چه مواردی در کیفیت یک لینک اثرگذار هستند

Anchor text: انکر تکست٬ همان متن یا جمله ای است که به یک صفحه دیگر لینک داده می شود. حالا اصول بک لینک ارزان چگونه است؟ زمانی با عبارتی مربوط با صفحه‌ای که خواستارید به آن لینک بدهید٬ انگار یک سیگنال به گوگل ارسال کرده اید که این انکرتکست با این صفحه مربوط است و گوگل می‌تواند رنک آن لغت را با اهمیت به دیگر معیار ها بالا ببرد.

Domain Authority: این معیار که در مقاله اصول بک لینک ارزان آمده بواسطه شرکت Moz به وجود آمده است. سن دامنه٬ اندازه لینک‌های ورودی٬ کیفیت لینک‌ها٬ خدمات سایت در رسانه های اجتماعی و .. در بالا بردن یا کم کردن این معیار مرتبط هستند. این امتیاز می‌ تواند در معین کردن کیفیت یک لینک وابسته است.

Page Authority: اعتبار صفحه مثل Domain athority بواسطه شرکت Moz عرضه می‌شود که در مورد لینک‌ های ورودی٬ کیفیت آن ها و اعتبار اساسی همان صفحه معین می‌ شود. گرفتن لینک از سایت‌ های کشورتان: اگر سایتی با زبان فارسی دارا هستید٬ در نظر مقاله اصول بک لینک ارزان خوب است لینک‌ هایی که خواهید داشت از سایت‌ هایی باشند که شامل دامنه .ir هستند.

به دلیل آن که شانس شما را برای گرفتن رتبه زیاد در نتایج جست و جوی ایران بالا می برند. ولی احتمال دارد سبب بالا بردن رتبه شما در نتایج سرچ بین‌المللی نشوند اندازه لینک‌ های داخل صفحه: این که گوگل اطلاع دارد لینک‌ های خروجی از یک سایت طبیعی هستند یا نه٬ بواسطه معیار های بیشتری معین می‌ شود.

ولی در اساس مقاله اصول بک لینک ارزان٬ اندازه لینک‌ های خروجی از صفحه‌ای که از آن لینک انتقال می دهد٬ نباید خیلی بیشتر باشد و باید نسبت آن با محتوا محفوظ بماند.پیج رنک آن صفحه: البته در این که دیگر پیج رنک مهم نیست تردیدی نیست٬ ولی همچنان یک سیگنال نسبتا تایید شده در بالا بردن اثر لینک هاست.توجه کنید که پیج‌رنک به طور مستقیم بر روی رتبه شما اثر نمی‌ گذارد٬ بلکه به طور غیرمستقیم می‌تواند اثرگذار باشد.

Relations: یکی از نکاتی که خیلی‌ ها در آن سبب اشتباه می‌ شوند٬ بحث ارتباط میان لینک‌هاست. لینک‌ ها معینی به اسم Rel دارند که می‌ توانیم براساس مقاله اصول بک لینک ارزان با آن به موتور های جست و جو بیان کنیم که از Link Juice و PR juice ما چیزی برای آن صفحه ببرند یا نه.

نکاتی درباره ی بک لینک های فالو و نوفالو

حال احتمال دارد که موتور های سرچ رنک آن صفحه را به سبب لینکی که شما به آن داده‌اید بالا ببرند٬ ولی از پیج‌رنک شما موردی برای آن صفحه نبرده باشند. در نوع عادی احتیاجی نیست که حتما در لینک “rel=”dofollow را بیان کنیم. خود لینک‌ ها به طور پیش‌فرض فالو هستند. ولی اگر خواستار باشیم آن‌ ها را نوفالو کنیم٬ باید همانطور که در مقاله اصول بک لینک ارزان ذکر شده کار را انجام دهیم.

using-nofollow-in-links فراموش نکنید که فهرست معیار های یک لینک مناسب به همین‌جا پایان نمی یابد و ممکن است گوگل ده‌ ها معیار دیگر همچنین داشته باشد.backlink اشتباهات معروف در مورد بک‌ لینک به همان تبلیغات متنی می گویند !متاسفانه موردی که این روزها خیلی آن را مشاهده می کنیم.

اشخاصی هستند که تصور می‌ کنند بک‌لینک در همان تبلیغات متنی که بیشتر در سایت‌ های ایرانی جا افتاده است پایان می یاید و هر فردی که نامی از بک‌لینک آورد٬ به این معنی که ماهیانه چند هزار تومان بدهیم تا سایتی لینک مارا در قسمت تبلیغات متنی خود بگذارد! این تعریف اساسا اشتباه است.

تبلیغات متنی هم یکی از شیوه های خرید بک‌لینک به شمار می‌ رود که از جهت گوگل اساسا مردود بیان شده و سبب افت و پنالایز سایت شما همچنین می‌شود. به شما در مقاله اصول بک لینک ارزان سفارش می‌کنیم حتما نوشته “چرا نباید بک لینک خریداری کنیم؟” را مطالعه کنید !

بک‌لینک بد است و نباید بک لینک گرفت!جمله دیگری که برخی زمان ها به گوش خورده است٬ اشتباه گرفتن معنای اصلی بک‌لینک است. خود بک‌لینک به خودی خود قسمت پر اهمیتی از سئو را در دست دارد. قسمتی که دیگران شما را پیشنهاد می‌کنند و گوگل این دیدگاه ها را در نتایج سرچ خود اثر می‌ دهد تا سایت شما رنک خوبی داشته باشد.

حالا چطور می‌ توان بیان کرد که بک‌لینک بد است؟ با این ماجرا موافقیم که بک‌لینک غیرطبیعی خوب نیست٬ ولی همه بک‌لینک‌ ها هم که بد نیستند!هر اندازه بیشتر خوب تر است!دیگر وقت آن که به کمیت فکر کنیم به آخر رسیده است و باید کیفیت زیاد تر بک‌ لینک ها را مد نظر خود قرار دهیم.

هر اندازه کیفیت یک لینک گرفتنی بالاتر رود٬ اثر آن بر روی رنک سایت شما همچنین بالاتر می‌ رود. احتمال دارد به گفته مقاله اصول بک لینک ارزان با گرفتن چند لینک خوب رنکی بدست آورید که دیگر سایت‌ ها با هزاران بک لینک نتوانند آن را کسب کنند!

بیشتر بخوانید : مدیریت پیج اینستاگرام

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran