اهمیت سئو سایت

در این مقاله قصد داریم به اهمیت سئو سایت یا بهینه سازی وب سایت در بازار رقابتی در کسب و کار اینترنتی بپردازیم.

سئو سایت برای یک فرد معمولی اهمیت زیادی ندارد اما برای یک صاحب سایت همه چیز محسوب می‌شود.

هدف بهینه سازی به کار بردن کلیدواژه‌ ها اصلی است که وقتی فردی به طور تصادفی یکی از آن ها را جستجو می‌کند، باعث شود او مستقیما به وب سایت شما مراجعه کرده و در نتیجه شمار بازدیدکنندگان از سایت بیشتر شود.

سئو وب سایت باعث می شود یافتن صفحات یک سایت وخواندن آنها برای بازدیدکنندگان بسیار آسان تر شود.

همچنین باعث می شود بازدیدکنندگان به جای سرگردان شدن در انواع و اقسام موضوعات و اطلاعات، دقیقا همان اطلاعاتی را که به دنبالش هستند را پیدا کنند.

درواقع هر وب سایتی در اول راه باید از یک نقطه ای شروع به فعالیت کند و ممکن است در ابتدا ترافیک بر روی آن بسیار کم باشد ویا اصلا وجود نداشته باشد.

بدون داشتن ترافیک، سایت شما موفق نخواهد بود و در این صورت فقط وقت خود را هدر می دهید و اگر می خواهید افراد از سایت تان دیدن کنند، سئو سایت کلید حل این مشکل شماست.

پس در اینجا به اهمیت سئو سایت در بازار رقابتی در اینترنت پی می بریم، تیم سئو تهران یکی از برترین تیم های طراحی، سئو و پشتیبانی سایت می باشند.

شما می توانید با سپردن پروژه های وب سایت خود به تیم سئو تهران در برترین رتبه بندی های گوگل قرار بگیرید.

راه هایی که سئو به سایتتان کمک می کند

استفاده از سئو سایت ترافیک بیشتر بر روی سایت را به همراه می آورد که برای تمام وب سایت ها امری حیاتی است.  بازدیدکنندگان جدید را به همراه دارد.

ممکن است سایت شما از قبل تعدادی بیننده داشته باشد اما با استفاده از سئو، هزاران بازدید کننده با وارد کردن واژه های کلیدی در جستجو به سایت شما هدایت می شوند.

به شما در کسب درآمد بیشتر کمک می کند، مثلا اگر بلاگ دارید و برای کسب درآمد از سایت تان از google Adsense استفاده می کنید، هر بار که بر روی آگهی ها کلیک می شود، سئو بازیدکنندگان بیشتری را به سایت تان هدایت می کند که این به نفع شماست.

وب سایت خود را برپایه کسب موفقیت بسازید، اگر می خواهید وب سایت پویا و موفقی داشته باشید، قبل از استفاده از سئو باید مطمئن شوید که سایت تان، حرفه ای ساخته شده است.

زیرا هنگامی که از سئو استفاده می‌کنید بازدیدکنندگان سایت بیشتر می شوند و برای حفظ کردن آنها و ترغیب کردنشان برای مراجعه به سایت، این کار بسیار حائز اهمیت است.

اهمیت سئو سایت

تاثیر رفتار کاربران بر سئو چیست؟

الگوریتم های جدید گوگل به ویژه الگوریتم RankBrain تلاش میکنند تا رفتار کاربران هنگام جستجو را آنالیز کرده و متناسب با همان رتبه بندی نتایج را بهینه کنند.

هر زمان کاربر عبارتی را در گوگل جستجو میکند و یک یا چند نتیجه موجود در پیشنهادات گوگل را انتخاب خواهد کرد.

گوگل به انتخاب کاربران توجه زیادی خواهد کرد، برای نمونه اگر یک سایت در رتبه پایینی از نتایج گوگل باشد ولی کاربران زیادی بر روی آن کلیک کنند گوگل جایگاه این سایت را بهبود خواهد داد.

علاوه براین زمان حضور کاربران در یک سایت تا جستجوی دوباره در گوگل اهمیت ویژه ای خواهد داشت.

از زمانی که کاربر وارد سایت شما میشود تا زمانیکه مجدد همان عبارت یا عبارتی مشابه با آن را در گوگل جستجو میکند Dwell Time  نامیده میشود.

سئو کلاه سیاه و کلاه سفید

استفاده از تکنیک های سئو درجهت رضایت مشتریان و رعایت تمام قوانین و اصول در این مسیر را سئو کلاه سفید می نامند.

ولی استفاده از ضعف موتورهای جستجو و تکنیک‌های فریب آنها در کنار عدم اهمیت به رضایت بازدیدکنندگان را روش کلاه سیاه می شناسند.

هرچند ماه یکبار گوگل این تکنیک‌ های کلاه سیاه را شناسایی کرده و سایتهایی که از این روش استفاده کرده‌اند را تنبیه خواهد کرد.

اهمیت سئو سایت

مهمترین مراحل سئو سایت چیست؟

سئو و بهینه سازی یک سایت پروسه زمان بر و مستمر است، تکنیک ها و روش های زیادی برای کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل وجود دارد که هر کدام میتوانند تاثیر مثبتی در این فرآیند داشته باشند.

 برای موفقیت در سئو هر سایت نیازمند 3 بازوی اصلی هستیم که در ادامه به طور مختصری به آن ها می پردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به دیگر مقالات سایت سئو تهران مراجعه نمایید.

سئو تکنیکال

استاندارد سازی کدنویسی سایت، رعایت اصول سئو در طراحی، نشانه گذاری استاندارد، بهینه سازی سرعت سایت، طراحی نسخه ریسپانسیو و مواردی از این دست را سئو تکنیکال می نامیم.

برای شروع فعالیت های مرتبط با بازاریابی محتوا پیش از هر چیز به یک بستر قدرتمند و سایت استاندارد نیاز خواهیم داشت.

بازاریابی محتوا

فعالیت هایی شامل شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند، آنالیز رقبا، تدوین استراتژی محتوایی، تولید محتوای ارزشمند، برچسب گذاری و دسته بندی، لینک سازی داخلی و … را میتوان بخشی از فرآیند بازاریابی محتوا دانست.

موفقیت در سئو بدون محتوا تقریبا غیرممکن است، می توان اساسی ترین پایه سئو سایت محتوای کاربردی دانست.

لینک سازی هدفمند

رعایت استانداردهای سئو تکنیکال و تولید محتوای ارزشمند میتواند شما را به صفحه اول نتایج گوگل برساند.

ولی برای کسب رتبه 1 و رقابت با سایت های قدیمی تر شما نیازمند لینک سازی خارجی برای سایت خود هستید.

فعالیت در شبکه های اجتماعی، فروم های تخصصی، کامنت مارکتینگ، خرید بک لینک، خرید رپورتاژ آگهی و … را اصطلاحا SEO Off-page می نامیم.

بیشتر بخوانید: بک لینک فوری

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید