اهمیت امنیت و پشتیبانی سایت

اهمیت امنیت و پشتیبانی سایت موضوعی است که بسیاری از صاحبان سایت نگران آن هستند و وجود امنیت باعث دلگرمی این افراد می شود.

در هیچ کجای دنیا امنیت صد در صدی وجود ندارد و گاهی اوقات بعضی افراد از طریق راه هایی امنیت کسب و کار دیگران را به خطر می اندازند.

اما می توان از به وجود آمدن خطر جلوگیری کرد و با این کار می توانید سایت خود را در برابر هک و حملات سایبری در امان نگه دارید.

سایت های وردپرسی از امنیت بالایی برخوردار هستند و وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا قدرتمند می باشد که در جهان طرفداران بسیار زیادی دارد.

با پشتیبانی سایت های وردپرسی می توان امنیت را در آن برقرار کرد اما گاهی اوقات یک سری مسائل باعث به خطر افتادن سایت می شود که در ادامه آن ها را با هم بررسی می کنیم.

استفاده از قالب های ناشناس

تمامی سایت ها یک قالب برای خود دارند که این قالب ها می توانند اختصاصی و یا از فروشگاهی خریداری شود که تم فارست بزرگترین مرکز فروش قالب می باشد.

برخی از افراد هستند که با بی تجربگی اقدام به خرید قالب از سایت های ناشناس می کنند که این کار ممکن است امنیت سایت آن ها را به خطر بیندازد.

اگر فردی اقدام به طراحی و نوشتن یک قالب مخرب کند و در آن یک کد به عنوان باگ قرار دهد و اگر شما آن قالب را خریداری و بر روی سایت خود قرار دادید، آن فرد می تواند به راحتی به سایت شما نفوذ کند.

اغلب این افراد گول ارزان بودن قالب را می خورند و حتی ممکن است قالب رایگان باشد و با قیمت خیلی کمی یک قالب مخرب را خریداری می کنند بدون آن که متوجه مخرب بودن آن باشند.

برای خرید قالب حتما به فروشگاه های معتبر اینترنتی مراجعه نمایید و به هیچ وجه از سایت های متفرقه قالب های ناشناس را خریداری نکنید و برای کمک می توانید از یک متخصص امنیت و پشتیبانی سایت کمک بگیرید.

استفاده از افزونه های ناشناس

وردپرس افزونه های فراوانی دارد که با توجه به نیاز خود می توانید از آن ها استفاده نمایید اما برخی از افزونه ها هستند که نمی توان سالم بودن آن ها را تضمین کرد.

اگر شما یک افزونه مخرب در سایت خود داشته باشید، افراد سودجو به راحتی می توانند از طریق آن سایت شما را تخریب کنند و با این کار رتبه شما در google به خطر می افتد.

پیشنهاد می کنیم که برای سایت خود از افزونه های کاربردی که دیگران هم از آن ها استفاده می کنند، استفاده نمایید و از نصب افزونه های غیر ضروری و ناشناس در سایت خود خودداری نمایید.

استفاده از رمز ساده برای سایت

برای ورود به سایت های وردپرسی شما به یک نام کاربری و رمز نیاز دارید که این ها باید طوری باشند که هکرها به راحتی نتوانند به آن دسترسی پیدا کنند.

از ایجاد رمزهای رند و ساده جلوگیری کنید چرا که امنیت سایت شما به خطر می افتد و هیچ وقت نام کاربری خود را admin قرار ندهید.

برای انتخاب رمز از ترکیب حروف، اعداد و کاراکتر استفاده کنید و امنیت آن چند برابر می باشد و از ایجاد دسترسی های فراوان خودداری کنید.

حال که از اهمیت امنیت و پشتیبانی سایت مطلع شدید، برای سایت خود یک پشتیبان استخدام کنید تا سایت شما را هر روز زیر نظر داشته باشد.

شما می توانید به کمک یک متخصص امنیت و پشتیبانی سایت از تمام این خطرها دوری کنید و سایت خود را در وضعیت ایده آل نگه دارید.

تیم سئو تهران در زمینه پشتیبانی سایت متخصصانی دارد که در این زمینه می توانند به شما کمک کنند و شما می توانید سایت خود را به خیال راحت به ما بسپارید.

بیشتر بخوانید: آموزش وردپرس فوری

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید