فتوشاپ چه چیزی است و چه کاربردهایی دارد

فتوشاپ یک نرم افزار ویرایشگر تخصصی است که ما در مقاله ی آموزش فتوشاپ قصد در یاددهی آن به شما داریم. و ابن برنامه بواسطه Adobe Systems توسعه یافته که برای درست کردن و ادیت عکس ها بکار می رود ، اضافه بر این نرم افزار های After effect ، Premiere ، Illustrator ، In design جزو پر اهمیت ترین تولیدات نرم افزاری هستند که بواسطه Adobe System درست شده اند.

تمام کسانی که با گرافیک کامپیوتری مشغول هستند ، به مدلی نیاز به این نرم افزار ها دارند.به طور کوتاه می ‌توان بیان کرد Photoshop ابزاری ست برای همه افردای که در کامپیوتر با گرافیک ثابت و حتی متحرک مشغول هستند.دیزاینر گرافیک ، ناشرین کتب و مجلات ، چاپخانه ها ، شرکت های خبری ، طراحان سایت ، عکاس ها ، نقاشان هنری ، دیزاینر نرم افزارها ، انیمیشن سازها و …. به فتوشاپ نیاز دارند .

این نرم افزار تخصصی گرافیک در عصر تکنولوژی درحال حاضر یک نرم افزار به شمار نمی رود بلکه یک صنعت به حساب می آید .نرم افزار Adobe Photoshop مورد علاقه ترین برنامه برای بوجود آوردن و اصلاح عکس ها است و همینطور یکی از کالا ها با ارزش شرکت Adobe می باشد.ما را در مقاله ی آموزش فتوشاپ همراهی کنید.

این نرم افزار می گذارد تا کاربران عکس خود را به سادگی دستکاری ، برش و تغییر سایز دهند و یک اثر بروز خلق نمایند . این نرم افزار اکثر در بین عکاسان و طراحان گرافیک تخصصی محبوب است .فتوشاپ می تواند با چندین مد رنگی مشغول باشد :

  • مد رنگی RGB بویژه نمایشگر
  • مد رنگی LAB
  • مد رنگی CMYK بویژه چاپ افست
  • مد رنگی سیاه و سفید
  • مد رنگی Bitmap
  • مد رنگی Duotone

فتوشاپ شامل معایب جزئی می باشد ، بطور نمونه ”پس از نصب فضای خیلی زیادی از هارد دیسک را اشغال می کند و در وقت اجرا هم از سرعت سیستم کم می کند که به دلیل گستردگی آن کاری طبیعی استنکاتی که بیان شد سبب می شود ، اشخاصی که به صورت حرفه ای از برنامه فتوشاپ به کار می برند.

با استفاده از سخت افزار های توسعه داده شده به سادگی بتوانند از این نرم افزار زیاد ترین بهره را ببرند .ولی نگران نباشید تمام کسانی که سخت افزار های قوی هم ندارند می توانند از این نرم افزار به کار ببرند به صورتی که از نسخه پرتابل یا نسخه فتوشاپ کم حجم به کار ببرند .ما را در مقاله ی آموزش فتوشاپ دنبال کنید.

درباره فتوشاپ

در سال ۱۹۸۷، توماس نول ، یک دانشجوی دکترا در دانشگاه میشیگان توانست به نشان دادن عکس های سیاه و سفید در صفحه نمایش ۱ بیتی سیاه و سفید شد .بعد برادرش جان نول ، که مسئول قسمت جلوه های ویژه برای روش صنعتی و سحر و جادو در فیلم جنگ ستارگان یک بود آن را به صورت یک برنامه تغییر تصویر بطور کامل توسعه یافته معرفی کرد.همراه ما در مقاله ی آموزش فتوشاپ باشید.

از این حهت آن را به نمایش اسم گذاری کردند .برادران نول تصمیم به عوض کردن اسم این نرم افزار گرفتند .بعد در سال ۱۹۸۸، برادران نول آغاز به فروش تصویر و نرم افزار تجاری کردند و برای این مفهوم آن ها اسم نرم افزار را به “فتوشاپ” عوض کردند .در سپتامبر سال ۱۹۸۸، یک قرارداد میان برادران نول و Adobe امضا شد . همه حقوق فوتوشاپ به ادوبی فروخته شد.

برادران نول کار خود را با فتوشاپ شروع کردند و نخستین نسخه آن ( ۱٫۰ )در سال ۱۹۹۰ انتشار یافت.راهکار های فتوشاپ قسمت عمده ای از پیرامون اطراف ما رو در بر گرفته ، تصویر های پرسنلی ، پوستر های تبلیغاتی ، کارت های ویزیت ، بنر ها ، سربرگ ها ، رابط گرافیکی نرم افزار ها ، جلد نشریات ، تیتراژ فیلم ها ، محیط گرافیکی سایت ها و….. تمام این ها برای قشنگ تر شدن و حتی به درست کردن ، باید یک دفعه از زیر دست های هنرمند فتوشاپ بگذرد.

تغییر دادن عکس‌ ها

یکی از پر اهمیت ترین رسالت فتوشاپ همین تغییر دادن عکس است. شما می ‌توانید با به کار بردن از ابزار های متفاوت این نرم‌افزار، پیکسل به پیکسل تصویر خودتان را بر اصول ذائقه‌تان عوض کنید. بطور نمونه یک بخشی از آن را برش بزنید، رنگ چشم‌ هایتان را تغییر دهید ، افکت ‌های متفاوت را امتحان کنید و یا حتی جوش‌ های صورتان را به طور اساسی ریشه ‌کن کنید!

حتی بر اصول شایعات که اتفاقا ریشه در حقیقت هم دارند، می ‌توانید کله یکی را روی بدن یکی ‌دیگر بگذارید یا برعکس! بله! فتوشاپ فرصتی برای آشکار کردن خلاقیت ‌ها و استعداد های پنهان در وجود مبارکتان است!ما را در ادامه ی مقاله ی آموزش فتوشاپ همراهی کنید.

-دیزاین گرافیک : نرم‌افزار فتوشاپ مملو از ابزار های گرافیکی کاربردی است.  بطور نمونه اگر در حیطه مد و فشن کار می‌ کنید، با به کار بردن از این نرم ‌افزار می ‌توانید مدل های مختلفی را روی تی‌ شرت و یا سایر لباس ‌ها اجرا کنید.

-نقاشی دیجیتال : نقاشی دیجیتال مدلی از نقاشی است که شما برای بوجود آوردن آن، به جای به کار بردن از رنگ و قلم‌ موی فیزیکی از وسایل دیجیتالی به کار ببرید . فتوشاپ دراین حیطه فعالیت زیادی را به بشریت داده  است. عکس ها روی کارت‌پستال ‌ها یا خیلی از مدل های اینترنتی با یاری گرفتن از ابزار های این نرم‌افزار به سادگی قابل اجرا هستند.

چه آثاری که از هنرمندان بزرگی مانند داوینچی، پیکاسو و … به این صورت کپی نشد! البته شما با به کار بردن از خلاقیت خودتان می ‌توانید تابلوی نقاشی دیجیتال درست کنید و از روی کار فردی هم کپی نکنید.همراه ما در محتوای آموزش فتوشاپ باشید.

دیزاین وب‌ سایت

خب رسیدیم به قسمت شیرین دیزاین سایت. آن گروه از عزیزانی که در حیطه دیزاین وب‌ سایت کار می ‌کنند هم می ‌توانند بطور زیادی از نرم ‌افزار فتوشاپ کار کنند. درست کردن یک قالب سایت که اعجاب انگیز و قشنگ هم باشد، حقیقتا کار فتوشاپ است. بدرستی این نرم ‌افزار این است که برای این کار به هیچ وجه احتیاجی به کدنویسی و یا کار هایی از این گروه ندارید.

شما با به کار بردن از خصوصیت های متفاوت فتوشاپ می ‌توانید به سادگی قالب سایت خودتان را دیزاین کنید و یک عمر از دیدن آن لذت ببرید.پس مقاله ی آموزش فتوشاپ را مطالعه کنید تا به ریز و درشت های این علم دست پیدا کنید.

-ادیت ویدیو : از ادیت عکس ‌ها در مقاله آموزش فتوشاپ بیان کردیم و حالا می‌ رسیم به ادیت فیلم. خوب است بدانید که فتوشاپ غیور ما در این حیطه هم حرف ‌هایی برای بیان کردن دارد. شما خیلی شیک و راحت می ‌توانید ویدیو های خودتان را در این نرم ‌افزار تغییر یا همان ویرایش کنید.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام