امتیازدهی به : post

آنالیز فنی سایت

آنالیز فنی سایت یکی از اصلی ترین و مهم ترین نیازهای یک سایت است. زمانی که به شما گفته می شود که باید به آنالیز سایت خود بپردازید. در واقع برای بررسی مشکلات و بهبود عملکرد سایت است.

اگر نسبت به مشکلات سایت خود بی توجه باشید دیر یا زود رقبا از شما پیشی خواهند گرفت. بنابراین بهترین کاری که می توانید انجام دهید استفاده از  ابزاری است که به آنالیز فنی سایت شما می پردازد و شما با استفاده از آن ها متوجه خواهید شد که میزان بازدیدکنندگان، و مواردی نظیر سرعت سایت شما به چه صورت است، فهمیدن چنین مواردی به شما کمک می کند تا با اصلاح نقص های وب سایت خود هر چه سریع تر به ارتقاء آن بپردازید.

مشکلات هر وب سایتی مختص به خود آن است و اگر بر طرف نشوند دیر یا زود دچار مشکلات متعددی خواهید شد.

چگونگی آنالیز فنی سایت

اگر می خواهید بدانید که آنالیز فنی سایت به چه صورت است و چه اهمیتی دارد تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آنالیز فنی سایت چیست؟ و چه اهمیتی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که یک وب سایت باید از هر لحاظی بدون مشکل و بی ایراد باشد تا بتوانید به راحتی آن را در اختیار کاربران مختلف قرار دهید زمانی که کاربران به دنبال یک عبارت خاص هستند و می‌خواهند با ورود به یک سایت نیاز خود را برطرف کنند.

اگر سایت شما ما از هر لحاظی استاندارد باشد برای آن کاربر نمایش داده می شود اما اگر مشکلاتی نظیر سرعت بارگذاری و و نمایش خطا های مختلف برای سایت شما وجود داشته باشد احتمال اینکه کاربران برای رفع خطا ها منتظر بمانند بسیار پایین است .

و این امر باعث از دست دادن خیل عظیمی از بازدیدکنندگان و همچنین از دست دادن مزایایی است که از طریق با عاید شما می شد از بهترین کار این است که هر چند مدت یکبار سایت خود بپردازید و تلاش کنید که کاربران خود را از اینکه سایت شما را برای برطرف کردن نیازهای مختلف خود انتخاب کرده‌اند راضی نگه دارید.

زمانی که شما به آنالیز فنی سایت خود می‌پردازیم. موارد متعددی نظیر ترافیک صفحات مختلف سایت برای شما نمایش داده می شود در واقع به واسطه این آنالیز و تحلیل شما متوجه خواهید شد که کدام یک از صفحات سایت شما ما گرافیک بیشتری را به خود اختصاص داده است .

و کدام یک از استانها آنها دارای بازدیدکنندگان پایینی هستند پی بردن به آمار بازدید سایت به شما کمک می کند که که بتوانید به درستی تشخیص دهید که مشکلات سایت شما چه چیزهایی هستند .

برای ارتقاء سطح کیفی سایت تلاش کنید با این حساب میزان رضایت کاربران افزایش پیدا می‌کند و اکثر افرادی که که قبلاً از مطالب مختلف و محصولات متعددی که در سایت شما وجود داشته استفاده می‌کردند تند مثل همیشه مشتری ثابت آن باقی می مانند.

آنالیز فنی تمام بخش های سایت

آنالیز سنی سایت تنها محدود به محتوا و مواردی از قبیل سرعت سایت نمی شود بلکه با استفاده از ابزاری که به تحلیل بخشهای مختلف سایت می‌پردازند شما می توانید مواردی نظیر لینک ها، میزان امنیت صفحات وب سایت حریم شخصی و … نیز بپردازید‌.

اهمیت بررسی ترافیک سایت

زمانی که شما ترافیک صفحات مختلف سایت خود را شناسایی می کنید در واقع در حال مشخص کردن مواردی هستید که باعث مختل کردن ترافیک سایت شما می شوند با شناسایی تمامی موارد شما می توانید محتوای صفحاتی که میزان ترافیک آنها بسیار پایین است را تغییر دهید یا به روز رسانی کنید.

زیرا ممکن است کاربران مختلف به دلیل محتوای بی کیفیت کمتر وارد این قسمت از سایت شده اند. پس شما می‌توانید با ویرایش یا قرار دادن محتوای جدید به بهبود وضعیت وب سایت خود کمک کنید.

آنالیز فنی سایت و بررسی سئو

یکی از مهم‌ترین مواردی که به وسیله آنالیز فنی سایت برای شما فراهم می شود امکان بررسی سئو وب سایت است. شما می توانید با استفاده از ابزارهای متعددی که بسیاری از مجموعه‌های معتبر برای آنالیز سایت در اختیار دارند کلیه صفحات وب سایت خود را به صورت کامل تحلیل و بررسی کنید تا متوجه شوید که علت بروز مشکلات متعدد در سایت شما چیست.

از مهمترین مواردی که باعث امتیاز گیری وبسایت شما میشود سئو است. در صورتی که میزان سئو سایت شما پایین باشد میزان ترافیک و بازدید کنندگان هم به صورت قابل توجهی کاهش می یابد پس باید برای افزایش ترافیک و میزان بازدیدکنندگان وب سایت  تلاش کنید و از مواردی که باعث ایجاد مشکل در وب سایت شما می شوند خودداری کنید.

زمانی که شما با استفاده از این ابزار، سئو سایت خود را مورد بررسی قرار می دهید در واقع متوجه این موضوع می‌شوید که وضعیت سایت شما به چه صورت است و باید چه اقداماتی برای بهتر شدن آن انجام بدهید همانطور که می دانید از مهمترین و و اساسی ترین ویژگی هایی است که باید در وب سایت شما رعایت شود اگر شما به قرار دادن محتوا های کپی یا بی بهره از اصول سئو بپردازید .

احتمال اینکه میزان رتبه وب سایت شما کاهش پیدا کند بسیار زیاد است بنابراین کارشناسان مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران به شما توصیه می کنند که تا جایی که امکان دارد هر چند وقت یکبار به آنالوگ فنی سایت خود بپردازید تا ایرادات این چنینی خیلی سریع برطرف شود. در صورتی که نسبت به این مورد بی توجه باشید وب سایت های رقیب از شما پیشی خواهد گرفت و برای اینکه شما خود را به آنها برسانید راه طولانی در پیش خواهید داشت.

کلام آخر

آنالیز فنی سایت، امروزه از مهم ترین و واجب ترین کارهایی است که باید برای وب سایت خود انجام دهید در صورتی که نسبت به این موضوع بی توجه باشید احتمال اینکه بتوانید مانند سایت های رقیب به فعالیت حرفه‌ای  بپردازید بسیار زیاد است.

در صورتی که از مواردی نظیر میزان ترافیک صفحات مختلف سایت خود بی اطلاع باشید نمی دانید که کاربران شما دقیقاً چه چیزی می خواهند و اینکه مطالب قرار گرفته در یک صفحه دارای چه ایراداتی هستند. بهترین کار انتخاب مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران و انجام آنالیز فنی سایت است پس تا دیر نشده است اقدامات لازم برای این کار را انجام دهید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran