برای آموختن انیمیشن از کجا باید آغاز کرد

انیمیشن مدل های متفاوتی دارد. که در نظر مقاله آموزش ساخت انیمیشن تولید هر مدل آن، وابسته به شما و گروهتان، محدودیت ‌ها و منابعتان، شیوه های مختلفی را می ‌طلبد. پس از گذشت دو سال از شروع کار استودیو گرافیک و انیمیشن ، به همراه گروه تولید محتوای خودمان، بر آن شدیم تا درباره کار هایی که برای انیمیشن می شود.

انجام داد را با شما «علاقه ‌مندانی که خواهان این هستید که انیمیشن‌ سازی را شروع کنید ولی نمی ‌دانید از کجا» بیان کنیم. تجربیاتی که بدست آمده از ساعت ‌ها آزمون و خطا و صرف انرژی گروهی مشتاق در پردازش درست کردن انیمیشن است و ساده به دستتان نمی ‌آید.

در نتیجه کمربند ها را ببندید تا شروع کنیم. قبل از شروع، این مورد خیلی پر اهمیت را بدانید که «وقتی در این مقاله حرف از انیمیشن کوتاه می ‌کنیم مفهومان “انیمیشن کات اوت” است.» این انیمشین ‌ها همواره به طور «مجموعه ‌ای» درست می‌ شوند. وقت ‌زمانیشان میان 1 تا 3 دقیقه است، شامل شخصیت ‌هایی تکرار شونده و داستان‌هایی متفاوت می‌باشند.

و می‌توانند توسط تیمی از یک شخص به بالا ساخته شوند؛ مانند کار های «دیرین دیرین»! و همچنین ، انیمیشن کات اوت سبکی از استاپ ‌موشن بود که در آن کار ها بر روی مقوا بریده می ‌شدند، برای آن ها مفاصل و بازو های کمکی درست می‌ شد و اضافه بر هر فریم، حرکتی جزئی می ‌کردند تا در آخر جان می ‌گرفتند.

نرم افزار هایی که رد این حوزه به شما کمک می کند

ولی اکنون به لطف رایانه و نرم‌افزار هایی مثل موهو، این پردازش، بدون کثیف شدن دستانتان؛ در رایانه و با سرعت زیاد تری انجام می ‌شود. به دلیل همین کات اوت، انتقال به سبکی مستقل و پر پتانسیل شده که طرفداران خود را همچنین دارد.یکی از پرسش هایی که همواره از اشخاص فعال در حیطه انیمیشن پرسیده می شود.و در مقاله آموزش ساخت انیمیشن آمده این است که «من خواستار این هستم که یک انیماتور شوم یا انیمیشن درست کنم. از کجا باید آغاز کنم؟»

در این مقاله آموزش ساخت انیمیشن تلاش خواهد شد تا مسائل مرتبط به انیمیشن و فراگیری آن برای اشخاصی که علاقه مند به آغاز کار انیماتوری و یا داخل شدن به صنعت انیمیشن هستند تا جای احتمالی پوشش داده شود. در شروع توضیح خواهیم داد که انیمیشن چه چیزی است.

و فیلم های انیمیشنی چطور ساخته می شوند و بعد به مدل های متفاوت انیمیشن های معروف خواهیم پرداخت.آغاز راحت است ولی تسلط داشتن و حرفه ای شدن در این کار دشوار است.امروزه به سادگی می توان به منابع آموزشی و یا نرم افزار های مرتبط به درست کردن انیمیشن دسترسی پیدا کرد.

به لطف جهان مدرن و وجود رایانه ها و نرم افزار ها دیگر اشکالی برای آغاز و آموختن انیمیشن وجود ندارد. در شروع پیدایش انیمیشن (دو بعُدی)  آغاز و آموختن انیمیشن به مراتب دشوار تر از امروز بود.آغاز آموختن انیمشن امروزه خیلی راحت است و با کمترین امکانات وجود داشته هم می توان این کار را صورت داد.

ولی تسلط پیدا کردن و حرفه ای شدن در این صنعت دشوار است.ولی خبر خوب در مقاله آموزش ساخت انیمیشن شما احتیاج ندارید تا به اندازه ی انیماتور های حرفه ای دیزنی به کار خود مسلط  باشید و بعد آغاز به خلق انیمیشن بکنید. شما می توانید از فعالیت های کوچک و راحت آغاز کنید.

و به تدریج مهارت های خود را در این حیطه گسترش دهید. شما حتی به این احتیاج ندارید که در دیزاین بی عیب و نقص باشید.

انیمیشن چه چیزی است

انیمیشن به زبان راحت  که در مقاله آموزش ساخت انیمیشن گفته شده به مفهوم خلق عکس های متوالی برای بوجود آوردن توهم حرکت.انیماتور شدن به چه مفهوم است؟سازنده انیمیشن را انیماتور بیان می کنند. انیماتور به نقاشی ها و طرح ها روی صفحه جان می بخشد. او توانایی دارد انیمیشن های سینمایی، کارتون های تلویزیونی، تیزرهای خبری، بازی های رایانه ای، وب سایت ها و موزیک ویدئوها را درست کند.

انیمیشن قالب های متفاوتی از جمله دو بعدی، سه بعدی، رایانه ای و تلفیقی دارد. برای درست کردن آن همچنین شیوه های زیادی از جمله انیمیشن روی طلق، انیمیشن روی کاغذ، انیمیشن با بریده مقوا، انیمیشن رایانه ای و… وجود دارد.

نرم افرار ها 

در شروع سفارش می شود که شما نرم افزار های «فلش» و «فوتو شاپ» را فرا بگیرید.و بعد به دنبال نرم افزار های دیگر بروید، که به آن ها در ادامه مقاله آموزش ساخت انیمیشن نام برده شده .

نرم افزار فلش Adobe Flash  نرم افزاری حرفه ای برای درست کردن محتوای انیمیشن و چند رسانه ای می باشد. با به کار بردن از این نرم افزار می توانید رسانه های قشنگ برای دسکتاپ و چندین دستگاه متفاوت مثل تبلت ها، گوشی های هوشمند و تلویزیون ها درست کنید. 

نرم افزار فوتو شاپ Adobe Photoshop بدون تردید حرفه ای ترین و مورد علاقه ترین نرم افزار تخصصی ویرایش عکس، درست کردن مدل‌ های سه بعدی، دیزاین و نقاشی است که بیش از ۲۵ سال از ارائه نخستین نسخه آن می‌ گذرد و اساسا با خصوصیت های جدید به روز می‌ شود.

نرم افزار افتر افکت در مقاله آموزش ساخت انیمیشن آمده است :  Adobe After Effects  نرم افزاری تخصصی برای بوجود آوردن حرکت های گرافیکی مختلف و جلوه های بصری سینمایی است.

سخت افزار ها

رایانه : شما برای به کار بردن از نرم افزار هایی مانند فوتوشاپ و یا فلش احتیاج به یک سیستم خیلی پیشرفته ندارید و رایانه های امروزی با کانفیگ عادی هم می توانند از بعد اجرای این برنامه ها به درستی بر بیایند.

تبلت : اگر مایل برای به کار بردن از تبلت را دارید می توانید از تبلت های نوری ارزان هزینه که در بازار موجود است مانند (اینتوس پرو) استفاده کنید.

 موارد پر اهمیت درباره ساخت انیمیشن

همزمان با نرم افزار، آغاز به آموختن طراحی با دست کنید.بله صحیح است دیزاین با دست! ممکن است باور نکنید اما خیلی از صحنه های انیمیشن های برتر جهان حتی در سال ۲۰۱۹ بواسطه دست طراحی می شوند. انیمیشن سازان اعتقاد دارند که شیوه قدیمی دستی همچنان هم بر شیوه نرم افزاری برتری دارد.

در حقیقت مناسب ترین شیوه ساخت انیمیشن در جهان در حال حاضر، مخلوطی از دیزاین با دست و نرم افزار است. خیلی زمان ها شما یک داستان مناسب برای درست کردن انیمیشن در سر خود دارید اما در نظر مقاله آموزش ساخت انیمیشن ساخت آن با نرم افزار وقت زیاد می برد  یا کاراکتر های مدنظر شما با یاری دست ساده تر خلق می شوند.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام