امتیازدهی به : post

افزایش سرعت دروپال

افزایش سرعت دروپال در این مقاله به صورت خلاصه مورد بررسی قرار می گیرد. از آن جایی که هنوز هم دروپال یک سیستم مدیریت محتوای پرطرفدار است بر آن شدیم که در این مقاله به بررسی مواردی که باعث کاهش و افزایش سرعت  دروپال می شود بپردازیم.

همانطور که می دانید امروزه به دلیل مطرح شدن سیستم های مدیریت محتوای جدید و پرطرفدار مانند وردپرس، کمتر فردی را می شناسیم که به دنبال سیستم هایی مانند دروپال برود. اما باید به شما بگوییم که این سیستم مدیریت محتوا هم دارای ویژگی هایی است که باعث می شود هنوز هم بسیاری از افراد به انتخاب آن دست بزنند.

از لحاظ امنیت سیستم مدیریت محتوای دروپال حرف اول را می‌زند کمترین میزان گزارش خطا از طرف این سیستم بوده است و هم اکنون رقیب آن وردپرس است که تنها با تنظیمات مختلفی که باید در آن اجرا کرد امنیت آن را می توان افزایش داد. بنابراین به شما توصیه می کنیم که حتماً برای افزایش سرعت دروپال یکسری از اقدامات ضروری را انجام بدهید تا دچار مشکلات جانبی نشوید.

میزان مقیاس پذیری این سیستم مدیریت محتوا بسیار بالا است، به گونه ای که امکان پشتیبانی چند هزار صفحه را دارد. در مقابل آن وردپرس به دلیل ساختار وبلاگی که دارد بیشتر از ۱۰۰ صفحه را نمی تواند پشتیبانی کند.

از لحاظ قدرت می توانیم بگوییم که سیستم مدیریت محتوایی دروپال دارای توانایی بسیار بالایی است، به دلیل اینکه متن باز است گنجایش توسعه بسیار بالایی دارد. از این رو به شما توصیه می‌کنیم که اگر این سیستم با کاهش سرعت روبرو شده است با انجام دادن یک سری از اقدامات به افزایش سرعت دروپال کمک کنید.

اگر بخواهیم سال های جهانی راجع به وب سایت های بزنیم که بسیار معروف هستند و بر اساس سیستم مدیریت محتوای دروپال کنترل می‌شوند می توانیم بگوییم که وب سایت وارنر بروس از طریق سیستم مدیریت محتوا کنترل می شود‌.

دروپال رقیب قدرتمند وردپرس

به صراحت می توانیم بگوییم که سیستم مدیریت محتوایی دروپال یک رقیب قدرتمند برای وردپرس است با اینکه پس از آن برد پرس راه خود را به بازار جهانی باز کرد اما هنوز هم دروپال توانسته است مورد استفاده بسیاری از سایت های قدرتمند قرار بگیرد. اما توجه داشته باشید که تا زمانی که به سرعت سایت دروپال نپردازید نمی توانید از تمامی گنجایش ها و ظرفیت های این سیستم استفاده کنید.

اهمیت سرعت در این سیستم زمان مشخص میشود که شما بخواهید عملکردهای متفاوت را با آن انجام بدهید. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا در این مقاله راهکارهایی را به شما ارائه دهیم تا افزایش سرعت دروپال و برطرف کردن تمامی مواردی که باعث ایجاد اختلال در آن می شود بپردازیم.

چرا افزایش سرعت دروپال اهمیت دارد؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا افزایش سرعت دروپال اهمیت دارد و به چه دلیل بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا سرعت سیستم مدیریت محتوا را افزایش بدهند. در پاسخ شما باید بگویم که امروزه در عرصه تجارت الکترونیک و بازاریابی دیجیتال تمامی وب سایت هایی که به رقابت با یکدیگر می پردازند سعی می کنند تمامی عواملی که باعث از دست دادن بازدیدکنندگان می شود را بر طرف کنند.

و به جای آن چه مواردی بپردازند که میزان ترافیک سایت آنها را افزایش میدهد. آمارها نشان می‌دهد که کاربران پس از ورود به وب سایتی که دارای سرعت پایین است و گزارش خطا می دهد هرچه سریعتر از آن خارج می شوند و احتمال اینکه مجدد به آن مراجعه کنند بسیار پایین است.

البته که اکثر آنها با ورود چندین باره به سایت سعی می‌کنند که گزارش خطا را برطرف کنند اما متاسفانه گاهی اوقات بسیاری از وب مستر ها به این موضوع توجه نمی‌کنند، و این اختلالات به وجود آمده برای سایت را برطرف نمی کنند. بنابراین امکان ازدست‌دادن مشتریان بسیار زیاد است.

جالب است بدانید که بسیاری از وب سایت های معروف توانستند پس از بهبود سرعت سایت میزان بازدیدکنندگان خود را تا حد زیادی افزایش دهند. در واقع میزان بازدید کنندگان نقش بسیار موثری در افزایش عملکرد یک وبسایت دارد.

شما یک سایت را برای بازدیدکنندگان خود طراحی میکنید اگر آنها نتوانند به صورت مناسبی از قسمتهای مختلف سایت استفاده کنند و سرعت آن پایین باشد مطمئناً هرچند محتوای مناسبی را در سایت قرار داده باشید نمی توانید نتیجه مطلوبی از آن بگیرید.

علت موفقیت وب سایت های رقیب همین سرعت سایت است نمیگویم که تمام موارد مرتبط با سرعت سایت می باشد، اما نقش تاثیرگذار آن را نمی توانیم نادیده بگیریم. شماره تمام تلاش خود را بکنید تا ابتدا نخستین و مهمترین عاملی که باعث از دست دادن کاربران و مشتریان اینترنتی شما می شود را برطرف کنید .

اولین و مهمترین عامل همین سرعت سایت است اگر شما به سایر قسمتهای سایت خود توجه کنید و محتوای مناسبی را قرار بدهید اما سرعت سایت پایین باشد. امکان اینکه بتوانید به صورت اصولی در اینترنت به فعالیت بپردازد بسیار پایین است.

نکات مهم در افزایش سرعت دروپال

به روز رسانی سایت خود دقت کنید:

توجه داشته باشید که برای افزایش سرعت در آپارات باید سایتتان را همیشه به روز نگه دارید نسخه های قدیمی کاربران مختلف را با سرعت پایین مواجه می کنند‌.

در قسمت تنظیمات وارد شوید و مواردی که مرتبط با سرعت سایت هستند را تنظیم کنید برای مثال پنل کاربری باید به صورت دقیق تنظیم شده باشد اگر این تنظیمات نگیرد ممکن است با سرعت پایین سایت روبرو شوید.

افزونه های غیرضروری را غیر فعال کنید:

یکی از نکات مهم و اساسی برای افزایش سرعت رو پایین است که به غیر فعال سازی افزونه های غیر ضروری بپردازید در بسیاری از موارد افزونه هایی که مورد استفاده شما قرار نمی گیرند باعث کاهش سرعت سایت می شوند با غیر فعال سازی آن ها می توانید به افزایش سرعت سایت خود کمک کنید.

یک هاست مناسب انتخاب کنید:

هر چه شما به تمام موارد مرتبط با سایت خود دقت کنید اما هاست مناسبی را برای آن انتخاب نکرده باشید مطمئنا نمی توانید کاربران زیادی را جذب کنید توجه داشته باشید که انتخاب هاست مناسب یکی از عوامل تاثیر گذار در افزایش سرعت دروپال است.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran