امتیازدهی به : post

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک می‌کنند تا با بینش وسیع و دیدگاه بهتری نسبت به کلمات کلیدی رایجی که بسیاری از افراد آنها را سرچ می کنند.

کلمات کلیدی به عنوان مهم ترین و اصلی ترین عاملی که به جذب کاربران و مشتریان مختلف اینترنتی منجر می شود. باید به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد اگر بخواهید افرادی را جذب کسب و کار خود کنید حتما باید در انتخاب کلمات کلیدی توجه داشته باشید به این صورت نیست که هر کلمه کلیدی که مد نظر داشته باشید که درست ترین و مناسب ترین کلمه مرتبط با کسب و کار شما باشد .

کلمات زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا بتوانید جایگاه مناسبی در گوگل به دست بیاورید. ابزار های زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا بتوانید کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را پیدا کنید و با استفاده از آن

ها به جذب مشتریان متعدد بپردازید. ابزار تحقیق و جستجوی کلمات کلیدی به عنوان یک راهنما برای پیدا کردن بهترین و مناسب ترین کلمات کلیدی عمل می کند. شما به عنوان فردی که در یک کار مشغول به فعالیت هستید با تمامی کلمات کلیدی رایج در کسب و کار خود آشنایی ندارید.

بنابراین باید با کسب اطلاعات دقیق و کاملا اصولی در این زمینه عمل کنید، برای تحقیق کلمات کلیدی کاری که باید انجام بدهید این است که با تمامی ابزار تحقیق کلمات کلیدی آشنا شوید. در ادامه به معرفی برخی از مهم‌ترین و پرکاربردترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی می پردازیم.

  • ابزار keywords planner

یکی از کاربردی ترین و مناسب ترین ابزارهای تغییر کلمات کلیدی محسوب می‌شود که توسط افراد بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد دلیل اعتبار و امنیت این ابزار این است که توسط گوگل به عنوان موتورهای جستجو معرفی می شود.

با استفاده از این ابزار می توانید اطلاعات ارزشمندی راجع به مناسبترین و بهترین کلمات کلیدی به دست بیاورید از این رو اگر در برداشتن اولین گام در معرفی کسب و کار و برندسازی به مشکل برخورده اید بهترین کاری که می توانید انجام بدهید اعتماد به گوگل و ابزارهای مورد استفاده توسط آن است‌.

این ابزار کاملا کاربردی اطلاعات مورد نیاز شما راجع به بهترین کلمات کلیدی و آنالیز آنها از لحاظ محبوبیت و ترند بودن را در اختیارتان قرار می دهند از این رو بهترین انتخابی که می توانید در این زمینه داشته باشید،همین برنامه است. جستجو و میزان روابط کلمات کلیدی از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است از این رو باید نسبت به این توجه جدی داشته باشید و کلماتی را انتخاب کنید که از هر لحاظ ترند و محبوب هستند.

  • ابزار جستجو Bing Webmaster Tools

یکی دیگر از مهم‌ترین ابزار جستجو که توسط مایکروسافت معرفی شده است موتور جستجوی بینگ می باشد که به کمک آن می‌توانید  کلمه‌ی کلیدی مورد نظر خود را سرچ کنید. این ابزار اطلاعات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می دهد‌.

بنابراین بعد از اینکه کلمه کلیدی مورد نظر خود را در کادر مخصوص جستجو وارد کردید ابزار اطلاعات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می دهد علاوه بر این امکان انتخاب زبان نیز برای شما وجود دارد. پس از این که زبان مورد نظر را انتخاب کردید تمامی کلمات کلیدی مرتبط با کلمه هایی که وارد کردید نیز برای شما نمایش داده می شوند.

  • ابزار جستجو Google Search Console

ابزار جستجو Google Search Console  کنسول جستجوی گوگل یک ابزار کاربردی با شباهت زیاد با قسمت Search Keywords بینگ، اما بسیار قدرتمندتر از آن را برای جستجو و انتخاب کلمات کلیدی در اختیار شما قرار می‌دهد.

قسمت مناسب جهت جستجو کلمات کلیدی، بخش تجزیه و تحلیل آمار جستجو می باشد که در قسمت Performance کنسول جستجوی جدید گوگل قرار دارد و جزئیات دقیقص از کلمات کلیدی که در 90 روز گذشته کلیک زیادی خورده‌اند را نشان می‌دهد.

مزیت گوگل نسبت به بینگ این است که می‌توانید فیلترهای مختلفی را بر روی اطلاعاتی که نمایش داده می‌شود اعمال کنید تا نتایج معنادارتری در اختیار داشته باشید. به عنوان مثال، برخلاف بینگ در اینجا می‌توانید کلمات کلیدی را بر اساس کشور مورد نظر فیلتر کنید که این قابلیت به‌خصوص برای وب‌سایت‌هایی که کشورهای مختلفی را هدف قرار می‌دهند بسیار کاربردی و سودمند خواهد بود.

علاوه بر این، امکان فیلتر کردن نتایج بر اساس کوئری یا عبارت جستجو شده نیز وجود دارد. به عنوان مثال، با استفاده از دکمه New در قسمت فیلترها، انتخاب Query و سپس درج کلمه SEO، فقط کلمات کلیدی حاوی کلمه SEO نمایش داده خواهند شد.

نموداری که در بالای جدول کلمات کلیدی قرار دارد نیز می‌تواند در درک روند جستجوها و مقایسه دقیق‌تر کلمات کلیدی به شما کمک کند. به این منظور کافی است که بر روی کلمه کلیدی مورد نظر کلیک کنید تا صفحه مجدداً بارگذاری شود؛ در این حالت فقط آمار همان کوئری یا کلمه کلیدی که روی آن کلیک کرده‌اید نمایش داده می‌شود.

 ابزار KWFinder

وب‌سایت KWFinder یکی از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی است که اطلاعات زیادی همراه با جزئیات مفید را در رابطه با هر کلمه کلیدی به شما ارائه می‌دهد؛ از جمله، روند سرچ و جستجو، حجم تحقیق ماهانه در 12 ماه گذشته، میانگین هزینه تبلیغات کلیکی گوگل، میزان رقابت و دشواری کلمه کلیدی.

برای شروع کافی است که کلمات مطلوب و هدف خود را در کادر مربوطه وارد و سپس کشور و زبان هدف برای انجام تحقیق کلمه کلیدی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که علیرغم وجود زبان فارسی (با عنوان Persian)، کشور ایران در فهرست زبان‌های این ابزار وجود ندارد؛ درعین‌حال، پیشنهادات مناسبی ارائه می‌شود و مشکلی پیش نخواهد آمد.

کلام آخر

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی عنوان کارآمدترین فاکتورهایی که در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید با استفاده از آنها اطلاعات مورد نیاز خود را راجع به بهترین و مناسب ترین کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود پیدا کنید. امروزه توجه به این مورد برای افرادی که در زمینه های متعدد مشغول به فعالیت هستند از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است .

بنابراین باید برای بهبود وضعیت کسب و کار خود تلاش کنید و هر چه بهتر از این ابزار در جهت افزایش بازدیدکنندگان سایت خود استفاده کنید به طور کلی ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی اطلاعات مفیدی است بهترین و مناسب ترین کلمات کلیدی و ویژگی های بارز آن ها از لحاظ ترند بودن در اختیار کاربران مختلف قرار می دهد.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran