امتیازدهی به : post

اثر بک لینک

در زمان های پیش اثر بک لینک معیار برتر رتبه‌ی یک سایت وب به حساب می آمد. به این شکل که صفحه ای با تعداد متعددی از بک لینک اکثرا در تمامی موتورهای اصلی جستجو مانند گوگل رتبه‌ی بالاتری را به خود اختصاص می‌داد.

این مبحث امروزه نیز تا حدود زیادی مصداق دارد. تعداد بک لینک، کیفیت و مرتبط بودن بک لینک‌ها در مجموعه مشخصه هایی قرار دارند که موتورهای جستجو مانند گوگل برای ارزیابی اهمیت آن صفحه در نظر خواهند گرفت. رتبه‌ی پیج اسکور امتیاز هر صفحه را بر طبق نحوه‌ی ارتباط بین کلیه صفحات  به حساب می آید. رتبه‌ی پیج همینطور یکی از متغیرهایی می باشد که تعیین می‌کند یک صفحه‌ی وب در نتایج جستجو به چه اندازه می‌بایست بالا باشد.

اثر بک لینک مدت زمان طولانی است که به عنوان قسمت پر اهمیت در الگوریتم‌های موتورهای جستجو به حساب می آید و این پروسه در آینده هم برقرار خواهد بود.

یکی از چیزهایی که بسیار در موضوع سئو مطرح است و در حقیقت در زمره‌ی وظایف مشاور سئو سایت قرار دارد به وجود آوردن بک لینک‌ های معتبر است.

حقیقتا مشاور سئو در تولید اثر بک لینک که به وب‌سایت شما ارجاع داده شوند برای کسب رتبه‌ی بهتر در صفحه‌ی نتایج جستجو اقدام خواهد نمود. همان گونه که می‌دانید کلیه بک لینک‌ها با ارزش نمی باشند، امکان دارد یک بک لینک خوب از ده ها هزار بک لینک بی‌کیفیت پر تاثیر تر و مفید تر باشد. لازم به ذکر می باشد بک لینک با کیفیت و تأثیرگذار هزینه‌ی قابل توجهی به همراه دارد.

اثر بک لینک

مزیت اثر بک لینک

پیش از آنکه در زمینه مزایای بک لینک مطالبی بیان کنیم، مورد نیاز است بدانید موارد زیادی درباره‌ی اثر بک لینک در طول یکی دو سال اخیر دچار تغییر شده است.

در گذشته حتی بک لینک‌های بی ارزش به بالاتر رفتن رتبه‌ی یک سایت کمک می نمودند. اما از موقعی که گوگل الگوریتم خود به نام پنگوئن را روانه‌ی فضای مجازی کرد، مشاهده انظار به بک لینک به طور مجموع تغییر نمود. همه چیز در مورد الگوریتم پنگوئن گوگل را در یک مقاله جامع خدمت شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

دارا بودن اثر بک لینک از سایت‌های با کیفیت بسیار پر اهمیت می باشد و از آن پر اهمیت تر قرابت معنایی بک لینک‌ها با مبحث اصلی سایت می باشد.

برای نمونه اگر دارای یک وب‌سایت در ارتباط به ماهی می باشید ولی بک لینک شما مربوط به میمون‌هاست، باید بیان کنیم مسیر صحیحی را پیش نگرفته اید، به دلیل این که این گونه بک لینک‌ها هیچ استفاده ای برای شما نخواهند داشت. هدف شما باید لینک گرفتن از سایت‌های معتبر و و خوب باشد.

اثر بک لینک چیست؟

همانگونه که در مباحث مربوط به سئو، در زمینه بهینه سازی وب سایت مطالبی ارائه شد، سئو جنبه های مختلفی دارد که شامل:
1- مشخصه های درونی وب سایت یا On-Page SEO
2- مشخصه های بیرونی سایت یا Off-Page SEO می باشد

اثر بک لینک سازی چیست؟

اثر بک لینک یا لینک سازی (لینک بیلدینگ – Link Building)، از مشخصه های ارتباط خارجی سایت (Off-Page SEO) می باشد که هدف از انجام آن، به دست آوردن اعتبار و ایجاد محبوبیت برای سایت است.
زمانی که از سایت دیگران، به سایت شما لینک خارجی (پیوند ارتباطی) داده می شود بک لینک به وجود می آید. هر اندازه بک لینک بوجود آمده از سایت معتبر جذب شود، سایت شما محبوب تر خواهد شد و این محبوبیت نزد گوگل باعث افزایش رتبه سایت شما در موتورهای جستجو  خواهد شد.

برای فهم بهتر اثر بک لینک به مثال زیر توجه کنید:

مثال: { تصور کنید شما مغازه لباسی را راه افتتاح نموده اید و برای تبلیغ آن، زمان یک روز را مشخص کرده و به همه مردم اطلاع داده اید که در آن روز یک مهمان مخصوص در فروشگاه لباس شما حاضر خواهد بود و برای آن روز شما با یک هنرمند و یا یک شخص معروف پرطرفدار هماهنگ کرده و از او میخواهید که در مغازه شما در آن روز حاضر باشند.

در این موقعیت شما برای تبلیغ فروشگاه خود از اعتبار آن شخص استفاده کرده اید.
زمانی که در آن روز مشخص مردم حاضر می شوند و با آن فرد در فروشگاه شما روبرو می شوند به شکل ناخواسته به فروشگاه شما اعتماد خواهند نمود و این حرکت باعث ایجاد شهرت و اعتبار برای فروشگاه شما می گردد. }

باید به این مبحث توجه زیادی کرد که موتورهای جستجو نگاه مخصوصی به کسانی که شما را به دیگران معرفی می کنند دارد و هر مقدار سایت های معرف شما با کیفیت زیادتری باشند، جزئی از این اعتبار نیز به شما داده خواهد شد.

اثر بک لینک مفید کدام هستند؟

وقتی که یک لینک به شکل طبیعی به وسیله نویسنده و یا ادمین و مدیر یک سایت به وسیله یک نوشته و یا یک عبارت به طرف سایت شما ایجاد شده باشد بک لینک مفید گفته می شود. از موارد دیگری که می توان به عنوان لینک های مفید نام برد، اثر بک لینک هایی است که از شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، گوگل پلاس، توییتر و غیره به سمت سایت شما مراودت می شوند.

نکته ای که زمان بک لینک سازی باید به آن توجه نمود عبارتست از:
1- نباید سایت شما و لینک دهنده، از سایت های با اعتبار کم نزد گوگل باشند
2- از تولید بک لینک در سایت هایی که به عنوان اسپم شناخته شده اند خودداری کنید
3- تلاش کنید سایت مبدا از نظر محتوا و موضوع، با سایت شما ارتباط داشته باشد

با سئو تهران به بهترین ها برسید….

بیشتر بخوانید: طراحی لوگو سایت

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید”