امتیازدهی به : post

الگوریتم برت BERT  گوگل چیست و چه اهدافی دارد؟

از زمانی که سر و کار بشر با اینترنت و دنیای پیچیده گوگل افتاد. تمام تلاش های اخیر افراد پیشی گرفتن در عرصه ی جهانی ارتباطات بود. در این میان گوگل به عنوان فراهم کننده بستر این رقابت جهانی، هر بار مردم جهان را که روزانه خواستار دریافت اطلاعات از آن هستند را شگفت زده می کند.

گوگل با برخورداری از هوش مصنوعی می خواهد به کاربرانش ثابت کند که هر روز در حال به روز رسانی و تکامل بیشتر است. و این یک پیام مهم از سمت او برای تمام کاربرانی است که گمان میکنند گوگل به نهایت پیشرفت خود رسیده است. و هر بار که سوالی از او دارند می دانند که صریح ترین و کامل ترین پاسخ را به آن ها می دهد.

اما نکته قابل توجه این است که در سال های اخیر ربات های گوگل با آپدیت جدیدی رو به رو شده اند که این امر تحول بزرگیست که نتایج بزرگتری را در پی دارد. شاید در سال های اخیر کلمه الگوریتم برتBERT  گوگل به گوشتان خورده باشد. این همان تحول جدید گوگل است که باز هم بشر را انگشت به دهان میکند.

قابلیت های این آپدیت جدید آنقدر کاربردی است که موجب خوشحالی بسیاری از کاربران پر و پا قرص گوگل شد‌. در حال حاضر سوال اساسی این است که الگوریتم برت BERT گوگل چیست و چه اهدافی دارد؟ پاسخ این سوال در ظرافت های هوش مصنوعی نهفته است.

در سال های اخیر با افزایش کاربران گوگل و گسترش دامان آن برای تاسیس انواع فروشگاه های اینترنتی، شرکت مایکروسافت تصمیم گرفت که به وسیله هوش مصنوعی بار دیگر کاربرانش را شگفت زده کند. به روز رسانی جدید آن الگوریتم برت بود. الگوریتمی که به وسیله آن می توان هدف جستجوی کاربران را بهتر از قبل درک کرد.

در واقع الگوی برت BERT  گوگل میانبری زد به دستگاه شناختی پیچیده کاربرانش و سعی در فهم بیشتر آن کرد. هدف او شناخت ظرافت کلمات نهفته در سوالات آن ها بود. برای مثال تا قبل از به روز رسانی الگوی BERT  اگر کاربری سوالی مانند” تفاوت ها و شباهت های هوش انسان و هوش مصنوعی” را در صفحه جستجو گوگل سرچ میکرد، شناسایی کلمه “و” برای گوگل سخت بود.

در صورتی که کاربران این تفاوت و ظرافت را به خوبی درک میکردند، و شاید پاسخ سوالشان در همین کلمه نهفته بود. بنابراین گوگل خود را مسئول شناخت تفاوت تمامی کلمات به زبان های مختلف کرد.

به گونه ای که الگوی برت BERT  گوگل توانست این امکان را به افراد بدهد که با سرچ سوالات خود به زبان محاوره، آنچه که می خواهند را مشاهده کنند. به عبارتی دیگر گوگل به وسیله این آپدیت توانست از هدف جستجوی کاربران مطلع شود و نتایج مرتبط تری را در اختیارشان بگذارد.

معجزه هوش مصنوعی! الگوریتم برت BERT گوگل

در واقع می توانیم بگوییم گوگل به معنی واقعی کلمه با این تحول اخیر معجزه کرد! شاید الان اکثر شما تعجب کنید که چرا به این صراحت از کلمه معجزه استفاده میکنم!

اما خوب است که بدانید گوگل با اختراع این الگوریتم بسیاری از مشکلات کاربران از جمله خود شما که این مطلب را جستجو کرده اید، بر طرف کرد. الگوریتم برت BERT گوگل در واقع تحولی بود که ساختار جملات گوگل را بیشتر از قبل برسی کرد و سعی در درک کلمات اضافه ای کرد که به طور کلی قصد کاربر از جستجو در سایت است.

برای مثال زمانی که شما عبارتی مانند “چگونگی مهاجرت به آمریکا ” را سرچ میکنید، گوگل تمامی این کلمات را به صورت جداگانه تحلیل میکند، نه به صورت یک جمله کلی، الگوی BERT به تحلیل  حرف های اضافه ای می پردازد که مقصود و منظور اصلی مخاطب از جستجو است.

در جمله بالا اگر به جای حرف اضافه “به” از حرف اضافه “از” استفاده شده بود، معنای جمله به طور کلی تغییر می کرد. در گذشته این تشخیص برای گوگل میسر نبود اما امروز به کمک الگوریتم برت BERT گوگل این مسئله حل شده است و کاربران بسیار راحت تر از قبل می توانند سوالات خود را در گوگل جست و جو کنند.

الگوریتم برت BERT  گوگل و تاثیر آن بر سئو

یکی از مهم ترین کاربردهایی که به روز رسانی اخیر هوش مصنوعی گوگل یعنی الگوریتم برت BERT داشته است، کمک به دیده شدن سایت ها و وب سایت های مختلف است. این قابلیت باعث شد که تولید کنندگان محتوا و صاحبان فروشگاه های اینترنتی پس از تولید محتوای اصولی بر اساس اصول سئو بیشتر از قبل هدف جستجوی کاربران قرار بگیرند.

یعنی مخاطب با جستجو در گوگل راحت تر از قبل به مطلب شما دسترسی پیدا میکند. و این امر بازدید سایت شما را بیشتر می کند. زمانی که گوگل هدف جستجوی کاربر را بداند و از طرفی متخصص سئو نیز از هدف جستجو و عبارات رایج کاربران آگاهی داشته باشد.

امکان بالا رفتن رتبه سایت او در گوگل بیشتر از قبل خواهد شدیکی دیگر از کاربردهای الگوریتم برت BERT گوگل بهینه سازی سایت شما به وسیله تشخیص تمامی کلمات، حتی کلماتی که به صورت ناقص می نویسید. به عبارتی دیگر حتی اگر شما کلمه ای را به صورت کامل ننویسید و یا اشتباه تایپی و غلط املایی داشته باشید.

گوگل به وسیله این کارایی جدید کلمه مد نظر شما را تشخیص خواهد داد. و این شانسی است که گوگل در اختیار کاربرانش قرار داده است. به صراحت می توانیم بگوییم الگوریتم برت BERT گوگل معجزه سال های اخیر است. که درک هوش مصنوعی را از دنیای پیچیده کلمات بیشتر کرد. کاری که گوگل انجام داد در  واقع ورود به دنیای واقعی انسان ها است. او با شناخت زبان محاوره قدم در دنیای پیچیده ما گذاشت.

و این تلنگری بود برای متخصصان تولید محتوا، تا آن ها هم مطالبشان را به زبان محاوره و به صورت کاملا روان و قابل فهم به مخاطب بزنند و با این زبان بهترین محتوا را در اختیار کاربرانشان قرار دهند‌.

با این تحول اخیر گوگل متوجه شدیم که او هم به سمت انسان شدن پیش می رود نه ماشین شدن و شاید این به روز رسانی مسیر تمامی کاربران برای نزدیک شدن به دنیای واقعی کاربران را هموار کرد.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran