آینده ارزهای دیجیتال

آینده ارزهای دیجیتال برای تمامی افرادی که امروزه در این حوزه سرمایه گذاری کرده اند بسیار مهم است. پس اگر شما هم کنجکاوید که بدانید در آینده ارزهای دیجیتال چه رویه ای را پیش خواهند گرفت با ما همراه باشید.

ارز دیجتال چیست؟

قبل از ورود به بحث، ابتدا یک مرور جزئی بر ماهیت ارزهای دیجیتال می کنیم. همان طور که از نام آن مشخص است، ارز دیجیتال یک پول دیجیتالی است و ماهیت فیزیکی ندارد‌. پس مسلما خرید و فروش آن نیز در چهارچوب اینترنت و صرافی هایی که در این بستر به وجود آمده اند امکان پذیر است. امروزه افراد زیادی تمایل دارند که در این حوزه سرمایه گذاری کنند.

و شاهد کسب سود بالا از طریق خرید ارزهای مختلف دیجیتالی باشند. شما می توانید در هر زمانی که بخواهید ارز دیجیتال خریداری شده را در پلتفرم مخصوصی که در آن ارز دیجیتال خود را خریداری کرده اید. به فروش برسانید. امکاناتی نظیر کیف پول الکترونیکی نیز به شما این امکان را می دهد که به راحتی سود حاصل از فروش را به کیف پول انتقال دهید و در هر زمان که تمایل داشتید آن را برداشت کنید.

چیزی که جالب است ندیدن این ارز و کسب درآمد از طریق آن است. بشر هیچ گاه نمی توانست تصور کند که در آینده چنین شرایط و امکاناتی برای کسب سود به وجود بیاید. زیرا برای آن ها تنها معامله حضوری معنا داشت، البته امروز هم بسیاری از افراد پول خود را در بانک ها یا مراکز دیگر سرمایه گذاری می کنند.

و از این طریق به کسب سود می پردازند. اما ارز دیجیتال دنیای جدیدی بود که بشر را شگفت زده کرد‌. امروزه تعداد کاربرانی که وارد این حوزه آنلاین اقتصاد جهانی می شوند روز به روز در حال افزایش است. پس لازم است که میزان اطلاعات و دانش افراد از این پول الکترونیکی بیشتر شود‌.

چند نوع ارز دیجیتال وجود دارد؟

در ژانویه۲۰۲۰ آماری منتشر شد که نشان دهنده تعداد ارزهای دیجیتال حال حاضر جهان بود. این عدد چیزی بیشتر از ۲۰۰۰ ارز دیجیتال بود. برخی از این ارزهای دیجیتال تز معروفیت و محبوبیت بالایی در بین سرمایه داران و افراد عادی برخوردار است. که این مورد در آینده ارزهای دیجیتال تاثیر گذار خواهد بود. در ادامه بحث شما را با ۱۰ ارز محبوب و شناخته شده در این حوزه آشنا می کنیم:

۱. بیت کوین

۲.ریپل

۳. اتریوم

۴.تتر

۵. لایت کوین

۶.لیبرا

۷. بیت کوین کش

۸. بیت کوین اس وی

۹‌. بایننس کوین

۱۰. مونرو

تفاوت ارزهای رمزنگاری شده با ارزهای دیجیتال در چیست؟

ارزهای رمزنگاری شده یا رمز ارز پایه در واقع زیر مجموعه ارزهای دیجیتال محسوب می شود‌. این ارزها با استفاده از تکنیک های مشهور کریپتو مدیریت می شوند. بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده بود. که کلیه مفاهیم علمی که در اقتصاد از آن صحبت شده بود را به واقعیت تبدیل کرد. این ارز در سال ۲۰۰۹ انتشار یافت اما نکته ای که وجود داشت و هنوز هم برای ما مبهم است این است که خالق بیت کوین کیست؟

در آن زمان بیت کوین توانست به جذب افراد زیادی بپردازد. اما بالاترین میزان خرید در سال ۲۰۱۳ بود. جایی که این ارز توانست رکورد ها را بشکند و به بالاترین جایگاه ممکن دست پیدا کند‌. در زمان اوج خود به افزایش ۱۰ برابری نسبت به ماه های گذشته رسید.

رقابت تنگاتنگ ارزهای دیجیتال با پول های رایج دیگر

سرعت پیشرفت و نفوذ این ارز به اقتصاد خانواده ها و سرمایه گذاران کلان دنیا باعث شده که آینده ارزهای دیجیتال برای ما نا معلوم باشد. اما چیزی که برای ما روشن است این است که این ارز دارد بسیار قدرتمند پیش می رود تا جایی که به رقیب اصلی سایر پول های رایج تبدیل شده است‌.

بیشتر از یک دهه از وجود ارزهای دیجیتال در بازار می گذرد. و در طول این مدت این تغییر بزرگ اقتصادی توانست جایگاه مناسبی برای خود به دست بیاورد. تا جایی که بیل گیتس در مصاحبه ای اعلام کرد که آینده متعلق به ارزهای دیجیتال است. پس با این حساب می توانیم آینده ارزهای دیجیتال را بسیار روشن ببینیم.

زمان مناسب برای سرمایه گذاری چه موقع است؟

امروزه شاهد رشد فراگیر ارزهای دیجیتال در اقتصاد کل جهان هستیم. حال ممکن است این سوال برای افراد پیش بیاید که آینده ارزهای دیجیتال نیز به همین صورت صعودی خواهد بو؟ چه مدقع می توان در این بازار سرمایه گذاری کرد؟

در واقع پاسخ مشخصی برای این سوال ها وجود ندارد اما چیزی که مشخص است این است که اگر قصد ورود به چنین بازاری را دارید باید ریسک از دست دادن سرمایه خود را نیز بپذیرید. زیرا به همان اندازه که احتمال چندین برابر شدن ارز شما وجود دارد.

احتمال از دست دادن آن هم هست. اما اگر با دانش و اطلاعات کافی در این حوزه ورود کنید احتمال افزایش سرمایه شما بسیار بیشتر خواهد شد. همانطور که هر شغلی برای راه اندازی و پیشرفت نیازمند اطلاعات و دانش است. برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال نیز باید از لحاظ برخورداری از دانش و اطلاعات تخصصی کاملا مجهز باشید.

شما نمی توانید دقیقا پیشرفت رمز ارزها را پیشبینی کنید. اما اکثر سرمایه گذاران تمایل دارند که از زمان مناسب سرمایه گذاری آگاه شوند‌. از آنجایی که نوسانات این بازار بسیار زیاد است. تنها افرادی باید به این بازار ورود کنند که کاملا ریسک تغییرات مختلف سرمایه خود را پذیرفته اند.

عوامل موثر در آینده ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال به دلیل برخورداری از یکسری ویژگی های مثبت از آینده روشنی برخوردارند‌. در ادامه برخی از ویژگی های این پول دیجیتال را بررسی میکنیم:

عدم تاثیر تورم بر روی ارزهای دیجیتال

جالب است بدانید که تورم و نوسانات حاصل از آن تاثیری بر روی این ارزها ندارد‌. زیرا با افزایش تقاضا ارزش آن ها نیز بیشتر خواهد شد.

امنیت بالا و حریم خصوصی

شاید اصلی ترین و مهم ترین نگرانی بسیاری از افراد که قصد ورود به این بازار را دارند این باشد که نکند مکان امنی جهت سرمایه گذاری نباشد! اما خوشبختانه با وجود صرافی های معتبر و ساخته شدن بلاک چین از معماهای مختلف ریاضی گشودن رمز بسیار دشوار است.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran