نکاتی که باید در آغاز راه اپلیکیشن آن ها را بدانید

برای آغاز برنامه نویسی گوشی در نظر مقاله آموزش ساخت اپلیکیشن احتیاج نیست حتما دانشگاه یا جای بخصوصی برای یادگیری ثبت نام کنید و مدرک بخصوصی بگیرید ، البته این فعالیت را می توانید صورت دهید اما قیمت و وقت اضافی از شما می گیرد .به همین علت است که ما سئو تهران را راه اندازی کردیم تا از هر شرایطی بتوانید به سادگی از یادگیری های اینترنت لذت ببرید.

و با به کار بردن از یادگیری های ما بتوانید آموزش هایی را فرا بگیرید.چگونه یک برنامه نویس گوشی شوید ؟‌در این مقاله آموزش ساخت اپلیکیشن ما پنج گام برای شما آماده کرده ایم که با مطالعه کردن و عمل کردن به آن ها شما توانایی دارید تا یک برنامه نویس گوشی شوید . بعد بیایید شروع کنیم .

برای آغاز برنامه نویسی گوشی یکی از پلتفرم های گوشی را انتخاب کنید . نخستین گام برای آموختن برنامه نویسی گوشی این است که شما اول پلتفرم خود را معین کنید . پلتفرم های بیشتری مانند آنچه که در این مقاله آموزش ساخت اپلیکیشن بیان شده Android , iOS , windows , blackberry و symbian و … می توانید برای گوشی ها پیدا کنید اما چیزی که معین است این است که Android و iOS است که به بازار گوشی های هوشمند مسلط یابند .

احتمال دارد برنامه نویسی برای windows هم جذاب باشد ولی سودمند نخواهد بود در نتیجه اگر به فکر کسب درآمد مناسب از این مسیر هستید مسیر عاقلانه این است که از میان Android یا iOS یکی را انتخاب کنید البته می شود هر دو را هم منتخب کنید !اگر خواستارید در مقاله آموزش ساخت اپلیکیشن در هر کدام از این پلتفرم ها اپلیکیشن درست کنید مباحث مختلف است.

و هر یک مدل جدایی احتیاج دارد . برای آغاز پیشنهاد نمی شود که دنبال تسلط بر برنامه نویسی هر دو پلتفرم به معنی این که android و iOS بروید خوب است اول یکی از آن ها را انتخاب کنید پس از تسلط بر هر یک از آن ها توانایی دارید تا به سادگی به پلتفرم دیگر هم کوچ کنید .

برای آغاز برنامه نویسی گوشی مهارت های اساسی پس زمینه را فرا بگیرید

برای اینکه به یک برنامه نویس گوشی تغییر یابید ، به گفته مقاله آموزش ساخت اپلیکیشن باید مهارت ها و دانش کافی برای پیشرفت نرم افزار را فرا بگیرید . ولی پیش از شیرجه زدن به جهان برنامه نویسی خوب است به پرسش زیر جواب بدید . شما حقیقتا از کجا دارید آغاز می کنید ؟

سه مدل سناریو برای جواب به این پرسش می تواند وجود داشته باشد . شما برنامه نویس وب هستید و در حال کنون علاقه دارید برنامه نویسی گوشی را فرا بگیرید ، در این صورت ما پلتفرم های مناسبی را برای آغاز کردن برنامه نویسی اندروید به شما در مقاله آموزش ساخت اپلیکیشن معرفی خواهیم کرد مانند  Appcelerator Titanium .

شما هیچ تجربه ای در حیطه ی کدنویسی ندارید ولی بطور مقدماتی اطلاع دارید که شی گرایی چیست و چگونه کار می کند ؟  در این صورت درک و آموختن شیوه ی پیشرفت یک اپلیکیشن گوشی برای شما راحت تر خواهد بود . شما اساسا هیچ علمی در این حیطه ها ندارد و از صفره صفر خواستارید آغاز کنید ؟

در این مورد پیشنهاد می کنیم در این مقاله آموزش ساخت اپلیکیشن که حداقل یک دوره ی یادگیری مبانی برنامه نویسی و کامپیوتر را فرا بگیرید بعد داخل مباحث برنامه نویسی شوید . خب حال که با دقت به نکات بالا فهمیدید در چه محیطی هستید خوب می توانید تصمیم بگیرید .

مرحله ی پس از آن دارای موارد زیر خواهد بود

مسلط بودن بر مهارت های برنامه نویسی گوشی ، پس از اینکه پلتفرم گوشی مد نظر خود را معین کردید برای نمونه Android یا iOS شما باید معانی اصلی برنامه نویسی و زبان مورد احتیاج آن را برای درست کردن اپلیکیشن ها فرا بگیرید .شما باید زبان های برنامه نویسی Objective-C  و Swift را فرا بگیرید . ولی به گفته مقاله آموزش ساخت اپلیکیشن دقیقا کدام یک را باید متخب کنید ؟

جواب به این پرسش به این مورد وابسته است که شما به چه علت برنامه نویسی iOS را می خواهید آغاز کنید . اگر هدف شما از آموختن برنامه نویسی iOS این است که کالا فردی خود را درست کنید swift موردی بهتری خواهد بود . swift در سال 2014 معرفی شد و از آن وقت تا کنون بازخورد های خوبی دریافت کرده است .

اما اگر هدف دارید برنامه نویسی iOS را با مقصود استخدام شدن در شرکت های برنامه نویسی فرا بگیرید گزینه ی Objective-C گزینه ی خوب تری خواهد بود . هزاران اپ iOS موجود است که با Objective-C درست شده است برای آپدیت و اداره کردن آن ها احتیاج به برنامه نویس Objective-C است .

شرکت اپل کتابخانه ی پیشرفت دهندگان iOS را بوجود آورده است که مستندات خیلی خوبی برای برنامه نویسان گوشی است. شما توانایی دارید یادگیری ها و ویدیوهای زیادی را پیدا کنید که به شما در برنامه نویسی iOS یاری خواهند کرد . با به کار بردن از این مستندات پیچیدگی آموختن پیشرفت اپ های iOS به قسمت های کوچک بخش بندی می شود.

و شما به سادگی می توانید هر یک از آن ها را فرا بگیرید . در واقع قسمت توسعه دهندگان iOS وبلاگ های آموزشی بیشتری است .

آغاز درست کردن اپلیکیشن برای Android

برای برنامه نویسی و درست کردن اپلیکیشن های Android شما باید زبان های Java یا Kotlin را فرا گرفته باشید . برای اشخاصی که هیچ تجربه ای در این حیطه ندارند سفارش می شود اول یک دوره برنامه نویسی جاوا برای اندروید را فرا بگیرید بعد آغاز کنند.

البته مستندات پیشرفت دهندگان گوگل هم خوب آموختنی هست اما برای اشخاصی که به انگلیسی تسلط دارند و کم تر قبلا تجربه ی برنامه نویسی داشته اند . پیش از اینکه آغاز به درست کردن اپ برای Android بکنید باید این مورد را در نظر داشته باشید که در بازار گوشی ها و دستگاه های خیلی زیادی برای این سیستم عامل موجود است.

به دلیل این که Android برخلاف iOS اوپن سورس است و شرکت های متفاوت روی دستگاه های خود آن را هماهنگ کرده اند از جمله گوشی های هوشمند مدل های برند ها ، تبلت های متفاوت و در آخر دستگاه ها و اندروید باکس های بیشتری هستند که از اندروید استفاده می کنند . به گونه ای شده است که در نظر مقاله آموزش ساخت اپلیکیشن حتی تلویزیون های خانگی با سیستم عامل اندرویدی ارائه می شوند .

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام