مدارکی که برای اقامت لازم است

کشور های اروپایی از دید کیفیت زندگی، قشنگی، آسایش و رفاه جزو خوب ترین کشور های دنیا به حساب می روند و اکثر مردم قصد در اخذ مدرک بین المللی برای اقامت آن کشور را دارند و از این جهت خیلی از اشخاص ساکن دیگر کشور ها خواهان دریافت اقامت این کشور ها هستند. البته این کار فقط با اطلاع داشتن از قوانین مرتبط به شیوه های متفاوت مهاجرتی نظیر ثبت شرکت، سرمایه گذاری، ازدواج، خرید ملک و… ممکن پذیر خواهد بود.

در نتیجه متقاضیان با دارا بودن اطلاعات کافی در این زمینه می توانند به طور صحیحی تصمیم گیری نموده و بعد اقدام نمایند. مدارکی برای اقامت احتیاج است برای هر کدام از شیچه های مهاجرتی یکی از مباحث پر اهمیت و پایه در خصوص دریافت اقامت کشور های اروپایی است که در این مقاله اخذ مدرک بین المللی برای اقامت به آن خواهیم پرداخت.

مدارک مورد نیاز اقامت از راه تمکن مالی

همانگونه که در مقاله اخذ مدرک بین المللی برای اقامت صحبت خواهد شد دریافت اقامت اروپا از راه تمکن مالی به این معنی است این که متقاضی باید بدون احتیاج به کار کردن در کشور مقصد زندگی خود را در اروپا مدیریت کند. در نتیجه باید از پشتوانه مالی والایی در کشور خود دارا باشد.

بر همین اساس در خواست کننده باید با نشان دادن سود سرمایه سپرده گذاری، سهام شرکت، اجاره نامه ملک و یا حقوق بازنشتگی توانایی خود را در پرداخت هزینه ها به تثبیت برساند و همینطور گردش حساب خود را به دنبال دیگر مدارک مثل گواهی اسناد و مالکیت ها و سهام و …. به سفارت کشور مورد نظر عرضه نماید. برخی از مهم ترین مدارک لازم برای دریافت اقامت از راه تمکن مالی عبارتند از :

 1. عرضه مدارک شناسایی و هویتی ( شناسنامه+ پاسپورت) با ترجمه و تصویر
 2. اسناد شغلی ( به همراه ترجمه)
 3. ترجمه رسمی روزنامه رسمی با دارا بودن نشان تجاری
 4. تثبیت دارایی های مالی با ارائه مدارک رسمی
 5. مدرک اعلامی حساب بانکی به طور رسمی و ترجمه شده
 6. همینطور شرایط سال ۲۰۱۹ برای دریافت اقامت تمکن مالی عبارتند از
 7. در خواست کننده باید دارایی با ارزش تقریبا ۱۵۰٫۰۰۰€ یورو در ایران داشته باشد.
 8. درخواست کننده برای این دارایی توانایی داشته باشد تا سند قانونی و مدرک محکم مالکیتی دارا باشد.
 9. درخواست کننده باید اثبات کند شامل درآمد ماهانه ۲۵۰۰€ در ایران است.
 10. متقاضی باید مبلغی اندازه با ۵۰٫۰۰۰€ یورو را به طور نقد در بانک ایران سپرده داشته باشد.

مدارک لازم اقامت از طریق کار و تخصص

اقامت از راه کار و حرفه دارای ویزای جستجوی کار اروپا (Job Seeker) و همینطور نیروی متخصص (ویزای کاری متخصصین Skill Worker) می شود. در شیوه دریافت اقامت اروپا از راه ویزای جستجوی کار، شما باید وضعیت لازم مانند تحصیلات، سابقه کاری، سطح زبان لازم و …  را داشته باشید.ما را در ادامه ی مقاله ی اخذ مدرک بین المللی برای اقامت همراهی کنید.

در این هنگام اول برای شما ویزای کاری ۶ ماهه صادر خواهد شد. بعد اگر در این مدت توانایی داشته اید که شغل مناسبی در اروپا پیدا نمایید برای شما کارت اقامت صادر می گردد اما اگر کار مورد نظرتان پیدا نشد، باید به کشور خود بازگردید. در ادامه به معروف ترین مدارک لازم برای دریافت اقامت کاری در مقاله اخذ مدرک بین المللی برای اقامت اشاره خواهیم کرد.

 1. فرم کامل شده تقاضای کار
 2. ارائه دو قطعه عکس
 3. ترجمه همه مدارک تحصیلی (به زبان مورد نیاز)
 4. رزومه و سوابق کاری شخص درخواست کنند و ترجمه آن
 5. مدارک رزو کردن هتل یا مکان اسکان و دارا بودن بلیط هواپیما
 6. گواهی مسلط بودن به زبان

مدارک لازم اقامت از طریق تحصیل

دریافت اقامت تحصیلی اروپا به یکی از شیوه های آسان و البته کم هزینه مهاجرت به اروپا معروف است. در این مدل اقامت شما با اخذ پذیرش تحصیلی و دریافت ویزا در کشور مورد نظر خود آغاز به تحصیل می کنید. پس از پایان دوره تحصیلی (حداقل دو سال) همچنین به مدت ۶ ماه ویزای کاری (ویزای جستجوی کار) دریافت خواهید کرد.

و به گفته ی اخذ مدرک بین المللی برای اقامت با یافتن کار می توانید اقامت دائم اروپا را اخذ نمایید. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی برای هر یک از کشورهای اروپایی احتمال دارد مختلف باشد. اما مدارک اصلی به شرح زیر است :

 1. فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی
 2. نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد گمان
 3. مدارک برای تثبیت تمکن مالی کافی برای پرداخت شهریه، مخارج زندگی و دیگر مخارج
 4. گواهی پایان دوره سه سال متوسطه تحصیلی و دوره پیش دانشگاهی (به همراه ترجمه)
 5. شناسنامه و پاسپورت
 6. عکس
 7. ارائه مدارکی که مشخص کند علل کافی برای بازگشت به کشور دارید
 8. شامل بودن سطح زبان مورد احتیاج

مدارک لازم اقامت از راه ازدواج

هر شخصی که با یک فرد اروپایی ازدواج کند، بر اساس با نظام حقوق بین الملل می تواند برای اخذ اقامت اروپا اقدام نماید. این مدل از اقامت را حدودا می توان در بیشتر کشور های اروپایی اخد کرد. لازم به گفتن در مقاله اخذ مدرک بین المللی برای اقامت است که حداقل سن ازدواج در بعضی از کشور های اروپایی، ۱۸ سال و در بعضی دیگر از کشور های اروپایی ۲۴ سال می باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت از راه ازدواج می تواند برای هر کشوری مختلف باشد. ما در شرکت سئو تهران قصد داریم تا به معروف ترین این مدارک اشاره خواهیم کرد.و شما را در این زمینه اشکار می کنیم به دلیل آن که بسیاری از افراد از این موضوع اطلاع ندارند که حتی از راه ازدواج هم قادر به این خواهند بود تا اقامتی در کشور مورد نظر یا مورد علاقه ی خود را بگیرند.

 1. گواهی شرایط تاهل به مفهوم اثبات تجرد شخص متقاضی (گواهی طلاق و یا گواهی فوت همسر)
 2. رسید پرداخت هزینه های مرتبط
 3. دارا بودن ویزای شینگن (در صورت لزوم)
 4. ارائه مدارکی برای تثبیت وجود ارتباط عاطفی میان طرفین خواهان ازدواج ( به مفهوم جلوگیری از ازدواج های سوری)

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام