیت های برنامه نویسی React Native ، اجزای Native می باشد که برای توضیح آن باید بگوییم : اگر خواستارید قابلیت Native بوجود آورید که همچنان ایجاد نشده است، باید کد ویژه ای از پلت فرم را بنویسید.که این محدودیت باعث شده خیلی از افراد از این زبان برنامه نویسی خوششان نیاید.

بیشتر بخوانید : طراحی قالب ایمیل

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran