امتیازدهی به : post

اهمیت لینک سازی داخلی در سئو سایت

لینک سازی داخلی سئو سایت چیست؟ استراتژی صحیح برای لینک سازی داخلی سئوسایت را چگونه تعیین کنیم؟ لینک سازی داخلی سئو سایت چه تاثیری بر رتبه وب سایت خواهد داشت؟

قرار گرفتن در صفحه اول مرورگرها به ویژه گوگل، مهم‌ترین ویژگی برای یک سایت محسوب می شود. معمولا کاربران در جستجوی خود تنها به ده سایت اول گوگل سر می زنند و اگر سایت شما در رتبه های پایین تر قرار بگیرد، در واقع هیچگاه دیده نخواهد شد.

عوامل زیادی بر این امر تاثیر دارند که یکی از مهم‌ترین عوامل، توجه به اهمیت لینک سازی داخلی در سئو سایت می باشد. با مطالعه این‌ مقاله شما تصویر جدیدی از لینک سازی  را درک‌ خواهید کرد.

شما با صرف وقت بیشتر بر روی لینک سازی‌ داخلی،  می توانید وب سایت خود را به رتبه های اول برسانید. اهمیت لینک سازی داخلی در سئو سایت به این علت است که شما با این کار، می‌توانید برای خزنده گوگل و کاربران دسترسی مناسب و ایده آل به صفحات مختلف سایت خود را ایجاد کنید.

مسلماً وقتی وب‌سایت شما دارای طبقه‌بندی موضوعی مناسب و دسترسی راحت کاربران به صفحات مختلف آن باشد، موتورهای جستجوگر گوگل نیز این صفحات را به‌راحتی شناسایی کرده و تاثیر چشمگیری بر بالا رفتن رتبه شما در مرورگر خواهد داشت. این نکته را فراموش نکنید که خزنده گوگل همواره صفحاتی را که دارای لینک هستند بهتر شناسایی می کند درصورتی‌که اگر شما در سایت خود صفحه‌ای ایجاد کنید و در آن هیچ لینکی برای ارتباط با صفحات دیگر وجود نداشته باشد، خزنده گوگل نمی‌تواند ارتباط آن را درک کند و آن را نشان نخواهد داد که همین امر باعث می‌شود تا کاربران هیچ‌وقت نتوانند آن صفحه را پیدا کنند.

با توجه به توضیحاتی که داده شد، استفاده از لینک در صفحات ،نقش ویژه‌ای در بالا بردن رتبه شما در گوگل خواهد داشت. برای درک بهتر این‌موضوع می‌توانیم وب سایت شما را به یک ساختمان بزرگ تشبیه کنیم که لینک سازی داخلی سئو سایت نقش آسانسور آن را ایفا می کند. به این فکر کنید که درصورت استفاده نکردن از لینک سازی داخلی سئو سایت هر کاربر مجبور است برای پیدا کردن مطلب مورد نظر خود، تمام صفحات را یکی یکی بگردد، در صورتی که با وجود لینک سازی داخلی سئو سایت ،تنها با یک کلیک به محتوای مورد نظر خود دسترسی پیدا خواهد کرد.

حال دوباره به مثال ساختمان بر می گردیم ،وقتی شما موضوعات مختلف را در قالب دسته بندی های مناسب در سایت قرار می دهید، در واقع هر دسته‌بندی اصلی ،حکم یک‌طبقه را خواهد داشت که در صفحه اول سایت شما قرار می گیرد و کاربر با انتخاب لینک هر کدام، به آن طبقه هدایت می‌شود.

حال برای راهنمایی کاربر در هر طبقه شما نیاز دارید تا با لینک سازی داخلی مرتبط با آن دسته، کاربر را به هر اتاق راهنمایی کنید. درواقع لینک سازی داخلی سئوسایت در زیردسته‌ی شما، حکم راهروهای آن طبقه را دارد. حال که با موضوع و اهمیت لینک سازی داخلی سئو سایت کامل آشنا شدید، به دو نکته اساسی در مورد لینک سازی داخلی سئو‌سایت که باید مورد توجه قرار گیرد، می‌پردازیم.

اهمیت مرزبندی محتوا در لینک سازی داخلی سئوسایت

اولین نکته که باید در لینک سازی داخلی سئو سایت به آن توجه ویژه شود، مرزبندی در محتوا می‌باشد. بدین صورت که اگر شما پنج دسته اصلی در سایت خود داشته باشید و هر دسته‌ دارای زیردسته های مخصوص خود باشد، نمی‌توانید لینک تمام موضوعات را در صفحه اول سایت خود قرار دهید. زیرا با این کار سایت شما از مرزبندی محتوایی خارج شده و همین امر باعث می‌شود هم کاربر و هم خزنده گوگل نتواند موضوعات مرتبط با همراه را به‌راحتی شناسایی کند.

برای جلوگیری از این مشکل، شما دسته‌بندی‌های اصلی خود را مشخص کرده و در صفحه اصلی سایت خود، تنها لینک دسته‌های اصلی را قرار دهید. این نکته را به‌خاطر داشته باشید که لینک سازی داخلی سئوسایت  باید بین موضوعات مرتبط با هم صورت گیرد و لینک سازی موضوعات غیرمرتبط با هم تأثیری در رتبه سایت شما نخواهد داشت. با قرار دادن لینک های موضوعات اصلی در صفحه اول سایت ،کاربر با انتخاب هر کدام ،به صفحه مشخص آن موضوع هدایت می‌شود.

در مرحله بعد، شما باید برای هرکدام  از زیردسته ها با توجه به اهمیت و جایگاه آنها در متن، اقدام به لینک سازی داخلی جهت هدایت کاربر به اطلاعات بیشتر در مورد آن موضوع نمایید. سپس مقالات، محصولات و اطلاعات بیشتر در هر زیر دسته را به‌صورت لینک در دسته‌های پایین‌تر به آن اضافه کنید.

با این کار، کاربر به‌راحتی می‌تواند به تمام مطالبی که به آن نیاز دارد، بدون سردرگمی دسترسی پیدا کند. وقتی موضوعات با توجه به اهمیت آن‌ها دسته‌بندی می شوند به کاربر کمک می کند تا با توجه به نیاز خود، در هر قسمت، به اطلاعات جزئی تر در مورد آن مطلب دسترسی پیدا کند.

 استفاده از انکرتکست در لینک سازی داخلی سئو سایت

 مورد مهم دیگر که در لینک سازی داخلی سئو سایت باید مورد توجه قرار گیرد، استفاده از انکر تکست می باشد. اگر مثال ساختمان را به خاطر بیاورید، به‌صورت خلاصه می‌توانیم برای تعریف انکر تکست این را بگوییم که انکر تست ها در واقع نقش تابلوی هر اتاق را در هر طبقه ایفا می‌کند. برای مثال اگر شما در هر طبقه، اتاق‌ها را با توجه به موضوعاتی که در آن‌ها وجود دارد نام‌گذاری نمایید، هدایت کاربر به سمت آن اطلاعات راحت‌تر خواهد بود.

شما تصور کنید وارد طبقه ای از یک ساختمان بزرگ‌شده اید که اتاق‌ها تنها با شماره  نام‌گذاری شده اند. دراین‌صورت شما نمی‌توانید به‌راحتی هدف خود را پیدا کنید.

این در حالی است که اگر برعکس این‌موضوع را در نظر بگیرید به طوری که در آن ،هر اتاق با توجه به کارایی و موضوع، عنوان هایی چون اتاق مدیریت، اتاق پشتیبانی و … را به خود اختصاص داده باشند، به‌راحتی می‌توانید به هدف خود دسترسی پیدا کنید.

نکته مهم در استفاده از انکر تست‌ها ،محتوای مورد استفاده برای آن هاست. محتوا و نام‌گذاری متنوع و همسو با موضوع می تواند به درک بهتر گوگل و کاربران از صفحه شما کمک کند که این کار رشد قابل‌توجهی را برای وب سایت شما به ارمغان می آورد.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran