امتیازدهی به : post

آیا ساختار url بر سئو تاثیر می گذارد؟

آیا ساختار url بر سئو تاثیر می گذارد؟ از جمله مهم ترین سوالاتی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ مطرح می‌شود همین سوال است زیرا بسیاری از افراد می خواهند بدانند که آیا با در نظر گرفتن یک ساختار مناسب و اصولی برای سایت خود می‌توانند فعالیت هدفمند تری داشته باشند و توجه موتورهای جستجوی گوگل را جذب کنند‌. انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را به شکل تخصصی ارائه بدهیم.

از زمانی که سئو و قواعد و اصول متعدد آن نقش موثری در بهبود جایگاه افراد در گوگل پیدا کردند. بسیاری از کاربران به دنبال مطابقت هرچه بیشتر وبسایت با قواعد و اصول سئو سفید هستند.

آیا ساختار url بر سئو تاثیر می گذارد؟

بنابراین به شما توصیه می کنیم که تمامی فاکتورها و موارد مهم و اساسی در بهینه سازی سایت را جدی بگیرید و حتی اگر در این زمینه اطلاعات مناسبی ندارید حتماً از افراد کاربلد و حرفه ای کمک بگیرید.

url چیست؟

url یک ساختار کاملاً شخصی و مشخص است که به کاربران اینترنتی کمک می کند شما را از سایر وبسایت ها متمایز کنند و برای ورود به سایت شما همیشه از طریق این آدرس وارد شوند بنابراین ساختار url برای هر وبسایت اهمیت دارد و اگر آن بی توجه باشید ممکن است در برخی از زمینه ها از سایر رقبای خود عقب بمانید.

بنابراین راه حل اساسی این است که حتما  با ساختار url آشنا شوید و پاسخ سوال آیا ساختار url بر سئو تاثیرمی گذارد؟ را به درستی بدهید . کارشناسان متخصص و حرفه ای ما در زمینه سئو و بهینه سازی سایت مهارت و تجربه فوق‌العاده بالایی دارند به همین دلیل می تواند به شما کمک کنند تا در این زمینه عملکرد بهتری داشته باشید.

در صورتی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید به صورت خودکار از یک url با ساختار مناسب برخوردار خواهید شد. ساختار ارائه شده در وردپرس از نظم منطقی و مشخصی برخوردار است به طوری که دسته ها و زیر دسته ها به طور دقیق مشخص شده‌اند.

در صورتی که از سیستم مدیریت محتوای اختصاصی استفاده می کنید توسعه دهنده باید به این موضوع دقت کافی داشته باشد؛ و با یک نظم منطقی شخصی سازی کند.

به طور معمول یک url منظم و منطقی دارای طبقه بندی های مختص به خود است. این مورد به خصوص برای فروشگاه های اینترنتی صدق می کند. در چنین وب سایت هایی با نگاه کردن به آدرس آنها می توانیم متوجه شویم که در چه زمینه اختصاصی به فعالیت می‌پردازند.

یک url مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

آیا ساختار url بر سئو تاثیر می گذارد؟ برای اینکه بتوانیم پاسخ این سوال را به درستی بدهیم ابتدا باید با ویژگی‌های یک url مناسب و استاندارد آشنا شویم. همانطور که در قسمت قبل هم بیان کردیم هنگامی که ساختار آدرس سایت شما منظم و منطقی بهینه شده باشد.

کاربران به راحتی می توانند با نگاه کردن به آدرس متوجه موضوع فعالیت شما بشوند و این مورد می تواند به موتورهای جستجوی گوگل بفهماند که در چه  زمینه ای به فعالیت می‌پردازید؛ به همین دلیل ایندکس صفحات سایت برای آنها راحت تر صورت می گیرد.

آیا ساختار url بر سئو تاثیر می گذارد؟

هرچه آدرس سایت از نظم بیشتری برخوردار باشد و هضم آن برای کاربران راحت تر باشد تاثیر آن بر سئو نیز بیشتر خواهد بود. برخی از آدرسهای شلوغ و پر کاراکتر علاوه بر این که اشتراک گذاری را مشکل می کنند. تمایل کاربران به کلیک را نیز تا حد قابل توجهی کاهش می دهند.

توجه داشته باشید که نداشتن یک آدرس منظم و دقیق به معنای نابود شدن رتبه سایت شما نیست. اگر قصد فعالیت هدفمند در گوگل را دارید بهتر است که در تمامی زمینه ها به فکر کاربران و نیاز آنها باشید.

در بسیاری از موارد شاهد این موضوع هستیم که برخی از کاربران بدون اینکه آدرس مناسبی داشته باشند بازدیدکنندگان زیادی دارند. اما توصیه ما به شما این است که حتماً به ساختار url سایت خود برای جذب کاربران توجه داشته باشید.

نکاتی که باید برای تعیین url به آنها توجه کنید؟

آیا ساختار url بر سئو تاثیر می گذارد؟ مطمئن تاثیر url بر سئو سایت به صورت مستقیم و بسیار پر رنگ نیست. اما می‌توانیم بگوییم تا حد زیادی بسیاری از کاربران توانسته‌اند با انتخاب یک آدرس منظم و دقیق توجه کاربران زیادی را به خود جلب کنند. بنابراین به شما توصیه می کنیم که نکات زیر را برای تعیین url مناسب جدی بگیرید.

 • حتما داشتن دسته بندی و برخورداری از نظم منطقی را در اولویت قرار بدهید.

برای بیشتر شدن تاثیر url کلمات کلیدی را در آدرس بگنجانید.

 • ساختار منطقی و کوتاه را برای آدرس سایت در نظر بگیرید.
 • به جای اعداد از نام دسته ها استفاده کنید.
 • با استفاده از خط فاصله کلمات را از هم جدا کنید. این کار می‌تواند باعث شود که گوگل آنها را پیوسته در نظر بگیرد‌.
 • حتما از حروف کوچک استفاده کنید. زیرا گوگل نسبت به این فاکتور توجه جدی دارد.
 • تا جایی که امکان دارد از اسلش های کمتری استفاده کنید.
 • سعی کنید فعل ها را ساده کنید.
 • اگر آدرس سایت خود را عوض کرده اید از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنید.
 • توجه داشته باشید که پسوند در آدرس سایت قابل مشاهده نباشد و آن را حذف کنید.
 • دسترسی گوگل به برخی از صفحات سایت را محدود کنید در واقع تنها صفحاتی را در اختیار آنها بگذارید که لازم است دیده شوند.
 • با حذف پارامتر های غیر ضروری تا حد ممکن آدرس را کوتاه کنید.
 • همیشه سایت را در نظر بگیرید و هرگونه آدرس معیوب و شکسته را اصلاح کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09367511706

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran