امتیازدهی به : post

الگوریتم مدیک گوگل چیست؟ نحوه تاثیر آن روی سئو سایت

الگوریتم مدیک گوگل چیست؟ نحوه تاثیر آن روی سئو سایت به چه صورت است؟ اگر به تازگی وبسایت خود را طراحی کرده اید و می خواهید با مفاهیم مختلف در حوزه دیجیتال مارکتینگ و اینترنت آشنا شوید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی الگوریتم های مختلف بپردازیم و از میزان اهمیت آنها در بهینه سازی موتورهای جستجو در گوگل بحث کنیم.

تاثیر الگوریتم مدیک در بهبود نتای جستجوگوگل

این میزان از موفقیت گوگل تمامی افراد جهان را شگفت زده کرده است، که چگونه یک موتور جستجو توانسته است تا به این حد محبوبیت جهانی به دست بیاورد. به گونه ای که هنوز هم که هنوز است محبوب ترین و بهترین موتور جستجو از نظر کاربران با ملیت های متفاوت محسوب می شود.

در پاسخ به این سوال باید به موارد مختلفی اشاره کنیم زیرا این میزان از موفقیت و محبوبیت یک شبه به دست نیامده است از زمانی که گوگل توانست با فراهم کردن بستر جهانی برای جستجو توسط کاربران محبوبیت زیادی به دست بیاورد سعی کرد برای حفظ این جایگاه از الگوریتم های مختلف استفاده کند تا رضایت کاربران را بیش از قبل به دست بیاورد.

از زمانی که مشخص شد اعتبار وب سایت های مختلف بر چرخه رضایت کاربران میچرخد تمامی تلاش وبمستر ها و صاحبان وب سایت های مختلف در این جهت قرار گرفت که جایگاه سایت خود را بر اساس الگوریتم های مختلف گوگل تثبیت کنند‌.‌

هدف از ایجاد الگوریتم مدیک

ایجاد الگوریتم های مختلف توسط موتورهای جستجوی گوگل با این هدف انجام شد تا تجربه کاربری در بهترین حالت ممکن قرار بگیرد و موتورهای جستجو بتوانند بهترین نتایج را برای کاربران نمایش بدهند. همانطور که میدانید سالانه به روزرسانی های مختلفی در گوگل انجام میشود.

بنابراین سئوکاران و تمامی افرادی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند باید بتوانند به بهترین شکل ممکن محتوا و ساختار سایت خود را بر اساس این الگوریتم‌ها چیدمان کنند. در این میان در سال‌های گذشته شاهد ایجاد الگوریتم های متفاوت بودیم که از نظر گوگل اهمیت فوق‌العاده بالایی داشته اند.

یکی از این الگوریتم‌ها الگوریتم مدیک است که در بهبود جایگاه وب‌سایت‌های مختلف و افزایش رتبه آنها تأثیر فوق‌العاده بالایی داشته است اگر نمی‌دانید الگوریتم مدیک گوگل چیست؟ تاثیر آن روی سئو سایت ها به چه صورت است تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

معرفی الگوریتم مدیک

اگر بخواهیم شما را با الگوریتم مدیک گوگل آشنا کنیم باید به موارد متعددی اشاره کنیم تا شناخت شما  از به روز رسانی جدید گوگل راحت تر باشد‌. الگوریتم مدیک یک الگوریتم جهانی یا گلوبال است که  تاثیرات مثبت یا منفی زیادی در وب سایت ها با زبان های مختلف دارد. میزان تاثیرپذیری وب‌سایت‌های مختلف با موضوعات متعدد از این الگوریتم متفاوت است .

بنابراین نمی‌توانیم به صورت مشخص بگوییم که تمامی وب سایت ها به یک صورت از این الگوریتم تاثیر می پذیرند براساس یک بررسی و تحقیق ای که انجام شده است مشخص شده که بیشترین تأثیر مدیک بر روی سایت‌هایی با موضوع سلامتی، وکالت، ورزش، هنر و … است.

همچنین یک آمار مشابه که در چند سال اخیر منتشر شده است نشان می‌دهد که وب سایت هایی که دارای موضوع زیبایی هستند بیشترین تأثیر را از الگوریتم مدیک گرفته اند.

تغییرات پس از معرفی الگوریتم مدیک

پس معرفی الگوریتم مدیک، تغییرات گسترده‌ای در وب سایت های مختلف ایجاد شد. همانطور که در پاسخ به سوال الگوریتم مدیک چیست؟ تاثیر آن روی سئو سایت به چه صورت است؟

الگوریتم مدیک گوگل چیست؟ نحوه تاثیر آن روی سئو سایت

به این موضوع اشاره کردیم که از زمان معرفی این الگوریتم گلوبال یا جهانی تاثیرات مثبت و منفی زیادی در وبسایت های مختلف به وجود آمد. در ادامه شما را با برخی از مهمترین تغییرات پس از معرفی این الگوریتم آشنا می کنیم.

عملکرد بهتر وب سایت های فروشگاهی

بسیاری از افراد معتقد هستند که پس از معرفی الگوریتم مدیک توسط گوگل وب سایت های فروشگاهی نسبت به گذشته عملکرد بهتری داشته اند و نگاه گوگل به آنها با رافت و مهربانی بیشتری همراه بوده است.

اما پس از معرفی آن شاهد تغییرات چشمگیر و تنزل جایگاه وب‌سایت‌های محتوایی بوده‌ایم. به همین دلیل می توانیم بگوییم که تاثیرات مثبت این الگوریتم در وب سایت های فروشگاهی بسیار بیشتر از وب سایت های محتوایی بوده است.

تغییر شکل نمایش نام برند های بزرگ

از مهمترین تغییراتی که پس از معرفی الگوریتم مدیک در وب سایت های مختلف ایجاد شد؛ تغییر شکل نمایش برندهای بزرگ به شکل فرصت‌های شغلی است.

مدیک و intent

اگر کمی با اصطلاحات سئو آشنایی داشته باشید حتماً کلمه intent به گوش شما خورده است. search intent بخش عظیمی از سئو سایت را در بر می گیرد که می‌تواند با تمرکز بر کلمات کلیدی خاص و نحوه جستجوی کاربران؛

عبارتی را نمایش بدهد که هدف اصلی آنها از جستجو است. برای مثال شخصی که کلمه لپ تاپ را در گوگل سرچ می کند مسلما می‌خواهد دسته بندی لپ تاپ های مختلف را مشاهده کند. بنابراین این قسمت می تواند با تمرکز بر عبارات پرکاربرد؛ بهترین طبقه بندی را به کاربران نمایش دهد.

بنابراین در پاسخ به سوال الگوریتم مدیک چیست؟ تاثیر آن روی سئو سایت به چه صورت است؟ به طور مشخص می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که این الگوریتم از کاربردی ترین و مهم ترین الگوریتم‌هایی است که می تواند بهترین و مناسب ترین عبارت را برای کاربران به نمایش در بیاورد‌. در واقع مطابقت هرچه بیشتر عبارت جستجو شده و نتایج می‌تواند به بهبود تجربه کاربری کمک کند.

بعد از الگوریتم مدیک چه کاری باید انجام بدهیم؟

یکی از مهمترین سوالاتی که باید به آن پاسخ بدهیم این است که نحوه فعالیت وب سایت ما پس از الگوریتم مدیک به چه صورت خواهد بود؟ مسلما ایجاد الگوریتم های مختلف توسط گوگل با هدف بهینه سازی موتورهای جستجو صورت می‌گیرد به همین دلیل شما نمی توانید پس از معرفی به روزرسانی های جدید هنوز طبق روال قبل به فعالیت خود ادامه بدهید.

هنگامی که یکی از گل های جدید معرفی می شود کلیه ساختار وب سایت شما باید با تغییرات چشمگیری روبرو شود به همین دلیل شما توصیه می‌کنیم که حتماً با اهداف این الگوریتم به طور کامل آشنا شوید، تا بتوانید بهترین محتوا و ساختار را ارائه کنید، تا بتوانید امتیاز مناسبی در رنکینگ گوگل به دست بیاورید.

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که حتما موارد زیر را پس از معرفی الگوریتم مدیک گوگل جدی بگیرید.

  • تغییر کلی در ساختار سایت

همانطور که می دانید این الگوریتم با هدف بهینه سازی موتورهای جستجوی گوگل و بهبود تجربه کاربری ایجاد شده است. بنابراین باید یک تغییر کلی در ساختار سایت خود ایجاد کنید و اگر سرعت بارگذاری صفحات شما پایین است با برطرف کردن موانع و مشکلات سرعت آن را بهبود ببخشید‌.

  • محتوای بهتری تولید کنید

در پاسخ به سوال الگوریتم مدیک گوگل چیست؟ تاثیر آن روی سئو سایت به چه صورت است؟ به یکی از مهمترین نکاتی که اشاره کردیم محتوای سایت های مختلف بود. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که اگر هنوز به فکر سئو و بهینه سازی سایت خود نیفتاده اید و در این زمینه عملکرد مثبتی ندارید، حتماً برای سئو و بهینه سازی محتوای سایت خود از کارشناسان متخصص کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09367511706

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran