امتیازدهی به : post

اثر پاپ آپ بر سئو

اثر پاپ آپ بر سئو یکی از مهمترین مواردی است که باید از مزایا و معایب آن مطلع شوید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از آن برای افزایش بازدیدکنندگان سایت خود کمک بگیرید و از طرفی کاربرانی که وارد سایت شما می شوند را به مشتری تبدیل کنید. پاپ آپ ها هم می توانند تاثیر مثبت بر سئو داشته باشند هم تاثیر منفی، شما باید با در نظر گرفتن هر دو بعد آن به افزایش تاثیرات مثبت بر سئو کمک کنید.

پاپ آپ چیست؟

پاپ آپ ها پنجره هایی هستند که در وب سایت شما باز می شوند و به کاربران مختلف اعلام می کنند که می‌توانند از موارد مرتبط با محصولی که در حال مشاهده آن هستند استفاده کنند. اما باید توجه داشته باشید که ممکن است در اثر استفاده از پاپ آپ ها مشتریان خود را از دست بدهید یا آنها را به افرادی تبدیل کنید که محصول شما را خریداری می کنند.

بنابراین باید به این موضوع توجه داشته باشید که پاپ آپ مانند یک شمشیر دولبه است که می‌تواند با شما دوستی کند و هم دشمنی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که موارد مثبتی که باعث افزایش بازدیدکنندگان سایت شما می شود را ارتقا دهید و مواردی که باعث تبدیل شدن کاربران به دشمنانت می شود را از بین ببرید.

موضوع قابل توجهی که وجود دارد این است که اگر در آب کاملا استاندارد و ساختارمند باشد می تواند به بهترین شکل ممکن مشتری را در مسیر هرید محصول یا دریافت خدمات قرار بدهد برای مثال فردی که در یک سایت فروش لوازم خانگی در حال مشاهده محصولات مختلف است می توانید با نمایش پاپ آپ های مرتبط با محصولی که در حال مشاهده آن است او را ترغیب به خرید کنید.

در چنین مواردی زمانی که کاربر محصولات مرتبط با چیزی که قصد خرید آن را دارد مشاهده می‌کند از مشاهده پاپ آپ آزرده خاطر نمی شود و سعی می‌کند که آن را مورد بررسی قرار بدهد. اما زمانی پاپ آپ دشمن شما می شود که هیچ ارتباطی با محصول مشاهده شده توسط کاربر نداشته باشد. بنابراین باید به این موضوع توجه داشته باشید که اثر پاپ آپ بر سئو زمانی می تواند مثبت باشد که کاملا مرتبط با محتوایی باشد که کاربر آن را دنبال می کند.

دو بعد اثر پاپ آپ بر سئو

همانطور که در ابتدا هم اشاره کردیم اثر پاپ آپ بر سئو می تواند دو بعد کلی داشته باشد. یک بعد از آن با شما دست دوستی می دهد و یک بعد دیگر شمشیر دشمنی بر روی شما خواهد کشید. دیشب مهمترین مواردی که پاپ می تواند بر آن تاثیر مثبت یا منفی داشته باشد ux یا تجربه کاربری است.

کاربران شما می‌توانند با مشاهده پاپ آپ ها یک تجربه لذت بخش و شیرین داشته باشند یا یک تجربه کاملا تلخ و منفی. بنابراین برای استفاده از آب ها کار شما کمی مشکل می شود زیرا هم می توانید به استاد خود ضربه بزنید و هم باعث ارتقاء آن شوید‌‌.

متاسفانه گاهی اوقات کاربران مختلف پس از ورود به یک سایت با پاپ های مختلف روبرو می‌شوند و این یک تجربه کاملاً منفی و آزاردهنده ای را برای آنها ایجاد می‌کند. زیرا کاربری که وارد یک سایت می شود قصد به دست آوردن اطلاعات خاص راجع به یک مطلب دارد و اگر متوجه شود که یک سری تبلیغ غیر مرتبط در این سایت وجود دارد و مانع مشاهده مطالب می‌شوند ترجیح می دهد که آن سایت را ترک کند.

جریمه سایت به دلیل نمایش پاپ آپ های غیر مرتبط

فراموش نکنید که این تعداد پاپ آب ها نیست که باعث جریمه سایت شما می شود گاهی اوقات موارد غیر مرتبط ای که در این پاپ آپ وجود دارد باعث میشود که گوگل وب سایت شما را جریمه کند.

از آنجایی که کاربران مختلف وارد سایت شما میشوند و قصد بدست آوردن اطلاعات خاصی را دارند اگر تعداد پاپ های نمایش داده شده برای آنها زیاد باشد و از طرفی مفاهیم غیر مرتبط در آنها گنجانده شده باشد مطمئناً گوگل از این قضیه مطلع خواهد شد و به سایت شما امتیاز منفی خواهد داد. بنابراین به این موضوع توجه داشته باشید که استفاده بیش از اندازه از پاپ آپ ها نه تنها نمی تواند باعث ارتقاء رتبه سایت شما شود. بلکه شما را از جایگاه خود به پایین می کشد.

گوگل وب سایت شما را به صورت دقیق مورد بررسی قرار می‌دهد و زمانی که متوجه می‌شود که پاپ آپ هایی که در صفحات مختلف وب سایت نمایش میدهید هیچ گونه ارتباطی با محتوای اصلی سایت شما ندارد به جای اینکه به شما امتیاز بدهد سایت شما را جریمه می‌کند.

کاربران بیش از هر چیزی برای گوگل اهمیت دارند آنها تمام تلاش خود را می‌کنند که کلیه صفحاتی که در گوگل نمایش داده میشوند بهینه‌سازی شده باشند و به کسب اطلاعات کاربران کمک کنند. اما اگر به هر دلیلی استفاده از موارد غیر مرتبط در سایت باعث شود که کاربران از ورود به سایت شما اجتناب کنند. گوگل پلی می کند که با جریمه کردن سایت شما از چنین اتفاقاتی پیشگیری کند‌.

آیا در استفاده از پاپ آپ ها ریسک کنیم؟

حال که مزایا و معایب مختلف استفاده از پاپ آپ ها را مورد بررسی قرار دادیم ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا ارزش این را دارد که از این پاپ آپ ها استفاده کنیم. نرخ تبدیل پاپ آپ در صورت استفاده از موارد مرتبط می تواند مثبت باشد اما توجه داشته باشید که اگر از ابعاد منفی آن استفاده کنید تاثیراتی که می تواند بر سئو سایت شما داشته باشد بسیار نامطلوب است.

اثر پاپ آپ بر سئو باید دربرگیرنده توان به مثبت باشد و اگر در راستای استاندارد بی قرار بگیرد می تواند در ارتقاء رتبه وب سایت شما نیز تأثیرگذار باشد. بنابراین اگر قصد پیشرفت در کسب و کار اینترنتی خود را دارید و می خواهید به کسب بهترین جایگاه بپردازید باید با مطالعه کامل و در نظر گرفتن تمامی جوانب کار به انتخاب بهترین روش بپردازید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran