امتیازدهی به : post

اعتبار دامنه چیست؟

روزانه سایتهای زیادی در جهان طراحی و وارد عرصه رقابت جهانی  می‌شوند. تمامی این سایت ها به دنبال دیده شدن و افزایش بازدید روزانه هستند. اما این یک فرآیند راحت و بدون برنامه نیست. بلکه نیازمند توجه به اصول علمی دقیق است.

اگر به دنبال چیزی هستید که مسیر رسیدن به هدفتان را نشان بدهد. باید بگوییم که اعتبار دامنه آن چیزی است که میتواند این مسیر را برای شما روشن کند. در واقع اعتبار دامنه قطب نمایی است، برای نشان دادن مسیر سئو به کسانی که نیازمند نکاتی هستند که باعث شود سایتشان بهبود پیدا کند و در رتبه بندی گوگل در صف اول قرار بگیرد‌.

یک نکته مهم رقابتی است که بین سایت های مختلف با موضوع  یکسان وجود دارد. به دلیل این رقابت تنگاتنگ، مسیر رسیدن به یک سایت کامل و مورد تایید گوگل بسیار سخت میشود. زیرا با افزایش سایت ها مواردی که به وسیله آن ها سایت ها از هر لحاظی سنجش میشوند بیشتر میشود‌. با این حساب شاید این سوال پیش بیاید که چگونه متوجه شویم که یک سایت نسبت به سایت دیگر با موضوع مشابه به اصول سئو نزدیک تر است و عملکرد بهتری دارد.

موارد متعددی می تواند یک سایت را در جایگاه بهتری نسبت به سایت دیگر قرار دهد. اصولی مانند طراحی ظاهری سایت، بهینه سازی فایل ها، وجود لینک های مرتبط  و متون و تصاویر بهینه شده می تواند تعیین کننده رتبه و جایگاه یک سایت در گوگل باشیم.

اعتبار دامنه سایت چه کمکی به ما میکند؟

هر سایتی که طراحی میشود از یکسری فیلترها برای امتیاز گیری رد میشود. این فیلترها هرکدام ویژگی خاصی را مورد برسی قرار می دهند. درست همین جا است که توجه به اعتبار دامنه سایت اهمیت پیدا میکند. همان طور که بیان کردیم اعتبار دامنه، قطب نمایی محسوب میشود که تنها مسیر درست را به ما نشان می دهد.

اگر بالاترین امتیاز گوگل را ۱۰۰ در نظر بگیریم. هرچه سایت ما به الگوریتم های گوگل نزدیک تر باشد. به عدد ۱۰۰ هم نزدیک تر خواهد شد.

سنجش اعتبار سایت یک عامل بسیار مهم برای آگاهی یافتن نسبت به اعتبار دامنه سایت است. زمانی که از امتیاز سایت خود آگاه شوید. می توانید به راحتی نقاط ضعف و قوت سایت خود را شناسایی کنید و به این وسیله سعی در رفع نقاط ضعف و افزایش نقاط قوت خود کنید. با این روش می توانید با استفاده از یک استراتژی مشخص بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهید.

یکی از مهم ترین کاربردهای دامنه اعتبار کمک به شناسایی سایت های رقیب و انتخاب بهترین سایت برای الگوبرداری است. در این مورد سایتی که از دامنه اعتبار بالاتری برخوردار است منبع الهام بهتری خواهد بود. اگر چنین سایت هایی برای الگو برداری وجود نداشت. باعث  میشد که به اطلاعات اندک خود اکتفا کنید  و در صورتی که کوچکترین خطایی از شما سر میزد سئو سایت شما به راحتی زیر سوال می رفت.

چرا همه می خواهند اعتبار دامنه سایت خود را افزایش دهند؟

اعتبار دامنه تنها یکی از روش هایی است که سئو سایت شما را مشخص میکند. این مورد به تنهایی نمی تواند مرجع ارزیابی سئو قرار بگیرد. این مقیاس عملکرد سایت شما را در حوزه لینک سازی خارجی مشخص می کند.

اعتبار دامنه به شما تضمینی در کسب رتبه در ارتباط با کلمات کلیدی نمی دهد. یعنی اگر هدفتان تنها افزایش اعتبار سایت است، نتیجه کار حتما افزایش رتبه سایت در گوگل نیست. زیرا دامنه اعتبار تنها یک بخش از سئو سایت محسوب می شود.

کاربرد اعتبار دامنه  زمانی مشخص می شود که سایت خود را با سایت های رقیب مقایسه کنید. درست همین جا است که با آگاهی از امتیاز سایت خود، می توانید به آنالیز و شناسایی سایت های رقیب بپردازید. برای مثال اگر دامنه اعتبار سایت شما ۴۰ باشد و امتیاز سایت های رقیب ۵۰ باشد. می توانید تلاش کنید تا اعتبار دامنه سایت خود را افزایش دهید.

چگونه اعتبار دامنه  سایت خود را افزایش دهیم؟

تکنیک های زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها اعتبار دامنه سایت خود را افزایش دهید. در ادامه به معرفی یکسری از تکنیک های کاربردی و موثر در افزایش اعتبار دامنه سایت می پردازیم.

  • به بهینه سازی سئو داخلی سایت خود توجه کنید
  • لینک پروفایل و سئو سایت خود را مورد برسی بیشتری قرار دهید.
  • سئو تکنیکال سایت خود را از هر لحاظ برسی و تحلیل کنید.
  • به افزایش سوشال سیگنال های سایت خود بپردازید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran