الگوریتم های گوگل برای سئو سایت

الگوریتم های گوگل برای سئو سایت به گونه است که برای رسیدن به رتبه اول گوگل در آن موضوع، باید از آن ها پیروی کنید و به نوعی یک سری قوانین می باشد.

در هر جایی و هر چهارچوبی یک سری قوانین وجود دارد که همگی باید از آن پیروی کنند و google هم برای خود قوانینی دارد که کاربران آن باید از آن اطاعت کنند.

سئو سایت موضوعی است که خیلی ها سوال در مورد آن دارند و گوگل برای بهینه سازی سایت ها یک چهارچوبی تهیه کرده است که در ادامه به آن ها می پردازیم.

هر سایتی که بخواهد فعالیت کند باید طبق دستورات گوگل عمل کند تا به آن چه که می خواهد برسد و اگر غیر از این عمل کند نتیجه ای نخواهد دید.

این قوانین طی دوره های متوالی وضع شده است و هر دفعه این قوانین کامل تر شده اند و دلیل آن بالا بردن امنیت و جلوگیری از تخلف در امر سئو سایت می باشد.

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که در سئو سایت هم می شود تخلف کرد؟ بله، در همه تخلف و فرد متخلف وجود دارد و برای جلوگیری از این اوضاع قوانینی اجرا می شود.

الگوریتم های گوگل برای سئو سایت

چگونگی عمل کردن الگوریتم های گوگل

گوگل الگوریتمی طراحی کرده است که به صورت یک ربات مجازی عمل می کند و به این ربات دستوراتی داده می شود که می توانند توسط آن سایت های موجود در جهان را آنالیز کنند.

این الگوریتم به قدری پیشرفته هستند که تمامی نکات ریز و درشت را مورد بررسی قرار می دهد و دور زدن آن امکان پذیر نمی باشد.

ربات های گوگل با دستوراتی که به آن ها داده می شود به صورت روزانه و در ساعات مشخصی به سایت شما مراجعه می کنند که شما هیچ وقت متوجه نمی شوید که این ربات ها کی به سایت شما مراجعه کرده اند.

پس از آن که به سایت شما مراجعه کردند تمامی فعالیت های آن روز سایت شما را آنالیز می کنند و با الگوریتم های خود تطابق می دهند.

اگر فعالیت های سایت شما با الگوریتم های گوگل تطابق داشته باشد، گوگل به سایت شما امتیاز مثبت می دهد و اگر خلاف قوانین عمل کرده باشید امتیاز منفی دریافت می کنید.

به طور مثال شما امروز یک محتوا بر روی سایت خود قرار داده اید، اگر آن محتوا یک مطلب مفید و تازه از نظر گوگل باشد به آن امتیاز مثبت داده می شود.

اما اگر مطلب شما کپی از سایت های دیگر باشد، گوگل این به مطلب امتیاز منفی می دهد و دلیل این کار کپی کردن از سایت های دیگر می باشد و همچنین مفید نبودن مطلب می تواند باعث کسب امتیاز منفی شود.

دلیل این که گوگل این مطلب را چگونه تشخیص می دهد این است که ربات های گوگل با کمی جستوجو، سایتی را که شما محتوا را از روی آن کپی کرده اید را پیدا می کند و تاریخ ها را تطابق می دهد.

اگر تاریخ سایت شما برای آن مطلب جلوتر بود یعنی این که شما از روی آن سایت مطلب را کپی کرده اید و سایت شما متخلف محسوب می شود و از طرف گوگل جریمه می شوید.

البته ممکن است که بتوانید تاریخ محتوا را دستکاری کنید اما گوگل می تواند در تاریخچه خود قدمت یک مطلب را بررسی کند و هر مطلبی قدمت بیشتری داشته باشد آن مطلب اصلی می باشد.

در مطالب قبلی به طور کامل روش های سئو سایت به صورت قانونی یا همان سئو سایت کلاه سفید را برای شما شرح داده ایم و اگر از آن روش ها برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنید مشکلی پیش نخواهد آمد.

الگوریتم های گوگل برای سئو سایت

امنیت سایت

ربات های گوگل بر روی امنیت سایت ها بسیار حساس می باشند به طوری که اگر تشخیص دهند که یک سایت از نظر امنیت مشکل دارد، آن را از رده خارج می کند تا کاربران به آن دسترسی نداشته باشند.

دلیل این کار این است که اگر سایتی امنیت پایینی داشته باشد می تواند اطاعات کاربران خود را به خطر بیندازد و اگر جلوی آن گرفته شود، کاربری نمی تواند به آن مراجعه کند و به همین منظور اطلاعاتی هم به خطر نمی افتد.

امنیت سایت هم جزء الگوریتم های گوگل برای سئو سایت محسوب می شود و سایت شما همیشه باید امنیت کامل داشته باشد تا مشکلی برای آن پیش نیاید.

سئو سایت اصولی توسط تیم سئو تهران

اگر قصد بهینه سازی سایت خود را دارید اما اطلاعاتی در این مورد ندارید می توانید از تیم تخصصی سئو تهران در این زمینه کمک بگیرید.

تیم سئو تهران با سال ها تجربه در زمینه سئو سایت آماده بهینه سازی سایت شما می باشد و اگر قصد این کار را دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سئو سایت و روش های انجام آن می توانید از دیگر مقالات سایت بازدید نمایید و نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

اگر قصد یادگیری آموزش سئو سایت را دارید می توانید از طریق کارشناسان ما این حرفه را بیاموزید و تیم سئو تهران در زمینه های آموزشی هم فعالیت دارد.

آموزش ها به صورت حضوری، مجازی، خصوصی و عمومی انجام می شود و شما می توانید برای هر کدام از آن ها به این مجموعه مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: ایجاد بک لینک روزانه

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید