الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟

اگر بخواهم به زبان ساده این مفهوم را تعریف کنم، باید بگویم که الگوریتم کبوتر گوگل به برسی عباراتی می پردازد که یک کاربر در گوگل آن ها را سرچ کرده است.

در صورتی که عبارت جستجو شده در شاخه ی مکان یابی و شناسایی یک موقعیت یا کسب و کار خاصی باشد، الگوریتم کبوتر گوگل نزدیک ترین و بهترین پیشنهادها را به او ارائه می دهد.

اگر بخواهم  الگوریتم کبوتر گوگل را با یک مثال به شما آموزش دهم، باید بگویم که نزدیکترین مثال به آن داستان کشتی نوح است، که اکثر ما آن را می دانیم، حضرت نوح پس از ساختن کشتی عظیم و الجثه خود تصمیم گرفت که حیوانات مختلفی را درون آن جای بدهد، از گوزن، روباه و فیل و انواع پرندگان…، شاید الگوریتم کبوتر هم یکی از پرندگان  کشتی بزرگ الگوریتم گوگل باشد.

اگر بخواهیم به صورت دقیق این مفهوم را توضیح دهم با یک مثال از جستجوهای شما در گوگل بحث را پیش میبرم، فرض کنید عبارتی مانند نزدیک ترین رستوران به تجریش یا نزدیک ترین کافی شاپ به من را در گوگل سرچ می کنید، به طور معمول گوگل سایت هایی را نمایش می دهد که با موقعیت مکانی شما کاملا همخوانی دارد، اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که پشت صحنه این جستجوی دقیق چیست، باید بگویم که الگوریتم کبوتر گوگل این سرچ دقیق را انجام داده است تا رضایت صد در صدی کاربر را به دست آورد.

معیار جدید گوگل برای رتبه بندی سایت ها

یکی از جدید ترین معیار های گوگل جهت رتبه بندی سایت ها بر اساس لوکیشن یا موقعیت مکانی است. اگر بخواهیم به صورت دقیق تر به این موضوع نگاه کنیم باید به ساز کار اصلی گوگل توجه کنیم، همانطور که می دانید معیار اصلی گوگل برای رتبه بندی سایت ها بر اساس محتوا است.

چیزی که برای گوگل اهمیت دارد مرتبط بودن محتوای شما با الگوریتم های گوگل است، حالا این محتوا متن، ویدئو، صدا،تصویر یا هر چیز دیگری باشد. در هر صورت گوگل سعی می کند همیشه مرتبط ترین نتیجه را به کاربر نمایش دهد.

گوگل برای نمایش بهتر نتیجه از طریق لوکیشن، الگوریتم کبوتر گوگل را به وجود آورد.

الگوریتم کبوتر گوگل تاثیر زیادی بر local seo یا سئو محلی دارد.

Local seo  چیست؟

اگر یادتان باشد در چند سال اخیر یک سری مجله با نام پیک برتر به تمام خانه ها توزیع می شد. هدف این مجله آشنایی خوانواده ها با مشاغل، رستوران ها و کافی شاپ های نزدیک به منزل شما بود. گوگل با الگو برداری از این ایده سعی کرد با اضافه کردن یکسری قوانین جدید این قابلیت را به گوگل اضافه کند.

الگوریتم کبوتر گوگل این قابلیت جدید بود. که با اضافه شدن آن به گوگل، کاربران با یک سرچ ساده می توانند از تمامی مشاغل اطراف محل زندگیشان مطلع شوند.

برای مثال اگر شما به دنبال یک آرایشگاه در اطراف محل زندگی خود هستید، با یک سرچ ساده در گوگل می توانید تمامی آرایشگاه های اطراف محل زندگیتان را با اطلاعات کامل دریافت کنید.

لوکال سئو و تاثیر آن در سئو سایت

قبلا هم گفتیم  که عوامل متعددی بر سئو سایت تاثیر می گذارد، تلاش برای رعایت قوانین گوگل جهت تولید محتوای منحصر به فرد به شما کمک میکند که محتوای تولید شده، منطبق با قوانین سئو و موتورهای جستجو گوگل باشد.

در چند سال گذشته جستجو محلی یا همان لوکال سئو افزایش پیدا کرده است و این آمار جستجو بالا باعث شده است که گوگل در قوانین رتبه بندی خود تجدید نظر کند. با توجه به اینکه الگوریتم کبوتر گوگل اهمیت بالایی در لوکال سئو دارد، در چند سال اخیر توجه گوگل به این قابلیت بیشتر از قبل شده است.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran