امتیازدهی به : post

افزایش سرعت وردپرس

افزایش سرعت وردپرس یکی از مهم ترین مواردی است که بسیاری از برنامه نویسان و کارشناسان فعال در این زمینه به آن توجه می کنند. همیشه سرعت پایین وردپرس به عنوان نقطه ضعف این برنامه شناخته شده می شود.

دلیل آن هم پلاگین های مختلفی است که باعث کاهش سرعت سایت می‌شوند. بنابراین افزایش سرعت وردپرس موضوع مهم و اساسی است که باید راجع به آن به کسب اطلاعات دقیق پرداخت. در ادامه شما را با روش‌های افزایش سرعت سایت وردپرس و موارد دیگر آشنا می کنیم.

ابزارهای مهم آنالیز سرعت وب سایت

اگر میخواهید سرعت وب سایت خود را مورد آنالیز تغییر قرار بدهید وب سایت های مختلفی وجود دارند که با در نظر گرفتن یک سری از اصول این کار را به راحتی انجام می دهند. آنها معیارهای مختلف را برای بررسی سرعت سایت در نظر می گیرند، پس از تحلیل دقیقی که انجام دادند. نتیجه را در اختیار شما قرار می دهند‌.

معیار این ابزارها چیست؟

شما باید برای افزایش سرعت وردپرس از این ابزارها استفاده کنید اما ممکن است ندانید که معیارهای مورد نظر در آنها جهت سنجش سرعت سایت چیست در ادامه شما را با برخی از مهمترین معیارهای این ابزارها آشنا می کنیم.

 • شناسایی افزونه ها اسکریپت ها و فونت ها که مدت زمان بارگذاری سایت را افزایش می‌دهند.
 • تحلیل و آنالیز دقیق هدرهای HTTP
 • بررسی امکان خلاصه کردن اسکریپت ها
 • پیدا کردن تصاویر حجیم و بزرگ که باعث ایجاد اختلال در بارگذاری سایت می شوند.
 • بررسی درست بودن بارگذاری عناصر متعدد
 • تحلیل دقیق حجم صفحات و مدت زمانی که برای بارگذاری نیاز دارند.
 • تحلیل عملکرد سایت از موقعیت های جغرافیایی مختلف
 • تحلیل مدت زمان رسیدن به TTFB
 • بررسی و تحلیل شبکه توزیع محتوا
 • [1/6, 13:57] …: بهترین ابزار تحلیل سایت
 • بهترین ابزارهای آنالیز سرعت سایت
 • بهترین ابزارهای آنالیز سرعت سایت

بهترین ابزارهای آنالیز سرعت سایت

PageSpeed Insights

GTmetrix

WebPageTest

اگر میخواهید سرعت سایت خود را بسنجید و یا افزایش سرعت بپردازید بهترین ابزارهایی که می توانند به شما کمک کنند، همین مواردی است که در بالا ذکر کردیم. در واقع با استفاده از این ها می توانید به راحتی طبق معیار هایی که بیان کردیم میزان سرعت سایت خود را بسنجید و اگر اختلالی در افزایش سرعت و بارگذاری فایل های مختلف وجود دارد آن را شناسایی و برطرف کنید.

توجه داشته باشید که تمامی این ابزارها برای سنجش سرعت سرد لازم نیست زیرا برخی از آنها دارای آی پی آی مشترک هستند، و معیارهای یک زن را مورد بررسی قرار می دهند.

عوامل تاثیر گذار در افزایش سرعت وردپرس

استفاده از پلاگین کش

از این راهکار های افزایش سرعت سایت وردپرس استفاده از پلاگین های کش است زمانی که شما از این پلاگین ها استفاده می کنید تمامی کد ها و تصاویری که در وب سایت شما وجود دارد مورد تحلیل دقیق قرار می گیرد. علاوه براین کلیه تصاویری که در سایت شما وجود دارند به وسیله این پلاگین ها بهینه سازی می شوند.

بسیاری از شما ممکن است با واژه کیچ روبرو شده باشید به عبارت دیگر زمانی که صحبت از cache می شود، منظور مجموعه اطلاعات موقتی است که در حافظه مرورگر ذخیره شده است.

هنگامی که از اسب وارد کردن آدرس سایتی را دارید تا وارد آن بشوید اگر در مرورگر قبلا ذخیره شده باشد حافظه پنهان به مدت زمان کمی برای جستجوی آجر نیاز دارد در این صورت سرعت وب سایت افزایش می یابد. در واقع این اطلاعات در حافظه پنهان مرورگر ذخیره شده اند و می توانند در افزایش سرعت وردپرس تاثیرگذار باشند.

افزایش سرعت در وردپرس با بهترین افزونه cache

اگر از دانش برنامه‌نویسی آگاهی ندارید و با زبان های مختلف آن آشنایی کامل ندارید  این کار را به پلاگین ها بسپارید. در واقع پلاگین ها با داشتن یک پنل مدیریتی ساده و کاملا کاربردی می توانند باعث افزایش سرعت سایت شما بشوند.

پلاگین WP ROCKER

یکی از مهم ترین پلاگین هایی که باعث افزایش سرعت وردپرس می شود همین پلاگینی است که معرفی کردیم. شما با انجام یکسری از تنظیمات ساده می‌توانید از این پلاگین برای افزایش سرعت سایت خود استفاده کنید.

 1. ابتدا به فشرده کردن فایل بپردازید و آن را به حالت زیپ در بیاورید.
 2. سایت خود را به cdn متصل کنید.
 3. به بهینه سازی فایل های ccs، HTMl و js بپردازید.
 4. و در نهایت تصاویر را بارگذاری کنید.

پلاگین WP- Optimize

یکی از این پلاگین هایی که باعث افزایش سرعت وردپرس می شود همین پلاگین ای است که ذکر کردیم شما با استفاده از این ابزار می توانید فایل های غیر ضروری و مواردی که باعث مختل کردن سرعت سایت شده‌اند را حذف کنید.

عملکرد این افزونه به صورتی است که به فشرده کردن تصاویر بزرگ می پردازد سپس موارد غیرضروری و نامناسبی که در سایت وجود دارد و باعث کاهش سرعت آن شده است را شناسایی و برطرف میکند نسخه رایگان آن در وردپرس موجود است و میتوانید آن را نصب کنید.

تاثیر هاستینگ در افزایش سرعت سایت

زمانی که کاربری وارد سایت شما می شود و می خواهد از قسمتهای مختلف آن استفاده کند معمولاً قصد دریافت یکسری از خدمات از سایت شما دارد حالی خدمات می تواند بررسی محتوای سایت باشد یا خرید محصول خاصی، بنابراین شما باید تمام تلاش خود را بکنید که سرعت سایت خود را افزایش دهید تا کاربر مورد نظر با تجربه کاربری مثبتی از سایت خارج شود اگر نتواند به درستی اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق سایت شما به دست بیاورد احتمال اینکه مجددا وارد آن شود بسیار پایین است.

بنابراین یک هاستینگ مناسب می‌تواند سرعت پردازش سرور را افزایش دهد. علاوه بر این شما با بهینه سازی فایل های ccs و Js هم می توانید باعث بهبود رابط کاربری و افزایش سرعت سایت وردپرس بشوید. بنابراین باید تمامی کد ها را بهینه سازی و به اصطلاح مینی فای کنید.

امروزه دیگر تمامی افراد متوجه اهمیت تجربه کاربری و رابط کاربری در وبسایت های خود شده‌اند بنابراین مهمترین عاملی که می‌تواند باعث ایجاد اختلال در این رابطه کاربری شود پایین بودن سرعت سایت است همه افراد باید به این موضوع توجه جدی داشته باشند از مواردی که باعث کاهش سرعت سایت می شود جلوگیری کنند.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran