امتیازدهی به : post

اصول کلیدی در قابلیت استفاده سایت

اصول کلیدی در قابلیت استفاده سایت، امروزه قابلیت استفاده سایت به یک ابزار و محصول مناسب تبدیل شده است. در چند سال اخیر ما از استانداردهای خاصی در طراحی سایت استفاده کرده ایم.

برای ایجاد تأثیر ماندگار بر بازدیدکنندگان خود، باید تجربیاتی ایجاد کنید که فراتر از یک وب سایت ساده و مفید باشد. این بدان معنا نیست که قابلیت استفاده از اهمیت کمتری برخوردار است. اکنون نقش متفاوتی در طراحی وب سایت ایفا می کند که پایه و اساس یک تجربه کاربری عالی و عالی است.

کاربردپذیری به معنای طراحی کاربر محور است. هر دو فرآیند طراحی و توسعه بر روی کاربر بالقوه تمرکز می‌کنند، هدف، مدل ذهنی و نیازمندی‌های آن‌ها را فراهم می‌کنند و همچنین اقداماتی را برای ایجاد محصولاتی با کارآمدتر و استفاده آسان‌تر انجام می‌دهند. در این مقاله با ما همراه باشید تا نگاهی به اصول داشتن کاربردی خوب سایت بیندازیم. و حتما این نکات را در پروژه های بعدی خود به کار ببرید.

دسترسی و قابلیت دسترسی

اصول کلیدی در قابلیت استفاده سایت، در عین حال بیایید با جنبه های اصلی قابلیت استفاده و طراحی وب سایت شروع کنیم: دسترسی و قابلیت دسترسی به سایت، اگر افراد سعی کنند به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند و اگر به دلایلی کار نکرد، سایت شما بی ارزش خواهد بود.

اصول اساسی دسترسی عبارتند از:

  • زمان کار سرور: بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان هنگام بارگذاری سایت شما با خطا مواجه نمی شوند. روی یک میزبان (هاست) خوب سرمایه گذاری کنید.
  • لینک های شکسته: چندین بار سایت خود را از نظر لینک های مرده بررسی کنید. هیچ چیز سریعتر از صفحه خطای 404 کاربر را به صفحه نتایج گوگل باز نمی گرداند.
  • ریسپانسیو بودن در تلفن همراه: مطمئن شوید که سایت شما می تواند اندازه های مختلف صفحه نمایش و اتصالات کند را مدیریت کند.

اصول کلیدی در قابلیت استفاده سایت، Amazon.com یک نمونه عالی از یک وب سایت قابل دسترسی است. آمازون نمونه کاملی از وب سایت را به دلایل زیادی در دسترس دارد. ابتدا نسخه دسکتاپ سایت برای صفحه نمایش دسکتاپ و لپ تاپ بهینه شده است.

طرح بندی منعطف است و هنگامی که اندازه صفحه نمایش کاهش می یابد به طور خودکار تنظیم می شود. برای موبایل، توضیحات واضحی از سایت و یک رابط کاربری تمیز، کم و بیش با نظم و ترتیب مشخصی وجود دارد. این تلفن همراه حتی زمانی که اینترنت ضعیف است مانند یک طلسم عمل می کند. دوم، آمازون تقریباً هیچ خرابی ندارد.

بدیهی است که این همان چیزی است که از یک شرکت یا شرکت هایی با این اندازه انتظار دارید. با این حال، تاریخچه فرصت های دائمی، آمازون را به یک پایگاه داده و سرویس قابل اعتماد تبدیل کرده است.

آمازون در مورد در دسترس بودن آن بسیار نگران است. آنها در وب سایت خود می گویند: “ما همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود قابلیت استفاده از وب سایت خود برای مشتریان خود، از جمله افراد دارای معلولیت هستیم.

وضوح

اصول کلیدی در قابلیت استفاده سایت، می توان گفت که هسته اصلی قابلیت استفاده سایت وضوح است. اگر بازدیدکنندگان خود را گیج کنید، امکان دارد برای یافتن آنچه که به دنبال آن هستند به زمان بیشتری نیاز داشته باشند، یا ممکن است هدف اصلی خود را کاملا فراموش کنند.

در هر صورت، تجربه ای که آنها در وب سایت شما به دست می آورند تجربه یک وب سایت کاربر پسند نخواهد بود و احتمالاً وب سایت شما را ناراضی و بدون امید به بازگشت ترک خواهند کرد.

بازدیدکنندگان برای اهداف خاصی به وب سایت شما می آیند. این وظیفه شماست که آنچه را که هست کشف کنید و آن را به انجام برسانید. اگر بتوانید این منطقه را کنترل کنید، بازدیدکنندگانتان خوشحال می شوند و زمینه را برای یک تجربه مثبت آماده کرده اید.

یک طرح واضح را می توان با موارد زیر بدست آورد و اعمال کرد:

  • سادگی: روی چیزهای مهم تمرکز کنید. اگر حواس بازدیدکنندگان خود را پرت نکنید، به احتمال زیاد کاری را که شما می خواهید انجام می دهند.
  • خودمانی بودن: به آنچه مردم قبلاً می‌دانند با دقت توجه کنید. هیچ اشکالی ندارد که به وب سایت های دیگر برای الهام گرفتن از طرح های آنها نگاه کنید.
  • تعامل: تجربه ای در وب سایت خود ایجاد کنید که ذهن بازدیدکنندگان خود را راضی کند.
  • راهنمایی: دست بازدیدکنندگان خود را بگیرید. انتظار نداشته باشید که فقط بازدیدکنندگان سایت شما را جستجو کنند. در عوض، آنها را به وب سایت خود هدایت کنید و آنچه را که برای ارائه دارید به آنها نشان دهید.

  • بازخورد مستقیم: اطلاعاتی که برای هر تعاملی ضروری است. وقتی مردم با وب سایت شما تعامل دارند، مطمئن شوید که نشانه های موفقیت و شکست فعالیت های خود را نشان می دهید.
  • معماری مناسب اطلاعات: درک کنید که بازدیدکنندگان شما چه فکری می کنند و از شما انتظار دارند که برای ایجاد محتوا در وب سایت خود چه کاری انجام دهید.

ارائه اطلاعات واضح و کاربر پسند با استفاده از Apple.com، اپل به خاطر محصولات تمیز و کاربر پسند خود شناخته شده است. سادگی محصولات و تمرکز بر مهمترین چیزها از بهترین چیزهایی است که می توانید در این وب سایت پیدا کنید.

کل صحنه خیلی زیبا و کوچک است. فضاهای سفید زیادی وجود دارد و تنها موارد ضروری به صورت ساده و آسان ارائه می شود. کاتالوگ استاندارد خودرو شامل لوگو و لوگو، فروشگاه، دسته بندی محصولات مختلف، پیوند به صفحه پشتیبانی و عملکرد جستجو است.

هیچ زحمتی وجود ندارد و هدف شما به راحتی در سایت قابل پیگیری است. برای مثال، وقتی روی بخش Mac در بخش بالا کلیک می‌کنید، یک نمای کلی از محصولات موجود از Mac دریافت می‌کنید. علاوه بر این، یک زیر لیست ناوبری دریافت خواهید کرد که شامل تمام محصولات مرتبط با این بخش است.

قابلیت یادگیری

اعتبار یکی دیگر اصول کلیدی در استفاده سایت است. یادگیری یکی دیگر از جنبه های مهم اصول کلیدی در قابلیت استفاده سایت است. این باید هدف شما برای طراحی یک شرکت منحصر به فرد باشد، شرکتی که برای شناسایی نیازی به دستورالعمل یا آزمایش طولانی با خطا ندارد.

کلید هنر تجسمی این است که آنچه را که مردم قبلاً می‌دانند به کار ببندند یا چیز جدیدی خلق کنند که یادگیری آن آسان باشد. امروزه مردم با بسیاری از مفاهیم طراحی وب آشنا هستند. با استفاده از این اطلاعات مستمر، انتظارات بازدیدکنندگان خود را برآورده خواهید کرد. به این ترتیب به آنها کمک می کنید سریعتر به اهداف خود برسند.

ما به عنوان یک انسان، الگوها و مفاهیم آشنا را دوست داریم، بنابراین در مواجهه با موقعیت‌های عادی بهتر از موقعیت‌های ناآشنا رفتار می‌کنیم. اگر از ایده های جدیدی در طراحی خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که آنها را در ابتدای درس مورد استفاده قرار دهید و برای افراد مفید باشد.

اعتبار

اصول کلیدی در استفاده سایت، اعتبار جنبه مهم هر وب سایتی است. حتی اگر مردم به آنچه می خواهند برسند، اگر به شما اعتماد نداشته باشند، این چیزها بی فایده است. وب سایت شما می تواند تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما را در مورد کسب و کارتان از طرق مختلف افزایش دهد، از جمله اینکه آیا محتوای وفاداری و مثبت دارید یا خیر!

برای مردم مهم است که بدانند شما یک شرکت واقعی و افراد واقعی هستید. یک صفحه واضح «درباره ما» با اطلاعات تماس خود و در صورت امکان یک آدرس خاص ارائه دهید. البته محتوای شما نیز نقش مهمی در اعتبار وب سایت شما دارد. مطمئن شوید که در مورد چیزهای خود صادق و مراقب باشید. از اشتباهاتی مانند اشتباهات گرامری یا غلط املایی خودداری کنید.

در مورد تخصص خود ناامید نشوید. اگر در زمینه خود متخصص هستید، مطمئن شوید که مردم این را می دانند. به عنوان مثال، می توانید اطلاعات شخص ثالث، شرح شغل یا هر کمپین تبلیغاتی خود را برای جذب بازدیدکنندگان به سمت خود نمایش دهید.

ارتباط

و در آخر، ارتباط به اصول کلیدی استفاده از وب سایت کمک می کند. وب سایت شما نه تنها واضح و شفاف است، بلکه محتوای شما نیز باید مرتبط باشد. این مهم است که کاربران خود را بشناسید و چرا آنها از وب سایت شما بازدید می کنند.

با شناسایی کاربران خود شروع کنید. دوم، با آنها در مورد آنچه اکنون به دنبال آن هستند صحبت کنید. رابط کاربری را توصیف کنید تا نشان دهید افراد برای یافتن نوع خاصی از محتوا کجا به سایت شما می آیند. هر انتخابی که در طراحی خود انجام می دهید باید وب سایت شما را دوستانه تر کند.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran