راهکار های افزایش بازدید سایت

تمام افرادی که یک سایت فروشگاهی ، تجاری و…دارند، تمایل  دارند که میزان بازدید و ترافیک سایتشان افزایش پیدا کند. هرچه میزان بازدید یک سایت افزایش پیدا کند مسلما میزان بازدهی آن نیز بیشتر خواهد شد. راه های زیادی وجود دارد که می تواند به شما در رسیدن به این خواسته کمک کند.

اگر از روش های افزایش بازدید سایت مطلع شوید و آن ها را به صورت کاملا دقیق رعایت کنید این مژده را به شما می دهم که می توانید در زمان اندکی میزان ترافیک سایت خود را چندین برابر کنید.

افزایش بازدید سایت فرصت های طلایی را برای شما فراهم می کند، تا بتوانید آنگونه که باید از مزایای سایت خود بهره مند شوید. در ادامه  به معرفی چند روش  کاربردی که باعث افزایش بازدید سایت شما می شود، می پردازیم.

سئو و بهینه سازی وب سایت

از همان ابتدا که سایت خود را طراحی می کنید، باید در پی جستجو کلمات کلیدی باشید، این کلمات حتما باید مرتبط با محتوای بلاگ شما باشند، در هر صفحه معمولا باید یک یا چند کلمه کلیدی وجود داشته باشد. بدون وجود کلمه کلیدی سایت شما برای موتورهای جستجو گوگل فاقد اعتبار می باشد.

از همان ابتدای کار سعی کنید کلمات کلیدی را انتخاب که در طی یک ماه میزان بازدیدشان کمتر از ۱۰ هزار جستجوباشد.

بعد از گذشت چندین ماه از ایجاد وبسایت و همچنین بهینه سازی صفحات آن، می توانید تمرکز خود را روی کلمه های کلیدی بگذارید که میزان جستجوی آنها در گوگل بالا است‌.

به روز رسانی محتوا

یکی از راه های افزایش بازدید سایت، به روز رسانی و تازه کردن محتوای سایت می باشد. در این روش کاری که باید انجام دهید این است که محتواهای قدیمی و ناکارآمد سایت خود را حذف کنید و به جای آن از قسمت های جدید، و محتواهای منحصر به فرد استفاده کنید.

یکی از روش های ساده ای که با استفاده از آن می توانید اقدام به تازه سازی صفحات خود کنید.صفحه نظرات است، باید از کاربران بخواهد نظرات و انتقادات خود را از رضایت و عدم رضایت از محصولات و خدمات شما در این قسمت وارد کنند، با این کار گوگل تشخیص می دهد که این روند نوشتن نظرات، محتوای جدیدی است که به سایت اضافه شده است.

هر بار که کاربران و مشتریان نظرات خود را در سایت بنویسند یک به روز رسانی و تازه سازی برای سایت شما رخ می دهد. و این عامل باعث افزایش بازدید سایت شما خواهد شد.

شناساندن سایت خود به موتور های جستجو

یکی از مهم ترین و بهترین روش های افزایش بازدید سایت،  معرفی سایت خود به موتورهای جستجو جهت خزش و ایندکس کردن آن است. با این کار ورودی های شما در گوگل حائز رتبه بندی گوگل خواهد شد‌.

بک لینک سازی

بک لینک یکی از مهم ترین و کاربردی ترین قسمت های سایت شما محسوب می شود که باعث سهولت بخشیدن به فرآیند سئو و بالا بردن ارزش سایت می شود‌. هنگامی که یک سایت با موضوع مرتبط به سایت شما لینک می دهد. گوگل این عمل را یک فرایند مثبت تلقی می کند و به این باور می رسد که سایت شما یک سایت ارزشمند است.

و این نشان دهنده مرتبط بودن کلمات کلیدی شما با لینکی که در سایت دیگر بر روی آن کلیک شده است می باشد. بک لینک ها باعث افزایش بازدید سایت شما می شوند و روزانه ترافیک بالایی را روانه سایت شما می کند.

در واقع هنگامی که کاربران بر لینک مورد نظر کلیک میکنند و وارد سایت شما می شوند احتمال اینکه سایت شما را برای خرید و دریافت خدمات انتخاب کنند زیاد است.

در نظر داشتن رقیبان

 افزایش بازدید سایت، یک فرآیند ساده و بدون برنامه نیست، اگر میخواهید میزان بازدید روزانه سایت خود را افزایش دهید علاوه بر کارهای مهمی مانند سئو، بهینه سازی سایت، بک لینک دهی و به روز رسانی محتوا،  باید بتوانید به صورت دقیق و کاملا حساب شده سایت های رقیب را مورد آنالیز و تحلیل دقیق خود قرار دهید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید مخاطبان آن ها در چه کانال های بازاریابی قرار دارند. و  اینکه از چه منبعی ترافیک دریافت میکنند.

یک روش ساده برای فهم این موضوع وارد کردن سایت رقیبانتان در الکسا وارد کنید تا بدین وسیله متوجه شوید کاربران از چه سایت هایی وارد سایت رقیب شده اند.

اگر منبع اصلی فیسبوک یا سایر برنامه ها بود باید متوجه این موضوع بشوید که در این پلتفرم ها تبلیغ کرده اند. پس شما هم باید در این زمینه آن ها را الگو قرار دهید.

اضافه کردن روزانه محتوا و محصول به سایت

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر  افزایش بازدید سایت شما قرار دادن محتوا و محصولات جدید به صورت روزانه در سایت است. اگر برنامه مشخصی برای قرار دادن محتواها و محصولات سایت خود داشته باشید.

کاربرانی که چند بار به سایت شما سر زده اند و هربار با محتوای جدیدی روبه رو شده اند باز هم ترغیب می شوند که وارد سایت شوند و از محتواها و محصولات جدید استفاده کنند.

برای مثال سایت و اپلیکیشن دیجی کالا به صورت روزانه محصولات و محتواهای خود را به روز رسانی می کند. و این یکی از دلایل موفقیت او در افزایش بازدید سایت است.

از پادکست ها استفاده کنید

امروزه پادکست ها طرفداران زیادی پیدا کرده اند. بنابراین ساخت آن می تواند به شما کمک کند تا به هدف خود که افزایش بازدید سایت است دست پیدا کنید.

شما می توانید با ساخت پادکست های حرفه ای و جذاب مخاطبان زیادی را جذب کنید. با این کار می توانید روزانه مخاطبانتان را مشتقاق شنیدن پادکست های خود کنید. اهمیت پادکست ها تا حدی است که ممکن است مخاطبان و کاربرانتان شما را با پادکست هایتان بشناسند.

پادکست باعث بر قراری ارتباط عاطفی مخاطبان با سایت شما می شود، به گونه ای که کاربر پس از مراجعه به سایت شما احساس لذت و رضایت دارد. با این کار به سئو سایت خود نیز کمک کرده اید زیرا کدهای صوتی در سایت قرار می گیرند و از این طریق کاربران به راحتی وارد سایت شما می شوند و این امر باعث افزایش بازدید سایت شما می شود.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran