امتیازدهی به : post

آموزش سرچ کنسول

آموزش سرچ کنسول یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند به شما کمک کند تا به صورت دقیق به بررسی وضعیت و عملکرد وب‌سایت خود بپردازید.

در واقع شما باید پس از ثبت سایت خود در کنسول گوگل به ارزیابی دقیق وبسایت خود را پردازی و نتیجه ارائه شده را ارتقا بخشید در ادامه شما را با سرچ کنسول گوگل آشنا می کنیم و مراحل آن را به صورت  سلسله مراتبی در اختیار شما عزیزان می گذاریم.

آشنایی بیشتر با سرچ کنسول گوگل

سرچ کنسول گوگل یک ابزار کاملاً قدرتمند و حرفه‌ای است که توسط گوگل به بازار معرفی شده است تا افراد و صاحبان وبسایت بتوانند به واسطه آن ارزیابی دقیقی از وضعیت وب سایت خود به دست بیاورند و در صورت وجود نقص در هریک از ابعاد وب سایت با انجام یک سری از اقدامات به ارتقاء سایت خود را بپردازند.

در واقع شما به عنوان یک وبمستر با در اختیار داشتن یک سری از اطلاعات ضروری راجع به عملکرد وب سایت خود می توانیم به بهترین شکل وضعیت سایت خود را بهبود ببخشید بنابراین اگر با سرچ کنسول آشنایی ندارید می‌توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا آموزش سرچ کنسول را به صورت خلاصه و کاربردی در اختیار شما بگذاریم.

به نظر شما کسب اطلاعات دقیق راجع به وضعیت وب سایت شما تا چه اندازه می‌تواند به بهبود وضعیت فعلی وبسایت کمک کند تصور کنید که شما مدت طولانی است که یک وب سایت طراحی کرده‌اید و اقدام سئو و بهینه سازی آن نموده اید اما هیچ گونه اطلاعاتی راجع به وضعیت سایت خود ندارید در واقع سرعت پیشرفت و به روز رسانی اطلاعات گوگل به قدری بالا است که حتی اگر شما به صورت روزانه به سئو سایت خود را پردازی ممکن است یک سری از اطلاعات و قوانین را جایی بگذارید.

بنابراین در چنین مواقعی یک ابزار قدرتمند مانند سرچ کنسول می تواند اطلاعات مناسبی را در اختیار شما بگذارد تا به واسطه آن بتوانید ادامه روند فعالیت خود را در سایت تان را بهبود ببخشید و مواردی که تا به حال لحاظ میکرد هایدرا دیگر به کار نبرید به عبارت دیگر می توانیم بگوییم که سرچ کنسول مانند یک ناظر یا یک معلم می‌ماند، که نقص ها و خطاهای شما را به شما گوشزد می‌کند تا با ارتقاء آن ها بتوانید بسیار بهتر عمل کنید.

پس کسب اطلاعات لازم راجع به نحوه کاربرد سرچ کنسول اهمیت زیادی دارد. شما باید هر چند مدت یک بار اقدامات لازم جهت ارزیابی وضعیت وب سایت خود را از طریق این ابزار قدرتمند انجام بدهید تا متوجه شوید که تا اهداف خود را از فاصله دارید و آیا توانسته اید که کاربران زیادی را جذب سایت خود کنید یا خیر!

 جالب است بدانید که در سرچ کنسول ابزارهای مختلفی در اختیار شما قرار گرفته است که با استفاده از آنها می توانید به راحتی از عملکرد وب سایت خود اطلاع پیدا کنید هر نوار ابزار به یک موضوع اختصاص یافته است و هر کدام به یک نحو شما را از وضعیت سایتتان آگاه می کنند .

بنابراین می توانید از نظم و قواعد تازه‌ای که به این ابزار اضافه شده است استفاده کنید و سایت خود را مورد تحلیل و ارزیابی دقیق قرار بدهید. شما میتوانید با استفاده از راهنمایی هایی که در سرچ کنسول قرار گرفته شده است استفاده کنید و به ارتقاء مشکلاتی که در سایتتان وجود دارد بپردازید در واقع سرچ کنسول شما را از وضعیت بد یا خوب سایتتان آگاه می‌کند تا بتوانید با شناخت کامل از نقطه ضعف ها و نقاط قوت هرچه سریع تر سایت خود را بهینه سازی کنید.

 آموزش سرچ کنسول(بررسی ابزارهای گوناگون)

همانطور که در قسمت بالا هم اشاره کردیم آموزش سرچ کنسول می تواند به شما کمک کند که با تمامی ابزارهای موجود در این سایت آشنایی کامل پیدا کنید و با کسب اطلاعات دقیق راجع به عملکرد هر یک از آنها اقدامات لازم جهت بهبود وضعیت سایت خود را انجام بدهید .

کسب اطلاعات و شناخت کافی راجع به ابزارهای موجود در تل کنسول به شما کمک میکند که بدون هیچ گونه معطلی پس از دریافت بازخورد به ارتقاء وضعیت سایت خود بپردازید بنابراین سعی کرده‌ایم که در ادامه مقاله شما را با سرچ کنسول و ابزارهای مختلف آن آشنا کنیم تا به واسطه استفاده از آنها بتوانید خیلی راحت تر به ارتقاء وضعیت فعلی سایتتان بپردازید.

بررسی وضعیت فعلی وب سایت در سرچ کنسول

 یکی از بخش های مهم و اساسی پیشخوان سرچ کنسول که اهمیت زیادی دارد و شما در اولین ورود خود حتماً با آن روبرو می شوید بخش اول ویدیو است که همانطور که از اسم آن برمی‌آید یک نگاه کلی و برانداز کامل از وب سایت شما انجام می دهد تا با کسب اطلاعات دقیق راجع به سرایت وب‌سایتتان بتوانید به راحتی مشکلات به وجود آمده برای سایت خود را برطرف و وضعیت آن را ارتقا بخشید.

پس از کلیک کردن بر روی این قسمت شما شاهد یک ارزیابی کلی از وبسایت خود خواهید بود، در واقع یک خلاصه کامل از شرایط سایت شما در اختیارتان قرار می گیرد تا با مطالعه آن بتوانید از مشکلات و اختلالات سایت خود آگاه شوید.

بخش coverage  در سرچ کنسول

آموزش سرچ کنسول به شما کمک می کند تا با شناخت کافی از ابزارهای مختلف سرچ کنسول به توانید از تمامی قسمت ها به نحو احسنت استفاده کنید پس از آنکه خلاصه کاملی است وضعیت وب سایت شما در اختیارتان قرار گرفت میتوانید برای کسب اطلاعاتی راجع به وضعیت وب سایت در سرچ گوگل، ایندکس و شرایط و قابلیت استفاده از تلفن همراه برای ورود به سایت می توانید در قسمت coverage مراجعه کنید. این قسمت قبلاً تحت عنوان ایندکس استاتوس شناخته می‌شد.

بخش Enhancement در سرچ کنسول

با ورود به قسمت Enhancement می توانید در صفحه خانه به کسب اطلاعات لازم راجع به وضعیت کلی وبسایت خود بپردازید. علاوه بر این می توانید دریافت گزارش هایی راجع به AMP صفحات و صفحات جستجو دست پیدا کنید.

در آموزش سرچ کنسول شما می توانید اطلاعات کاملی راجع به استفاده از ابزارURL inspection به دست بیاورید با استفاده از این ابزار شما می توانید به کسب اطلاع راجع به ایندکس صفحات مختلف وب سایت خود دست پیدا کنید.

آگاهی از ایندکس شدن صفحات مختلف شما می تواند ارتقاء وب سایت تان کمک زیادی به شما بکند. این قسمت یکی از مهمترین قسمت هایی است که با ارائه اطلاعات جامع و کامل راجع به مشکلات وب سایت به شماکمک می کند تا به ارتقاء سایت خود بپردازید و هر چه سریعتر مشکلات به وجود آمده را برطرف کنید‌.

این بخش سرچ کنسول نیز به شما اطلاعات مناسبی را ارائه می دهد تا بتوانید با استفاده از آنها به راحتی از وضعیت سایت خود مطلع شوید و به برطرف کردن مشکلات مختلف سایت خود بپردازید. با استفاده از این بخش می توانید اطلاعاتی نظیر میانگین موقعیت وب سایت در نتایج به دست بیاورید، همچنین موقعیت نرخ کلیک یا CTR را به دست آورید.

این قسمت دارای دو بخش کلی می باشد:

زبانه Performance on Search result

زبانه Performance on Dics

  • زبانه Performance on Search result

در این قسمت با دو نمودار رو به رو می‌شوید که نمودار اول اطلاعاتی راجع به نرخ کلیک و وضعیت لینک های جستجوی شما در گوگل در اختیارتان قرار می‌دهد و نمودار دوم اطلاعات کاملی راجع به تعداد نمایش کلمات کلیدی و نرخ کلیک را به شما نشان می دهد. جالب است بدانید که با استفاده از این قسمت می توانید وضعیت کلمات کلیدی خود را از لحاظ موقعیت کشورهای متعدد و حتی سیستمی که از آن استفاده می شود بررسی کنید.

  • زبانه Performance on Dics

زبانه دوم به بررسی وضعیت وب سایت شما و چگونگی عملکرد آن در موتورهای جستجوی گوگل می پردازد. توجه داشته باشید که این گذر زمان برای شما نمایش داده می‌شود که تعداد بازدیدکنندگان سایت شما به حد قابل قبولی رسیده باشد.

بررسی وضعیت وب سایت با ایندکس سرچ گوگل

همانطور که می دانید ایندکس کردن صفحات وب سایت نقش مهمی در نمایش شما دروازه های اول جستجوی گوگل دارد. به دلیل اهمیت این موضوع گوگل هم قسمتی از تنظیمات مربوط به وبمستر تولز را به ایندکس و تحلیل نتایج آن اختصاص داده است. علاوه بر این امکان معرفی نقشه وب سایت شما نیز از طریق این بخش وجود دارد‌.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran