آموزش فتوشاپ چگونه است

آموزش فتوشاپ ارزان برای خیلی از مردم به مفهوم احراز شغلی مناسب است. دیزاین گرافیکی و عکاسی از جمله کار هایی هستند که با فوتوشاپ یکسان شده‌ اند. حتی توسعه ‌دهندگان فرانت ‌اند همچنین مجبور هستند مناسب با شغل خود کار های فوتوشاپ را فرا بگیرند.

ولی چطور می ‌توانیم مهارت‌ های فوتوشاپ را در کمترین وقت یاد گرفته و در آن ‌ها به مقطع بالایی از مهارت رسید؟اگر بتوانید گام اول در آموزش فتوشاپ ارزان را به درستی بردارید، در ادامه مسیر می‌ توانید معانی جدی و تخصصی را زود تر فرا گرفته و در دنیای فوتوشاپ غرق شوید.

1. در شروع مفاهیم اساسی طراحی گرافیکی را فرا بگیرید.

آموختن طراحی گرافیکی کار دشواری نیست، ولی به مهارت احتیاج دارد. بعد از آموختن صحیح اصول اولیه است باید به دنبال مفاهیمی مانند طراز کردن، کنتراست، محیط منفی، ریتم و اساس دیگری بروید که احتمال دارد عدم دقت به آن ‌ها خروجی کار شما را از بین ببرد .

اگر راستگو باشیم باید به شما بیان کنیم که رفتن به کلاس ‌های یادگیری فوتوشاپ سبب نمی‌ شوند شما را یک دیزاینر گرافیک تخصصی کنید، بنابراین پیشنهاد ما این است که آستین ‌ها را بالا زده و خودتان اساس  طراحی را فرا بگیرید. منابع آنلاین رایگان و پولی مختلفی موجود هستند که اختلاف های ظریف وجود داشته در طراحی ‌ها را یاد می ‌دهند.

توجه کنید در این وهله شما نیازی ندارید تا از فوتوشاپ به کار ببرید. پیشنهاد ما این است که برای آموختن این مفاهیم به سایت ‌های hackdesign و  Canva Design School رجوع کنید. این سایت ‌ها با انگلیسی راحت این اساس را به شما فرا می ‌دهند.با ما در ادامه ی مقاله ی آموزش فتوشاپ ارزان همراهی کنید.

2. تا اندازه امکان درباره Workspace در فوتوشاپ آگاهی کسب کنید.

ادوبی محیط کاری (workspaces) خیلی در نرم ‌افزار فوتوشاپ در اختیار شما قرار می ‌دهد. هیچ مرجعی مناسب تر از خود آموختن های فوتوشاپ نمی ‌تواند در حیطه کار با محیط کاری به شما یاری کند.همراه ما در مقاله ی آموزش فتوشاپ ارزان باشید.

یادگیری موثر تر در حوزه فتوشاپ

3. در هر روز تنها روی یک ابزار متمرکز شوید.

پالت ابزار های فوتوشاپ در جهت چپ باریک و زیادی است. ولی ابزار های مخفی زیادی در آن جای دارد که با کلیک کردن رو فلش کوچک مشخص شده است. در این پالت 65 ابزار برای منتخب کردن، برش، روتوش، نقاشی، رسم و…. موجود است. پیشنهاد ما این است که پردازش آموختن را با ابزاری شروع کنید که پیش‌ زمینه نخستی در ارتباط با آن دارید.

همینطور در هر روز فقط کار کردن با یک ابزار را امتحان کنید.برای گرفتن اطلاعات زیاد تری در ارتباط با ابزار ها و دسترسی به منابع فعال از جملاتی مثل “یادگیری ابزار های جادویی فوتوشاپ” به فارسی یا “tutorial magic wand tool Photoshop ” به انگلیسی به کار ببرید.ما را در مقاله ی آموزش فتوشاپ ارزان دنبال کنید.

Rich Tooltips در فوتوشاپ هم نقطه آغاز خوبی است. اگر در هر روز فقط کار کردن با یک ابزار را فرا بگیرید با اشکال افزونگی اطلاعات مواجه نخواهید شد. همینطور به سادگی می ‌توانید میانبر های صفحه‌کلید مربوط با ابزار ها را به یاد بسپارید.

4. تمرکز خود را روی ریز مهارت ‌های فوتوشاپ عطف کنید.

ادوبی در وبلاگ این شرکت نوشتاری شده است: «ادوبی فوتوشاپ نرم ‌افزار حرفه ای عکاسان برای تغییر دادن تصاویر است. در این 21 سال عکاسان از این نرم ‌افزار برای گفتن یک داستان، تجسم ‌سازی فضا رویایی، گفتن عقاید در قالب عکس ها و کار های بصری متفاوتی استفاده کرده ‌اند.» ولی از این عنوان اطلاع داشتید که امکان ادیت فیلم در فوتوشاپ همچنین وجود دارد؟

یا آگاهی داشتید که تا یپوگرافی ‌های شگفت انگیزی را می ‌توانید با آن بوجود آورید؟ حتما توانایی دارید تا یک ایمیل، خبرنامه‌ اچ‌ تی‌ ام‌ ال یا تی‌شرت را با به کار بردن آن دیزاین کنید. با آموختن مهارت ‌های مربوط با نوع های سه بعدی، شما به سادگی می ‌توانید فرصت ‌های شغلی مختلفی را بر اساس مهارت یا علاقه خود به دست آورید.

آسان ترین راه برای یادگیری فوتوشاپ

5. کار های با تجربان عکاسی را دنبال کنید.

راحت ترین راه برای آموختن فوتوشاپ یاری گرفتن از یک حرفه ای است. در جهان حقیقی شما به سختی می ‌توانید یک مربی تخصصی را پیدا کنید، ولی از مربیان مجازی نباید بی اطلاع  باشید. در نخست باید معین کنید که علاقه دارید در چه حیطه ای اطلاعات به دست آورده.همراه ما در ادامه ی محتوای آموزش فتوشاپ ارزان باشید.

و در ادامه به دنبال کارشناسان آنلاینی بپردازید که در آن حیطه های متبحر هستند. به صورت نمونه اگر به ‌دنبال آموختن نقاشی دیجیتالی هستید باید به دنبال یافتن  هنرمندانی باشید که نقاشی دیجیتالی را یاد می ‌دهند. اگر نمی ‌توانید با این اشخاص صورت مستقیم در ارتباط باشید از وبلاگ آن ‌ها و یادگیری های که در وبلاگ خود جای داده ‌اند به کار ببرید .

6. مهارت ‌های خود را با انجام کار های کم به چالش بکشید.

شما می ‌توانید بعد از آموزش فتوشاپ ارزان یک ایده مناسب را در ذهن تداعی کنید و از مهارت های فوتوشاپی که فرا گرفته ‌اید برای بوجود آوردن اثر هنری به کار ببرید. سایت ‌هایی مشابه DesignCrowd می‌ توانند به شما در این مسیر یاری کنند. قرار نیست شما در این وهله یک پروژه تجاری یا رقابتی را بوجود آورید .

فقط این عنوان را بررسی کنید که آیا این توانایی را در خود مشاهده می کنید که با چالش ‌های بزرگ مواجه شوید. از بین بردن پس‌زمینه از گروهی از عکس ها، ترمیم یک عکس آسیب دیده برای آغاز کار مناسب هستند. به عنوان یک شخص تازه ‌کار احتمال دارد از کار خود بیشتر راضی نباشید، ولی ایرادی ندارد. این فقط آغاز کار است.

همینطور به دنبال فرصت ‌های داوطلبانه مجازی باشید که موجود هستند . پلتفرم‌ هایی مانند OnlineVolunteering.org و Creatives Without Borders در این حیطه راه گشا هستند.که می توانید آن ها را در مقاله هایی شبیه به آموزش فتوشاپ ارزان آموزش ببینید.

7. یک چالش 30 روزه برای خود صورت دهید.

چالش 30 روزه یک الگوی مناسبی است که در برخی حیطه های فناوری پیشنهاد می‌ شود. به‌ علاوه این چالش خوب است از چند ماه یا یک سال. بعد از پایان یافتن دوره یادگیری 30 باید به جمع‌بندی مواردی بپردازید که فرا گرفته‌اید؟ شما از راه چالش‌ های 30 روزه همچنین می‌ توانید فوتوشاپ را فرا بگیرید.

منتها سایت‌ هایی مانند Udemy یا 30-Day Bootcamp به سادگی در دسترس کاربران ایرانی قرار ندارند. ولی اگر به جستجو یک دوره رایگان هستید Photoshop Essentials جلو روی شما است. یک سایت یادگیری خوب که با فیلم ‌های یوتیوب  و پی‌دی‌اف ‌های دارای دانلود به درستی سازمان ‌دهی شده است.

Envato’s Tuts+ همچنین بخش شگفت انگیزی به اسم راهنمای آموختن دارد که گروهی غنی از یادگیری ها را ارائه می‌ کند.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام