قدم های اولین و اساسی برای انیمیشن سازی

انیمیشن در مقاله آموزش ساخت انيميشن حرفه اي به مفهوم متحرک سازی، شاخه های زیادی دارد به عنوان نمونه به موارد زیر دقت کنید:

  • اگر یک مکعب را از مکانی به مکان دیگر حرکت دهید شما یک انیمیشن درست کرده اید!
  • اگر یک TEXT را به صورتی بچرخانید شما یک انیمیشن درست کرده اید!
  • اگر دوربین را بر بالای کوه ها به حرکت درآورید شما یک انیمیشن درست کرده اید!
  • اگر تلاطم آب را درست کنید شما یک انیمیشن درست کرده اید!
  • اگر خودرویی را به راه بیندازید شما یک انیمیشن درست کرده اید!
  • و در آخر اگر شما موجودی مثل شرک SHREK را به حرکت درآورید باز هم شما یک انیمیشن درست کرده اید!

اگر توجه کنید در همه موارد بالا در مقاله آموزش ساخت انيميشن حرفه اي، که تماما به مدلی ساخت انیمیشن به شمار می روند، یک عنصر نقش اصلی دارد!؟شما باید چیزی دارا باشید تا آن را به حرکت دربیاورید به این مفهوم که ما باید یک مکعب دارا باشیم تا آن را از مکانی به مکان دیگر حرکت دهیم، باید کوه دارا باشیم، باید آب را درست کرده باشیم، باید خودرویی را مدل کرده باشیم.

و در آخر باید کاراکتری مثل شرک داشته باشیم تا پس از آن را به حرکت درآوریم.در کشور های خارجی، و در شرکت های بزرگ درست کردن انیمیشن ، همواره برای درست کردن یک انیمیشن اشخاص مختلفی با تخصص های مختلف در قالب یک گروه با یکدیگر فعالیت می کنند تا بطور نمونه انیمیشنی مثل شرک را تولید کنند.

شکل این مراحل که در مقاله آموزش ساخت انيميشن حرفه اي آمده است چیزی مانند به این است:شخصی با اتود های دستی یا دیجیتالی، کانسپت اساسی کاراکتر شرک را با حالات مختلف دیزاین می کند و در آخر با ادیت های چندین دفعی به شخصیت پایانی دست پیدا می کند. این شخص جایگاه فوق بخصوصی در این شرکت ها دارد به دلیل اینکه بصورت اساسی هنرمند است.

و خالق شرکی که ما مشاهده می کنیم. این جور اشخاص دستمزد های باورنکردنی همچنین دریافت می کنند به دلیل اینکه چنین اشخاص با خلاقیت زیاد خیلی کم است.شخص دیگر از روی این مدل ها، تنها مدل سه بعدی شرک را بدست می آورد. این مدلینگ بصورت  اساسی دارای چیدمان عضلات، بافت ها، صورت و بصورت اساسی شبیه سازی سه بعدی همه اندام بدن است.

شخصی که این مدلینگ را صورت می دهد باید به متحرک سازی همچنین واقف باشد تا مدل 3D و چیدمان عضلات در پردازش انیمیشن سبب به هم ریختگی نشود.یک شخص تنها برای شرک لباس دیزاین می کند که عنوانی خیلی پیچیده است.گروهی تنها به روی فضا پیرامون کار می کنند و اصطلاحا ENVIROMENT DESIGN صورت می دهند.

و در آخر بخشی که مورد علاقه شماست به معنی انیمه کردن شرکت.برای انیمیشن کردن شرک، اول برای شرک استخوان بندی توضیح داده می شود BONES و با به کار بردن از نرم افزاری مثل آنچه که در مقاله آموزش ساخت انيميشن حرفه اي عنوان داده شد مایا که گفته شده، تعاریف حرکتی برای شرک انجام می گیرد، به این پردازش RIG کردن می گویند.

مطالعه و بدست آوردن اطلاعات

این پردازش تعریف می کند که یطور نمونه دست در مفاصل تا فلان قدر درجه زاویه قرار داشته باشد و زمان خم شدن فلان عضلات منقبض و فلان عضلات منبسط شوند.پروسه خیلی قشنگ دیگر در همچین کاراکتر هایی با مکانیزم انسانی، RIG کردن صورت و لب و دهان است.

در این پردازش برای عضلات صورت و لب ها تعاریفی انجام می شود تا زمان ادا کردن لغت هایی که بعدا گوینده بجای آن ها حرف می زند درست و بجا به گمان برسند به این پردازش lip sync می گویند.این فقط در ارتباط با شرک بود و در نظر بگیرید برای هرکدام بازیگر های این انیمیشن همین پردازش ها یک به یک صورت داده می شود.

انیمیشن سازی تخصصی است که سازنده انیمیشن، ضمن دارا بودن مهارت و دانش لازم در درست کردن انیمیشن، احتیاج خلاقیت و ذوق هنری است تا توانایی داشته باشند با اشتیاق و خلاقیت درونی، راه یادگیری را تا تبدیل ‌شدن به یک انیماتور تخصصی بپیماید.اگر همچنان به این راه گام نگذاشته‌اید و نمی ‌دانید چطور انیمیشن سازی را آغاز کنید، در این مقاله آموزش ساخت انيميشن حرفه اي به آن پرداخته ‌ایم.

سفارش ما به شما در مقاله آموزش ساخت انيميشن حرفه اي این است که قبل از آغاز به کار در حیطه ساخت انیمیشن، اول در مورد انیمیشن سازی مطالعه داشته باشید.شما می‌ توانید از راه مطالعه کتاب و صفحات حرفه ای مربوط و همچنین گفتگو با یک انیماتور، به یک دیدگاه اساسی از ساخت انیمیشن برسید.

مدل های انیمیشن، روش ساخت انیمیشن ‌ها، ابزار ها و نرم‌افزارهای انیمیشن سازی، بازار کار درست کردن انیمیشن ازجمله عناوینی هستند که سفارش می ‌شود در مورد آن ‌ها مطالعه و صحبت کنید.

هنر ‌آموزی

بعد از بدست آوردن اطلاعات و تصمیم‌ گیری بر سر اینکه می‌ خواهید چه مدل انیمیشنی و با چه نرم‌ افزاری درست کنید، حالا نوبت آن است که دست به عمل ببرید و در حیطه نرم‌ افزاری که می‌ خواهید با آن انیمیشن درست کنید، به بدست آوردن مهارت بپردازید.

اگر بدون اطلاع و به ‌تنهایی برای آموختن کار با نرم‌ افزار قصد دارید باید بیان کنیم این شیوه خیلی کند و غیر اصولی است.خوب است آنچه که در مقاله آموزش ساخت انيميشن حرفه اي عنوان شده از کتاب‌ ها و سایت ‌های کمکی کار با نرم‌ افزار یاری بگیرید، اگر فرد یا شرکتی را شناخت دارید که در انیمیشن سازی کار دارند.

زمانی را به یادگیری مهارت در پیش آن فرد و یا در آن شرکت مشغول شوید تا قدم های نخستین انیمیشن سازی را زود تر بپیمایید.

سناریو نویسی و آفریدن شخصیت ‌ها

بعد از رسیدن به یک مهارت حدودی در انیمیشن سازی، حالا باید توانایی داشته باشید ساخت نخستین فیلم انیمیشن خود را شروع کنید. سفارش می ‌کنیم برای آغاز، یک انیمیشن چند دقیقه ‌ای صامت درست کنید.برای این کار باید از قوه تخیل خود به کار ببرید، به فضا پیرامون خود و انیمیشن‌ ها، با توجه نگاه کنید تا یک داستان جذاب در ذهنتان درست کنید.

بعد شخصیت ‌های داستان را معین کنید و در مورد مدل و جزئیات ظاهری این شخصیت ‌ها تصور کنید. در آخر مقاله آموزش ساخت انيميشن حرفه اي خصوصیت ها و حرکات شخصیت ‌ها، صحنه‌ ها را در مدل فیلم‌ نامه بنویسید.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام