امتیازدهی به : post

آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران

آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران یک مسیر کاملاً روشن و مشخص دارد که از همان ابتدا می توان متوجه آن شد. رشد و پیشرفت سریع تکنولوژی باعث شده است که تمامی کسب و کارها به فکر توسعه خود با استفاده از ابزار مختلفی بیفتند که در اختیار آنها قرار گرفته است.

تکنولوژی یک امر مهم در دنیای مدرن محسوب می‌شود و بدون آن پیشبرد اهداف مختلف غیر ممکن است. شاید یک امر دور از ذهن نباشد که بگوییم نمی توان کسب و کاری را تصور کرد که در فضای مجازی نقشی نداشته باشد‌.

فعالیت های مختلفی که امروزه بسیاری از ما با آنها سر و کار داریم به دلیل نقشی که در فضای مجازی دارند؛ باعث شده‌اند که بیشتر به توضیحات آنها آشنا بشویم گاهی اوقات بدون اینکه یک فروشگاه را به صورت حضوری از نزدیک ببینیم برای سال‌های سال مشتری ثابتشان می شویم. به نظر شما تمامی این موارد مدیون چه چیزی است؟

آیا دیجیتال مارکتینگ و موارد مرتبط با آن باعث این سطح از پیشرفت و نفوذ به زندگی افراد شده است! بی شک تاثیر بی چون و چرای دیجیتال مارکتینگ و تکنولوژی در زندگی انسان ها باعث شده است که به موارد مختلف مانند توسعه و پیشرفت بیزینس از طریق به کارگیری روش های مشخص توجه شود.

دیجیتال مارکتینگ آینده ایران است!

شاید به جای بکار بردن جمله آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران باید بگوییم که دیجیتال مارکتینگ آینده ایران است! برای توجیه این مفهوم ایده های مختلف که امروزه توسط افراد متعدد مورد استفاده قرار می گیرد را توضیح می دهیم‌.

همانطور که می دانید کسب و کارهای مختلفی که تحت عنوان فروشگاه های اینترنتی امروزه به فعالیت خود ادامه می دهند با استفاده از اصول مشخصات دیجیتال مارکتینگ توانسته اند به چنین جایگاهی برسند.

شاید در چند سال گذشته واژه دیجیتال مارکتینگ برای بسیاری از افراد مبهم بود اما امروزه کمتر کسی را می شناسیم که از اصول آن آگاه نباشد در واقع نفوذ بی چون و چرایی تکنولوژی در زندگی بشر باعث شده است که تا به این حد با مفاهیم جدید آشنا شود و آنها را به کار بگیرد‌.

تصور دنیای بدون دیجیتال مارکتینگ امروزه کاملاً بی معنا است. حتی در کشورهای در حال توسعه مانند ایران پرداختن به این مفهوم و توجه ویژه به آن از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است.

توسعه کسب و کارهای امروزی نیازمند توجه به اصول مختلفی است که با به کارگیری آن ها می توانید به بهترین شکل ممکن در مسیری قرار بگیرید که شما را به اهداف کوچک و بزرگی که در نظر گرفته اید برساند.

تا چند سال آینده دیگر کسب و کار یا فعالیتی را پیدا نمیکنید که بدون دیجیتال مارکتینگ توانایی ادامه دادن به مسیر خود را داشته باشد‌. به همین دلیل می‌توان به راحتی آینده ایران را با دیجیتال مارکتینگ تصور کرد .

بنابراین اگر شما هم هنوز به فکر گسترش کسب و کار خود در اینترنت نیفتاده اید باید هر چه سریع‌تر اقدامات لازم برای این کار را انجام بدهید. زیرا امکان ادامه فعالیت برای کسب و کارهایی که به هیچ عنوان در فضای مجازی مطرح نشده اند وجود ندارد.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در ایران

 تعداد کاربرانی که امروزه به فضای مجازی اضافه می شوند رو به افزایش است. به گونه ای که کمتر کسی را می بینیم که با این فضا آشنایی نداشته باشد‌. کسب و کارهایی که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده اند با استفاده از فضای مجازی و بستری که اینترنت برای آنها فراهم کرده است فی خود به دیگران می پردازند .

زیرا ورود به این فضا برای شما هزینه زیادی ندارد و بدون اینکه بخواهید سرمایه زیادی به کار بگیرید می توانید فعالیت خود را به راحتی آغاز کنید به طور کلی برای پیشرفت و توسعه کسب و کار در فضای مجازی نیازمند تلاش و به کارگیری اصول مشخص هستید بنابراین در این عرصه استفاده از بودجه و سرمایه‌ای که در اختیار دارید که در معنا پیدا می‌کند.

زیرا با نداشتن استراتژی مشخص به هیچ عنوان توانایی پیشرفت نخواهید داشت بنابراین آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران مانند سایر کشورها روبه پیشرفت است و باید برای آن مسیر مشخصی در نظر گرفت.

نمونه ای از اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای پیشرفت شغلی

برای مشخص کردن میزان اهمیت دیجیتال مارکتینگ در ایران یک مثال برای شما می زنیم تا مشخص شود که دقیقا چه عاملی باعث پررنگ شدن این مفهوم شده است. کسب و کاری را تصور کنید که در زمینه فروش پوشاک به فعالیت می پردازد. این کسب و کار جدید برای اینکه بتواند خود را به مشتریان مختلف معرفی می‌کند راه‌های متعددی پیش رو دارد.

مطمئنا اگر کار خود را به صورت حضوری آغاز کرده باشد اولین کاری که انجام می‌دهد این است که از روش‌های تبلیغاتی مختلف در سطح شهر مانند نصب بیلبورد استفاده کند. یا به چاپ کارت های تبلیغاتی بپردازد.

 اما این روش ها تا چه زمانی می تواند برای این فروشگاه سودآور و تضمین کننده جذب مشتری باشد؟ اکانت هایی که هر کسب و کار جدیدی در یک شهر با جمعیت مشخص و با رقبای زیاد آغاز به کار می‌کند نباید انتظار سود زیادی را داشته است.

بنابراین اگر شما با دیجیتال مارکتینگ آشنا نباشید به هیچ عنوان فرصت پیشرفت و توسعه شغلی برای کسب و کارتان فراهم نخواهد شد به واسطه شبکه های اجتماعی مختلف امکان معرفی و آشنایی افراد ساکن سایر شهرها نیز با شغل شما فراهم می شود.

به همین دلیل می توانیم بگوییم که آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران بسیار روشن است و در این مسیر را برای پیشرفت شغلی خود انتخاب کرده اید باید آینده خوبی را برای خود متصور شوید.

پیش بینی آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران

بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته راجع به آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران تا چند سال آینده تک تک افرادی که  از مرحله کودکی گذر می کند به احتمال زیاد عضو شبکه‌های اجتماعی مختلف خواهند شد. البته به وجود آمدن فضای مشخصی که به دلیل همه گیری کرونا پیش آمد حتی کودکان هم وارد این شبکه اجتماعی شدند.

بنابراین تعداد سیم کارت های خریداری شده توسط مشترکین و حساب های کاربری فعال شده در شبکه های اجتماعی مختلف می تواند پیش‌بینی‌کننده مناسبی برای گسترش دیجیتال مارکتینگ و مثبت بودن آینده آن در ایران بود.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran