امتیازدهی به : post

افزونه Autoptimize چیست؟

افزونه Autoptimize یکی از اصلی ترین و مهم ترین افزونه های وردپرس محسوب می شود. این افزونه نقش مهمی در بهینه سازی وردپرس ایفا می کند. به همین علت باید اطلاعات بیشتری راجع به آن به دست آورید تا بتوانید به صورت درستی از آن استفاده کنید و از تمامی کارکردهای های آن برای بهینه سازی و افزایش سرعت بارگذاری وردپرس بهره ببرید.

افزونه Autoptimize قادر است با آسان ترین روش ها، کلیه قسمت های ورد پرس از جمله کدها و قالب ها را مورد بهینه سازی قرار دهد و سرعت بارگذاری آن ها را تا حد زیادی افزایش دهد.

اگر می خواهید این افزونه را نصب کنید و اطلاعات اساسی راجع به کارایی و عملکرد آن به دست آورید. به شما پیشنهاد میکنم که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. تا علاوه بر نصب و راه اندازی این افزونه، پاسخ بسیاری از سوالات از قبیل ضرورت استفاده از افزونه ها و دلیل اهمیت افزایش سرعت بارگذاری سایت را پاسخ دهیم.

افزونه Autoptimize  از نصب تا راه اندازی

اولین کاری که باید انجام دهید. نصب این افزونه است که کار بسیار راحتی است و هر فردی قادر به انجام این کار می باشد. پس از نصب و فعال سازی کامل این افزونه، به قسمت تنظیمات‌سیستم وردپرس وارد شوید و به فعال سازی افزونه Autoptimize  بپردازید. بعد از این که این افزونه فعال شد. به صورت خودکار سرعت بارگذاری وردپرس افزایش می یابد‌.

هنگامی که وارد قسمت تنظیمات می شوید و با گزینه Autoptimize  رو به رو می شوید. با کلیک بر روی آن می توانید از دو قسمت تنظیمات پیشرفته یا معمولی استفاده کنید. قابلیت های هر کدام از این بخش ها با یکدیگر متفاوت است.‌در زیر به شرح و توضیح تنظیمات معمولی افزونه Autoptimize  می پردازیم.

تنظیمات معمولی

این بخش در افزونه وردپرس خود دارای قسمت های مختلفی است که هرکدام به صورت جدا گانه نیاز به توضیح دارند. در ادامه ما را با قسمت های مختلف آن آشنا می کنیم.

تنظیمات کد HTML(بهینه سازی کد)

هنگام کلیک روی این گزینه کلیه کدهای HTML موجود در وردپرس به شکل فشرده در یک خط قرار می گیرند و بهینه سازی می شوند‌.

تنظیمات کد Javascript

با کلیک بر روی این قسمت مجموع کدهای Javascript  به صورت کاملا خلاصه، فشرده و بهینه سازی می شوند. یکی از معایبی که این بخش دارد این است که در صورت استفاده از کد نمایش تبلیغاتی یا کد آماری، با استفاده از این بخش شی مورد نظر توسط Javascript  فرخوانده می شود. و در فوتر به نمایش در می آید. به همین دلیل در استفاده از این بخش افزونه Autoptimize  باید دقت کافی را به خرج دهید و بسیار مواظب باشید.

تنظیمات کد CSS

با فعال کردن این گزینه به فشرده کردن کدهای CSS موجود در سایت می پردازید و از طرفی سرعت بارگذاری سایت را تا حد زیادی افزایش می دهید.

کد CDN

از کاربردهای فعال سازی این قسمت این است که به صورت قابل توجهی در بهینه سازی سایت موثر خواهد بود.  در صورتی که این قسمت را فعال کردید، تصاویر کوچکی که در CSS وجود دارند.

به جای دانلود به صورت جداگانه، به صورت یک داده خطی در خواهد آمد و به همراه فایل مذکور دانلود خواهد شد. که این به عنوان یکی از مهم ترین مزایای استفاده از افزونه Autoptimize  می باشد که به بهینه سازی و افزایش سرعت بارگذاری سایت شما کمک می کند.

تنظیمات پیشرفته افزونه Autoptimize

حفظ و نگهداری کامنت های HTML

هنگامی که این گزینه را فعال می کنید کدهای مرتبط با کامنت هایی که در قالب خود قرار داده اید حفظ می شوند. در صورتی که قصد حذف این کامنت ها را دارید باید تیک مرتبط با حفظ کامنت ها را بردارید.

با این کار مرورگرها توانایی نشان دادن کامنت های شما را در صفحه نهایی ندارند. پس بیننده نمی تواند کامنت های مورد نظر را مشاهده کند.

کدهای Javascript  در تنظیمات پیشرفته

این قسمت خود دارای بخش های متعددی است که با ورود به  تنظیمات پیشرفته می توانید از هر کدام از آن ها که بخواهید استفاده کنید.

 کد CSS در تنظیمات پیشرفته افزونه  Autoptimize

این بخش نیز دارای قسمت های مختلفی است که به بهینه سازی وردپرس و افزایش سرعت بارگذاری سیستم مدیریت محتوا کمک می کند. هر کدام از قسمت ها کارایی متفاوتی دارند.

حافظه کش در افزونه Autoptimize

این افزونه مهم وردپرس دارای حافظه کش است که با استفاده از آن کمک زیادی به بهینه سازی و افزایش سرعت سایت وردپرسی خود می کنید. در قسمت بالایی این پنل مدیریتی، اعلان این حافظه کش را مشاهده می کنید و با کلیک بر روی آن هر وقت که بخواهید می توانید حافظه کش را پاکسازی کنید.

برای مثال هنگامی که در سایت خود تغییراتی ایجاد می کنید و یا اینکه به فایل های خود کد جدید می دهید. نیاز دارید تا حافظه کش را مورد پاکسازی قرار دهید.‌سپس کدهای جدید در در حافظه کش ذخیره شوند.

چرا افزونه Autoptimize  در وردپرس اهمیت بالایی دارد؟

یکی از مهم ترین دلایلی که هر وبمستری را به این فکر می اندازد تا از افزونه هایی مانند افزونه Autoptimize  استفاده کند. اهمیتی است که این نوع افزونه ها در بهینه سازی و افزایش سرعت سیستم مدیریت محتوا وردپرس دارند. تصور کنید که کاربری با ورد به سایت شما زمان زیادی معطل شود تا مجموعه محتوای متنی یا تصویری در سایت بارگذاری شود.

این عامل خود باعث کاهش ترافیک و ایجاد تجربه کاربری منفی خواهد شد. بنابراین استفاده از افزونه ای مانند Autoptimize  به شما کمک می کند تا سرعت بارگذاری وردپرس را افزایش دهید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه می توانید از قابلیت های متعددی که با استفاده از تنظیمات معمولی و پیشرفته در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید.

پس از ورود به بخش تنظیمات معمولی یا عمومی می توانید از بخش های مختلف که هرکدام کارایی متفاوتی دارند استفاده کنید. و از بخش تنظیمات پیشرفته نیز در بهینه سازی و فشرده سازی کدها استفاده کنید. این قابلیت ها به شما کمک می کنند که سیستم مدریت محتوای خود را ارتقاء دهید. و تا حد قابل توجهی سرعت بارگذاری و بهینه سازی وردپرس را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran