لوگو چه می باشد و چه تاریخچه ای دارد

اگر بخواهیم در مبحث آموزش طراحی لوگو زیبا بحث کنیم باید ابتدا به تاریخچه لوگو و مفهموم آن بپردازیم تا ذهن همگان باز شود.خوب لوگو از زمان های بسیار بسیار قدیم وجود داشته است از همان زمانی که انسان ها وجود داشته اند و به دنیا آمده اند لوگو بوده است.

در آموزش طراحی لوگو زیبا می گوییم که منظور ما ازاین حرف این است که انسان های نخستین برای ارتباط برقرار کردن با خود نتها کاری که از خودشان برمی آمده این بوده که بر روی خاک و یا سنگ و چوب طرح هایی یا نماد هایی را حکاکی کنند و با طراحی آن ها منظور خود را به بقیه و دور و اطرافیان خود انتقال می دادند.

بعد ها زبان اختراع شد و توانستند با یک دیگر حرف بزنند ولی تا قبل همه با نماد و طرح با هم حرف می زدند و به نظر من آن ها واقعا معنا و مفهوم لوگو را رعایت می کردنند چون در آموزش طراحی لوگو زیبا به شما می گوییم که لوگو یعنی این که یک نمادی را طراحی کنیم که اطرافیان با دیدن آن به معنا و مفهوم آن پی ببرند.

که انسان های اولیه این کار را انجام می دادند.با گذشت زمان و ایجاد زبان برای ارتباط برقرار کردن آن نماد ها و شکل ها کنار رفت ولی با گذشت چندین سال افراد پی بردنند که برای زیبایی نمایش دادن یک شرکت و یا برای امضا بر روی کالا هایی که تولید می کنند این نماد ها لازم می باشد و تصمیم گرفتند از آن ها استفاده کنند.

مفهوم امروزی لوگو

در آموزش طراحی لوگو زیبا به شما می گوییم که دلیل تصمیم آن ها این می باشد که انسان های اولیه بعد از گذشت زمان دیدند که باید برای اخذ خدمات و یا گذراندن اوقات خود باید پولی بدست بیاورد بنابراین افرادی که فکر هایی بلند و بزرگی داشتند تصمیم گرفتند محصولی را عرضه کنند نه در شهر خود بلکه در کشور خود و کشور های دیگر.

ولی یک مدتی که گذشت بقیه شرکت ها برای اینکه بازار کارشان زیاد شود و پول بدست بیاورد از روی آن محصول مشهور کپی می رفتند و مردم گول می خوردند و آن را می خریدند بنابراین صاحبان شرکت براب جلوگیری از این کار آن ها نماد ها و یا لوگو هایی بر روی محصولات خود زدند که هم امضای خود باشند و هم معنا و مفهوم کالا را برسانند.

و با ایجاد این کار ابزار هایی برای طراحی لوگو به وجود آمد ابزار هایی مثل فتوشاپ و غیره وسایل که با کار کردن با آنها بتوان لوگویی را ساخت و به وجود آورد که در آموزش طراحی لوگو زیبا به شما تمام این ابزار ها یاد داده می شود و به شما نحوه بکار بردن رنگ ها کنار هم و یا نحوه به کار بردن شکل ها برای جذابیت بیشتر به شما یاد خواهیم داد.

این را باید بگوییم که لوگو باید هم مفهوم را برساند هم مخاطبین را جذب کند دیگر نحوه ایجاد این لوگو ها به استعداد و شوق و ذوق کارورزان ربط دارد ولی کلیت بحث را ما در آموزش طراحی لوگو زیبا به شما توسط تیم کار بلد و مجرب سئو تهران یاد خواهیم داد بنابراین نگرانی نداشته باشید.