اهمیت بک لینک در سئو تخصصی سایت سئو تهران از الگوریتم های پیشتر گوگل برای موتورهای جستجو قابلبررسی بوده است. درحال حاضر هم بک لینک ( Backlink ) گرفتن یکی از اصلی ترین شاخصه های قابل ارزیابی برای موتور های جستجو می باشد و تعیین جایگاه کلمات کلیدی گوگل منوط بر بک لینک های خوب می باشد.

چرا بک لینک بسیار حائز اهمیت است

مواقعی که از سایت های دیگر بالعخص سایت های در ارتباط با فعالیت شما، به وب سایت شما بک لینک داده شود، به این لینک ” بک لینک –  Backlink ” اطلاق می شود. هر مقدار تعداد بک لینک های ورودی به سایت شما بیشتر باشد گوگل نیز به این وب سایت اهمیت بیشتری خواهد داد و در صورتی که موارد سئو رعایت شده باشد، رتبه بهتری را نیز از این موتورهای جستجو به دست خواهید آورد.

این مسائل را نیز مد نظر خود بگذارید که امکان دارد برخی اوقات این بک لینک ها برای وب سایت بسیار پر ضرر باشند. باید حواس را جمع کرد از چه وبلاگی و با چه رتبه و جایگاهی بک لینک دریافت می نمائیم. اولویت شما باید سایت های مرتبط با فعالیت سایت خصوصی خود و همچنین با رتبه و جایگاه خوب و همچنین بازدید عالی باشد.

اهمیت بک لینک

بررسی اهمیت بک لینک های سایت

میزان اعتبار اهمیت بک لینک های به دست آمده برای وب سایت ما با مشخصه های متفاوتی بررسی خواهد شد که در این بخش به مهمترین آن ها اشاره ای خواهیم نمود.

  • دامنه سایت اول :

دامنه سایت اول ” همان سایتی که به شما بک لینک داده است ” باید اعتبار بسیار بالایی داشته باشد. اگر سایت اول از اعتبار قابل قبولی برخوردار باشد، به طور قطع برای وب سایت شما هم امتیاز مناسبی را به همراه خواهد داشت. پس در نتیجه به دست آوردن بک لینک از وب سایتی که از اعتبار مناسبی برخوردار باشد به مراتب پر اهمیت تر و واجب تر از وب سایتی است که از اعتبار عالی برخوردار نیست.

باز هم تاکید می نمائیم. حواستان به سایتی که از آن بک لینک میگیرید باشد. سایت هایی که از اعتبار بالا نزد google برخوردار نمی باشند به منزله خطر برای سایت شما در تقاضای گرفتن بک لینک هستند نه سود. پس از سایت های معتبر و با اعتبار بک لینک تهیه خواهیم کرد.

  • محتوای سایت اول:

محتوای سایت تول به همان شکل که در آغاز کحنوا هم ذکر شد باید مرتبط با موضوع سایت بک لینک گیرنده باشد. این بحث خواهد توانست تاثیر قابل ذکری بر بل لینک گرفته شده داشته باشد. اگر مبحث صفحه مبدا لینک دهنده نیز هم موضوع یا مرتبط و یا دارای کلمات کلیدی مرتبط با کار های سایت مقصد باشد نیز برای اعتبار بک لینک قابل قبول می باشد.

موقعی که شما یک صفحه را برای ارتباط لینک ها در سایت خود انتخاب می کنید به این پیج، ” صفحه مقصد ” اطلاق می شود. صفحه مقصد باید دارای مبحث کاملا مرتبط با موارد گذاشته شده در بک لینک هم باشد. اگر در این صفحه با استفاده از تگ های H1 و H2 با عبارت لینک گیری ارتباط داشته باشند نیز کمک بسیار زیادی برای اضافه شدن محبوبیت شما نزد گوگل خواهد داشت.

  • کلمه لینک شده :

به همان شکل که در قسمت  پیشتر ذکر شد که عبارت لینک شده باید با مبحث پیج مقصد و مبدا ارتباط کافی داشته باشد، تاکید مجدد می کنیم که بهتر می باشد عبارتی که شما برای دریافت بک لینک استفاده می کنید به طور کلی هم موضوع در صفحات مبدا و مقصد باشد و کلمات مرتبط زیادی در این دو صفحه داشته باشد. رعایت کردن مبحث عبارت لینک شده خواهد توانست کمک بسیار شایانی به SEO  سایت داشته باشد.

اهمیت بک لینک سئو سایت

در این محتوا تلاش نمدیم که درباره موضوعات متفاوتی از جمله شاخص های ارزیابی بک لینک که چهار مورد ” دامنه سایت اول ” ، ” محتوای سایت اول” ، ” صفحه مقصد بک لینک ” و همچنین ” کلمات کلیدی لینک شده ” را شامل می شد، موضوعاتی را بیان کنیم. امیدوارم این محتوا برای اضافه شدن رتبه سایت تان در گوگل و همچنین تقویت سئو وب سایت، به شما کمک خواهد نمود تا قدمی موثر  برای سایت خود به سمت پیشرفت برداشته باشید.

با سئو تهران به بهترین ها برسید….

بیشتر بخوانید: آشنایی با بک لینک

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید