امتیازدهی به : post

افزایش سرعت سایت با تصاویر

چرا باید به سرعت سایت توجه ویژه داشته باشیم؟ رابطه افزایش سرعت سایت با میزان بازدید چگونه است؟ افزایش سرعت سایت با تصاویر به چه صورت می باشد؟

وقتی در مورد افزایش سرعت سایت صحبت می‌کنیم باید به این نکته توجه داشته‌باشیم که یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین مباحث موجود در بازاریابی اینترنتی، افزایش سرعت سایت می‌باشد.

سرعت بارگذاری یک سایت رابطه مستقیمی با میزان موفقیت و یا شکست آن سایت دارد. پس توجه به تمام جزئیات و نکات مربوط به افزایش سرعت سایت، می‌تواند به شما در داشتن یک سایت معتبر و با بازدید بیشتر کمک کند.

امروزه سرعت بارگذاری یک سایت یکی از فاکتورهای اصلی در بازاریابی اینترنتی محسوب می‌شود زیرا با وجود رقبای فراوان برای کسب بازدید بیشتر و جذب کاربران ،حتی یک ثانیه تاخیر می‌تواند در شکست شما و واگذار کردن زمین بازی به رقیب مؤثر باشد.

همانطور که می دانید رقابت در بین سایت‌های مختلف برای تجارت‌های آنلاین بسیار تنگاتنگ شده‌است و بدین‌منظور توجه به سرعت بارگذاری و تلاش برای افزایش سرعت سایت، یکی از مهم‌ترین اقدامات لازم در این زمینه است که نیاز به توجه ویژه دارد.

سرعت استاندارد برای بارگذاری یک سایت بین  1 تا 3 ثانیه می‌باشد. در واقع بهترین سایت، سایتی است که در طول 1 ثانیه بارگذاری می‌شود اما اگر سرعت بارگذاری سایت شما از 3 ثانیه بیشتر شود و تا 7 ثانیه ادامه پیدا کند باز هم در بازه استاندارد قرار می‌گیرد و قابل قبول می باشد اما از نرخ کمتری از ترافیک و بازدید برخوردار خواهد شد.

این را به یاد داشته باشید که زمان بارگذاری بیشتر از ده ثانیه مسلماً برای یک سایت مشکل ایجاد می‌کند و اگر شما برای کم کردن این زمان تلاشی نکنید مسلماً کاربران خود را از دست خواهید داد. این زمان با توجه به سرعت اپراتورها متفاوت است و با توجه به پایین‌تر بودن سرعت اپراتورها و سرویس‌دهنده‌های ایرانی می‌توان 1 تا 2 ثانیه تاخیر را برای سایت‌های ایرانی قابل‌قبول دانست بدین‌منظور بارگذاری یک سایت در ایران بین 3 تا 7 ثانیه باید باشد.

شما باید برای از دست ندادن گوی سبقت در این عرصه، به‌طور مستمر سرعت بارگذاری سایت خود را بررسی نموده و اگر این مقدار طولانی‌تر شد برای پایین آوردن سرعت بارگذاری سایت اقدامات لازم را انجام دهید. عوامل زیادی بر سرعت بارگذاری یک سایت تاثیر دارند ما در این مقاله می‌خواهیم در مورد افزایش سرعت سایت با تصاویر صحبت کنیم.

روش های افزایش سرعت سایت با تصاویر

 همان‌طور که می‌دانید فایل های چند رسانه ای و تصاویر از حجم بالایی برخوردارند و تقریباً 60 درصد از حجم یک سایت را اشغال می‌کنند. بدین‌منظور تلاش برای بهینه‌سازی تصاویر یکی از مهم‌ترین اقدامات برای افزایش سرعت سایت به حساب می‌آید راه‌های مختلفی جهت کاهش حجم تصاویر وجود دارد.

اگر تصاویر بهینه‌سازی نشوند حجم زیاد آنها باعث افزایش حجم نهایی صفحه وب‌سایت شده و مسلماً منجر به سنگین شدن آن و کاهش سرعت بارگذاری سایت می‌شود. بهینه‌سازی با استفاده جایگزین از کد نویسی های css راه‌حل مناسبی برای این کار به حساب می‌آید. برای مثال شما می‌توانید از کدهای رنگ‌آمیزی css، به‌جای تصاویر با پس‌زمینه‌های حجیم استفاده کنید و به این طریق حجم استفاده را کاهش دهید.

افزایش سرعت سایت با بهینه‌سازی تصاویر به‌صورت دستی

شما می‌توانید با تغییر دادن فرمت آن‌ها و ذخیره‌سازی تصاویر، متناسب با نسخه‌های وب اقدام به بهینه سازی تصاویر برای افزایش سرعت سایت خود نمایید. در این روش شما قبل‌از ارسال تصاویر بر روی سایت، باید آن‌ها را بهینه کنید. این کار با نرم‌افزارهای مختلفی قابل‌انجام است. فتوشاپ یکی از معتبرترین نرم‌افزارهای کاربردی برای ویرایش تصاویر می‌باشد.

شما تصاویر نهایی خود را پس‌از ویرایش باید با گزینه save for web ذخیره کنید. این گزینه باعث می‌شود  تا تصاویر شما بدون افت کیفیت به‌صورت کامل بهینه شوند و با حجمی چندین برابر کمتر مورد استفاده قرار گیرند. اگر تخصص کافی برای استفاده از این نرم‌افزارها را ندارید و برایتان دشوار است می‌توانید از وب سایت‌هایی که این کار را به‌آسانی برایتان انجام می‌دهند استفاده کنید.

برای نمونه وب‌سایت هایی چون Compressor.io یا  Image Optimizer می‌توانند جایگزین مناسبی برای شما باشد. شما کافیست تنها تصویر اصلی خود را در این سایت‌ها آپلود کنید و بعد از چند ثانیه تصویر بهینه‌شده را دریافت نمایید. روش دوم برای افزایش سرعت سایت با تصاویر و بهینه کردن تصاویر، استفاده از افزونه‌های کاربردی در این زمینه است.

سیستم‌های مدیریت محتوا ،افزونه‌ها و ماژول های مختلفی را دارند که برای بهینه‌سازی بخش‌های گوناگون سایت مورد استفاده قرار می‌گیرند. این افزونه‌ها به‌طور اتوماتیک تصاویر موجود در سایت شما را شناسایی و سپس بهینه می‌کنند. حجم نهایی این تصاویر تقریباً یک‌چهارم حجم نسخه اصلی می‌باشد.

این روش به‌شدت در افزایش سرعت سایت شما مؤثر است. در این روش شما بدون این‌که دخالتی داشته باشید همیشه سرعت وب‌سایت شما به دلیل بهینه بودن خودکار تصاویر، بالا خواهد بود.

بهترین پلاگین های موجود در این زمینه برای ورد پرس reSmush.it  .   EWWW Image Optimizer . Compress JPEG & PNG images    ShortPixel Image Optimizer  و WP Smush می باشند. نکته‌ای که لازم است همواره به آن توجه داشته باشید استفاده از فرمت درست تصاویر است.

در سطح وب معمولاً تصاویر با سه فرمت استفاده می‌شوند فرمت SVG , PNG  و JPG ،که هر کدام کاربرد متفاوتی دارد. اگر تصویر شما یک وکتور باکیفیت است فرمت آن باید SVG باشد. اگر از تصاویر دارای پس‌زمینه شفاف استفاده می‌کنید و یا تصاویر شما از نوع آیکون هستند فرمت PNG مورد استفاده قرار می‌گیرد. درنهایت برای تصاویر اصلی سایت مانند تصاویری که برای مطالب استفاده می‌کنید ،کاورها ،بنرها و تبلیغات سایت خود ،باید از فرمت JPG استفاده نمایید.

یکی دیگر از روش‌های افزایش سرعت سایت با تصاویر استفاده از قابلیت جالب و منحصر به فردی است که به برخی CMS ها از جمله ورد پرس اضافه شده‌است.

شما با استفاده از این افزونه‌ها که به LazyLoad معروف هستند، می‌توانید برای بهینه‌سازی تصاویر به سبکی جدید اقدام کنید. روش کار این پلاگین ها به این صورت است که اگر  بر روی سایت شما نصب و فعال باشند، مرورگرها فقط تصاویری  را که در محدوده دید کاربر وجود دارد، بارگذاری می‌کنند و به عبارت ساده‌تر کاربر وقتی وارد سایت شما می‌شود تنها تصاویری را که در کادر مرورگر او وجود دارد را می‌بیند و تنها زمانی‌که سایت شما را به قسمت‌های پایین‌تر اسکرول کند ،تصاویر بعدی به نوبت برایش همراه با افکت ظاهر می‌گردند.

استفاده از این قابلیت، کمک زیادی به کاهش تعداد آیتم‌های در حال دانلود برای مرورگرها کرده و این سبب می‌شود تا سرعت بارگذاری سایت شما افزایش یابد. اگر از ورد پرس استفاده می‌نمایید می توانید از این افزونه ها بهره ببرید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran