5/5 - (5 امتیاز)

اپلیکیشن ارزان چیست ؟

ابتدا برای معرفی اپلیکیشن ارزان باید عرض کنیم که کلیه نرم‌افزارهایی که روزانه از آن‌ها بهره می بریم بنا بر اشکال مختلفی اپلیکیشن محسوب میشوند  و فقط نرم‌افزارهایی مثل نرم افزار سیستم عامل و یا زبان‌های مختلف برنامه نویسی جزء اپلیکیشن‌ها بحساب نخواهد آمد.

همینطور برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان ، با کارشناسان سئو تهران با استفاده از راه های ارتباطی که پایین همین مقاله قرار دارد می توانید در ارتباط باشید…

همانگونه که قطعا واقفید تلفن های همراه و تبلت های smart ( هوشمند) هم مثلکامپیوترها نرم افزارها و برنامه های متفاوتی دارند ، که  در بازار آنها را اکثرا با لغت اپلیکیشن یا به اختصار App میشناسند ، که در حقیقت به مفهوم همان اپلیکیشن موبایل یا نرم افزار موبایل هستند.

برای نمونه در زمینه انجام عمل مخصوصی بر روی یک سیستم  مثلا ادیت یک تصویر باید از نرم افزار یا اپلیکیشن فتوشاپ بهره ببرید

یا برای مرور کردن پیج های وب سایت نیازمند استفاده از اپلیکیشنهایی مثل کروم یا فایرفاکس خواهید بود.یا موقع گوش دادن به موسیقی میتوانید اپلیکیشن kmplayer را استفاده کنید.

اما این نکته را هم باید بیان نمائیم که  با توجه به احتیاج کاربران اپلیکیشنهای متفاوت برای سیستم عامل های مختلف ارائه شده است.

هرچند توسعه دهندگان نرم افزار تلاش می کنند یک اپلیکیشن را به نحوی طراحی کنند که برای انواع مختلف سیستم عامل ها و دستگاههای متفاوت دیجیتال مفیدی داشته باشد. مثل برنامه کروم که بعنوان جست و جو گر اینترنت برای دستگاههای pc و تبلت و موبایل قابل استفاده و قابل اجر می باشد.

درحال حاضر اپلیکیشن ها تنوع بسیار متعددی دارند و فقط محدود به موبایل ­ها و تبلت­ ها نمیگردند. به عنوان نمونه برنامه هایی برای لوازم منزل مثل ساید بای ساید ها و لباس­شوئی و ظرف­شوئی و …

به شکب مخصوص خود طراحی گردیده است.یا اپلیکیشنهایی برای کنترل رفت آمدهای منزل و دفتر کار شما، یا تنظیم اتوماتیک نور و دمای منزل یا محل کار طراحی گردیده اند.

نمونه جالب توجه دیگر طراحی اپلیکیشن به وسیله کمپانی اپل است ، به نام iBaby که در بالای تخت نوزاد نصب گردیده و حرکات کودک شما را تحت نظر خواهد گرفت؛

با بیدار شدن کودک به مادر هشدار می­دهد و بر اساس برنامه تشخیص و تنظیم آن ،میتواند موسیقی آرامش بخش پخش ­نماید و یا امکان مکالمه والدین با فرزند را طراحی کرده است.

فرق اپلیکیشن ارزان با وب سایت چیست؟

بعضی از اشخاص طراحی سایت ها را به دلیل گستردگی میزان قرار گیری محتوایی که میتوان درآنها بارگزاری نمود بیشتر می پسندند اما شاید بیان ذره ای از فرق های بین اپلیکیشن و وب سایت برای شما عزیزان جالب باشد ، پس با سئو تهران همراه باشید.

قطعا واقفیم که وب سایت عموما به برنامه کاربردی اطلاق میشود که در اینترنت آپلود میشود و وظیفه آن انتشار یک خبر یا توضیح در مورد خدماتی منحصر به فرد می باشد

اما اپلیکیشن ارزان موبایل برنامه ای کاربردی می باشد که بروی اسمارت فون ها نصب می شود در حقیقت یک واقعی فیزیکی بر روی دستگاه به وجود می آورد و مساله پر اهمیت تر اینکه میتوان امکانات آن را به شکل غیر بر خط و بدون احتیاج به اینترنت مشاهده کرد.

باید واقف باشیم که رسالت و وظیفه اصلی این دو باهم متفاوت است که اگر متفاوت با این باشد طراحی اپلیکیشن دیگر فعالیتی بیهوده می باشد.

وب سایت ها در حقیقت ویترین و نمایشی از جلوه ای حرفه ای می باشند که مجموعه سدئ تهران آن را برای شما انجم می دهد. اما درطراحی اپلیکیشن ارزان به عنوان نمونه برای سازمانهای تجاری تلاش شده که مخاطب را جذب نموده تا اطلاعات  تکمیلی حضوری به او منتقل شود.

فرق عمده دیگر این می باشد که در سایت ها مخاطبین میتوانند کلیه مسائل را که در فضای مجازی پخش شده است مشاهده نموده و از آن بهره لازم را ببرند اما در زمینه اپلیکیشن ارزان میبایست یک فایل بر روی سیستم آپلود شود تا بتوانیم آن را مشاهده نمائیم.

توضیح تکمیلی در این زمینه آنکه برای دیدن سایتها ما حتما احتیاج به اینترنت داریم  اما در مورد اپلیکیشن میتوان یک فایل اطلاعاتی را به شکل غیر برخط به سیستم داد و این موضوع بدین معناست که کاربر نیز میتواند به شکل آفلاین به بعضی مطالب دسترسی لازم را داشته باشد.

وجه تمایز عمده دیگر اندازه دستگاهی است که قصد داریم یک اپلیکیشن یا سایت را با آن مشاهده نمائیم.

وب سایت ها معمولا برای گشوده شدن بروی دستگاه کامپیوتر با حداقل ۱۵ اینچ سایز طراحی خواهند شد .

این موضوع در حالیست که در زمینه طراحی یک اپلیکیشن ارزان اجرا شدن بر روی همه انواع سایز ها از ۳ اینچ تا ۱۰ اینچ را مد نظر قرار خواهند داد.

این اختلاف ها در طراحی باعث به وجود آمدن تفاوت زیاد در طراحی و قرار دادن المان های مختلف شده است.

به عنوان نمونه در سایت میتوان یک جدول را به شکل مجموع نمایش داد در حالیکه امکان دارد برای نمایش دادن همان جدول  در اپلیکیشن ارزان ناچار باشیم گرافیک و طراحی آن را عوض کنیم.

موارد تفاوت عمده دیگری نیز هست که در نوشته های بعدی سئو تهران به تفصیل در مورد آن صحبت خواهیم نمود.

پلیکیشن از دیدگاه Techopedia

مرجع معتبر تچوپدیا، داره المعارف اصطلاحات دنیای تکنولوژی، اپلیکیشن ارزان را بع این شکل تعریف می نماید:

“اپلیکیشن ارزان موبایل که اکثرا با نام app از آن یاد می گردد، شکل خاصی نرم افزار کاربردی می باشد که برای اجرا روی دستگاه های اسمارت فون طراحی شده می باشد. اکثر اپلیکیشن های تلفن همراه خدماتی مثل کامپیوترها ارائه می دهند (مانند اجرای فیلم).

اپلیکیشن ها معمولا نرم افزارهای سبکی و با عملکرد کم هستند، برای نمونه یک اپلیکیشن برای پخش ویدیو یا اپلیکیشنی که فقط دانلودهای شما را مدیریت می نماید و به همین دلیل هم بسیار با سیستم های همراه یکپارچه فرق عمده دارد.”

مفهوم اپلیکیشن ارزان در لغت نامه:

به مفهوم کارافزار، نرم افزار کاربردی مناسب،برنامه کامپیوتری که برای فعالیتی در تلفن های هوشمند اسمارت فون کاربرد دارد اپلیکیشن ارزان” یا به اختصار App اکثرا از لغت “نرم افزار” جا افتاده است و این کبمه دقیقاً همان معنای “نرم افزار مفید و کاربردی” می دهد.

اگر قصد داشته باشیم لغت اپلیکیشن ارزان را به شکل کلی برای شما معرفی نمائیم باید بیان کنیم کلیه نرم افزارهایی که به شکل روزانه از آنها بهره می بریم به جزء نرم‌افزارهای سیستم مثل سیستم عامل و یا زبان‌های برنامه نویسی مختلف، را شامل می شود.
تلفن های هوشمند همراه، تبلت و آیپدها نیز مثل سیستم های کامپیوتری نرم افزارها و برنامه های زیاد و متفاوتی دارند که به آنها اپلیکیشن ارزان اطلاق میشود که همان معنا را میدهد و به اختصار به آن App هم گفته می شود.

این برنامه ها برای سیستمهای های اندروید و IOS به وجود آمده اند که با وجود آپدیت های روزانه و به روز رسانی کردن آنها، امکانات آنها بیشتر خواهد شد و شما را مناسب تر یاری خواهد نمود.

با این وجود توسعه دهندگان برنامه ها این هدف مناسب را دنبال می کنند که یک اپلیکیشن ارزان را به نحوی طراحی کنند که برای انواع سیستم عامل ها و دستگاههای متفاوت دیجیتال کاربردی و مناسب باشد.

مثل اپلیکیشن ارزان کروم که بعنوان جست و جو اینترنت برای دستگاههای pc و تبلت و تلفن همراه قابل استفاده و قابل اجرا می باشد.

در حال حاضر اپلیکیشن ها تنوع بسیار متعددی دارند با توجه به اینکه کاربر چه احتیاجی دارد میتواند آن را دانلود و از آن استفاده نمود و با آن احتیاج خود را پاسخ دهد.

در ذهن داشته باشیم که فقط محدود به تلفن های همراه و تبلت­ ها نخواهند شد. برای نمونه برنامه هایی برای اثاثیه منزل مثل ساید بای ساید و لباس­شوئی و ظرف­شوئی و … به شکل مخصوص خود طراحی گردیده است.

یا برنامه هایی برای کنترل نمودن تردد های منزل و دفتر کار، یا تنظیم اتوماتیک روشنایی و دمای محیط طراحی گردیده اند. یک نمونه جالب توجه دیگر طراحی اپلیکیشنی به وسیله کمپانی اپل می باشد ، تحت عنوان iBaby که در بغل تخت نوزاد نصب خواهد شد و حرکات کودک را تحت نظر خواهد گرفت؛

با بلند شدن او به مادر اطلاع رسانی خواهد شد و بنابر تشخیص و تنظیم آن ،خواهد توانست موسیقی پخش ­نماید و یا امکان مکالمه والدین با فرزند را بوجود آورد.

مخاطبین آن دسته از محصولات شرکت اپل که مجهز به سیستم عامل iOS می باشند، می‌توانند از سرویس App Store شرکت اپل برای دانلود اپلیکیشن برروی دستگاه خود بهره لازم را ببرند. در App Store شرکت اپل چند صد هزار اپلیکیشن ارزان برای آی‌پد، آی‌فون و آی‌پاد تاچ موجود است.

برنامه های موبایل ارتباط مستقیم با مغز اصلی سیستم عامل گوشی همراه دارند و به شکل مستقیم درخواست‎های کاربران را انجام خواهند داد.

۱- اپلیکیشن ارزان اندروید چه چیزی است؟

سیستم عامل اندروید در گوشی

سیستم عامل اندروید را بر طبق هسته سیستم عامل لینوکس به وجود آمده است و مدیریت این سیستم عامل همراه با ارتباط سریع با سخت افزار و سرویس های سیستم عامل مختلف، امنیت، مدیریت پردازش ها و مدیریت منابع تاثیر گذار دستگاه تلفن همراه را همان هسته اصلی سیستم عامل لینوکس به شکل مشخص بر عهده دارد و سیستم عامل اندروید فقط مثل یک لایه فی ما بین یوزر و سیستم عامل ارتباط برقرار خواهند نمود.

این سیستم عامل کاربردی مخصوص تلفن همراه و گوشی های هوشمند به وجود آمده است که به وسیله بیش از 40 شرکت معروف پشتیبانی می گردند. با توجه به اینکه مفهوم حقیقی اندروید باز (Open) می باشد به برنامه نویسان حرفه ای این امکان را میدهند که از کلیه توانایی یک تلفن همراه بهره لازم را ببرند.

اندروید امکان بهره برداری از توابع درونی گوشی موبایل مثل شماره گیری، ارسال SMS یا استفاده از دوربین تلفن همراه را به برنامه نویسان خواهد داد تا بتوانند اپلیکیشن اندروید توانمند و کاربردی برای مخاطبین جهانی طراحی کنند.

اپلیکیشن اندروید ارزان

یا همان نرم افزار تلفن همراه اندروید وسیله ای است که با استفاده از آن مخاطب خواهد توانست فعالیت های مورد احتیاج خود را بسته به کاربری این اپلیکیشن صورت دهد.

برای دانلود برنامه های موبایل بسته به ظرفیت آن فروشگاه هایی موجود هستند که شما خواهید توانست این ابزارها را از این فروشگاه ها دانلود کنید. برای دانلود اپلیکیشن ارزان اندروید شما اسن امکان را دارید از روش فروشگاه اپلیکیشن اندروید گوگل یا اصطلاحا Play Store شروع به دانلود این نرم افزارهای تلفن همراه کنید.

این اپلیکیشن های اندروید امکان دارد بسته به عقیده سازنده به شکل کاملا رایگان و یا به صورت پولی ارائه گردند.

۲- اپلیکیشن ارزان iOS چیست؟

سیستم عامل iOS

Ios یک سیستم عامل طراحی شده برای تلفن همراه است.

نخستین و تنها نسل سیستم عامل‌ شرکت اپل برای دستگاه‌های تلفن همراه و قابل حمل تولید شده است.به وسیله شرکت اپل در سال ۲۰۰۷معرفی شد تا قبل از سال ۲۰۱۰ هم به نام iPhone OS شناخته می‌شد. آی‌پاد تاچ، آی‌فون و تبلت آی‌پد از این سیستم عامل استفاده می نمایند و شرکت اپل مجوز بهره برداری و نصب از این سیستم عامل را در حال حاضر به هیچ کمپانی دیگری واگذار نمی‌کند.

اپلیکیشن ارزان IOS

اپلیکیشن ارزان ios در طراحی خود از چهار لایه مختلف بهره می برد که این لایه شامل :

  • لایه رسانه ها
  • لایه هسته خدمات
  • لایه هسته سیستم عامل
  • لایه لمسی

این سیستم عامل از منظر معماری و کاربردی شباهت بسیار متعددی به سیستم عامل MacOS‌ دارد. در iOS ‌ دقیقا مثل MacOS از جست و جو گر سافاری برای مرور وب و از نرم‌افزار آی‌تیونز برای اجرای موسیقی و مدیریت کتاب‌ها، دفترچه تلفن و اپلکیشن‌ها استفاده می‌شود.حجم زیادی از موفقیت‌های اپل در تولید این سیستم عامل، راه‌اندازی فروشگاه اپلیکیشن App Store می باشد.

انواع مختلف مدل اپلیکیشن ها

اپلیکیشن ارزان برای جواب دادن به احتیاج های ما و انجام دادن فعالیت هایی که به آن ها احتیاج داریم درست می شوند. به دلیل آن که ما در حوزه های متفاوت، احتیاج های مختلفی داریم، اپلیکیشن ها همچنین به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. اکنون با توسعه بازار آن ها، تقریبا در همه دسته ها چندین مدل خیلی خوب و عالی موجود است.

آب و هوا :

اپلیکیشن های مرتبط به شرایط آب و هوا. این برنامه ها اطلاعات هواشناسی را از پایگاه های معتبر مثلAccuweatherمی گیرد و براساس زمان بندی روی موبایل اندروید شما مشخص می کند.

به طور نمونه در مقاله اپلیکیشن ارزان اگر هدف سفر رفتن دارید و باید از آب و هوای منطقه ای آگاهی پیدا کنید، یکی از این اپلیکیشن ها برای شما کاربرد دارد. برنامه هایی هایی مثل دماسنج و زلزله نگار هم می توانند در این گروه جای بگیرند.

آشپزی و رستوران :

بازار دستور های پخت و پز و معرفی رستوران ها همواره پرطرفدار بوده است. قبلا این یادگیری ها از راه کتاب های آموزشی صورت گرفته می شود. ولی اکنون اندازه زیادی اپلیکیشن درباره ی شیوه ی پخت غذا، دسر، کیک و دیگر وجود دارد.ما در دوره ی عرضه خدمات اینترنتی به سر می بریم.

دیگر برای سفارش دادن غذا ها الزام نیست تا رستوران محبوب خود بروید و برگردید. می شود به گفته مقاله اپلیکیشن ارزان با به کار بردن از سرویس های ویژه یکسان سازی رستوران ها، غذای محبوب خود را به آسانی سفارش دهید.

همینطور در حوزه ی معرفی غذاخوری ها و یا کافه های مشهور ، اپلیکیشن های بیشتری معرفی شده است.

آموزش :

آموزش همواره از اساسی ترین نگرانی های انسان به حساب می رفته است. با وجود اپلیکیشن های گوشی، آموزش و آموختن هم راحت تر از همیشه شده است.

تمام برنامه های مرتبط به آموختن در این دسته جای می گیرند. این نرم افزار ها حوزه استفاده از شیوه های جدید و ماهرانه در آموزش را بوجود آورده اند.

آموختن کنکور، بانکداری، قانون، احکام دین، برنامه نویسی، زبان های متفاوت، کودکان، خودرو ها و دیگر، از اپلیکیشن هایی هستند که می شود در این گروه آنها را پیدا کنید.

ابزار ها :

موبایل های هوشمند ابزار های مرتبطی هستند. به این معنی از مقاله اپلیکیشن ارزان در پایه ای ترین صورت می توانیم با آن ها تماس داشته باشیم و یا در قالب های متفاوت، پیام های تصویری و متنی برای دوستانمان ارسال کنیم .

از این سبب اپلیکیشن های ارتباطی مانند پیام رسان ها و تماس گیرنده ها اهمیت خیلی بیشتری در دنیای موبایل های هوشمند دارند.

برخی از رسانه های اجتماعی که فعالیت تماس و پیام را در بستر اینترنت هم عرضه می دهند همچنین در این گروه قرار می گیرند.

اخبار و نشریات :

وقتی که هر زمان برای خرید روزنامه تا دکه ی روزنامه فروشی می رفتیم گذشته است. با به کار بردن از اپلیکیشن های توانمند خبری می توانید در هر زمان از همه ی اخبار پر اهمیت روز با خبر شوید. برخی از این نرم افزار ها توانایی مشخص کردن اخبار از چندین منبع متفاوت را دارند.

رسانه های اجتماعی :

در رسانه های اجتماعی مخاطبان می توانند با درست کردن حساب کاربری، با دیگر مردم در ارتباط باشند. می توانند ارسال کنند و زمان های زندگی خود را به اشتراک بگذارند.

رسانه های اجتماعی به طور زیادی پرطرفدار هستند. از مدل های رسانه های اجتماعی که در ایران شناخت داریم می توان به تلگرام، اینستاگرام و فیسبوک نام برده .

رسانه های اجتماعی زیادی تا بحال درست شده که براساس مقاله اپلیکیشن ارزان شیوه عملکرد آن ها با یکدیگر مختلف است. بطور نمونه در اینستاگرام پست های عکسدار به اشتراک گذاشته می شوند. برخی از آن ها هم بویژه اشخاص خاصی هستند. برای مدل، شبکه ی ۵۰۰PX بویژه عکاسان تخصصی است.

فیلم و عکس :

تماشا و ثبت تصویر و فیلم از سرگرمی های هروزه همه ی مخاطبان گوشی به حساب می روند. با قوی تر شدن دوربین گوشی های هوشمند و توسعه سخت افزار آن ها، حال می توان انواع عکس و فیلم را بر روی موبایل ها تماشا کرد. حتی مخاطبان می توانند محتوای چند رسانه ای خود را تغییر دهند و به نتیجه ی مورد علاقه خود برسند.

موسیقی :

موبایل های هوشمند اکنون در حوزه ی پخش موسیقی توسعه های قابل اهمیتی داشته اند. تا حدی که برخی از مدل های گوشی ساب ووفر و توییتر داخلی دارند! بنابراین مقاله اپلیکیشن ارزان احتیاج به پخش کننده های فعال و با کیفیت احساس می شود. در این گروه از اپلیکیشن ها می شود پخش کننده ها و تغییر کننده های موسیقی را یافت .

مارکت ها :

همینطور که اپلیکیشن ها در حال توسعه و رفع کردن احتیاج های ما هستند، یک گروه خاص از برنامه ها موجود هستند که وظیفه ی عرضه ی برنامه ها به عهده ی آن هاست.

همینطور اگر برنامه های گوشی ما آپدیت دریافت کرده باشند، مارکت ها به ما آگاهی می دهند و توانایی داریم برنامه ها را بروزرسانی کنیم.

مشهور ترین و معتبر ترین مارکت اندروید Play Store بویژه شرکت گوگل می باشد که به صورت پیش فرض روی همه گوشی های اندرویدی موجود است. مشهور ترین مارکت ایرانی اندروید هم “کافه بازار” است.

اپلیکیشن ها چگونه عمل می کنند؟

همانگونه که پیش تر هم از مقاله اپلیکیشن ارزان اشاره شد، اپلیکیشن ها برای آن که احتیاج های ما را برطرف کنند درست می شوند. موبایل های هوشمند اکنون به اندازه کافی منابع سخت افزاری فعال و مختلف دارند که می توانیم از آن ها به صورت ابزارهای کارآمدی به کار ببریم .

بطور نمونه با دارا بودن یک موبایل هوشمند، شما از دارا بودن رادیو، تلویزیون، لپتاپ، ماشین حساب، چراغ قوه، دوربین، تقویم، مودم و خیلی از وسایل دیگر بی احتیاج می شوید.اپلیکیشن ها می شود از این منابع سخت افزاری به کار ببرند و با شیوه های ویژه خودشان، احتیاج های ما را رفع کنند.

بطور نمونه نرم افزار چراغ قوه از فلاش دوربین به کار می برند. به عبارت دیگر مقاله اپلیکیشن ارزان، ترکیب منابع سخت افزاری و ماهرانه و هنرمندی برنامه نویس ها، سبب تهیه اپلیکیشن های متفاوت و ماهرانه می شود که همه به ما یاری می کنند.

بیشتر بخوانید : لوگو خبر فوری

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran