امتیازدهی به : post

بردکرامب breadcrumb  چیست؟

برد کرامپ Breadcrumb  یکی از مهم ترین و کاربردی ترین قابلیت هایی است که در سئو سایت با آن سر و کار دارید. با سرچ در گوگل شما با معنای خرده نان روبه رو می شوید. شاید در ظاهر معنای آن هیچ ربطی به سئو سایت نداشته باشد. اما اگر در کودکی داستان هانسل و گروتل را شنیده باشید‌.

متوجه می شوید که معنای آن آنقدرها هم غیر مرتبط نیست. هانسل و گروتل دو کودکی بودند که برای این که مسیر خود را در جنگل گم نکنند با استفاده از یک سری خرده نان مسیر را نشان کردند. در واقع جایگاه یک کاربر در گوگل نیز به همین صورت است.

برد کرامپ Breadcrumb  قابلیتی است که بسیاری از سایت های خوب از آن برخوردارند. به عبارتی دیگر آن ها نقشه هایی هستند که جایگاه شما را در سایت مشخص میکنند. و نشان می دهند که در حال حاضر کجا قرار دارید. از طرفی دیگر به ربات های جستجو گر گوگل ثابت می کنند که سایت شما دارای اعتبار است و به این وسیله درک گوگل را نسبت به جایگاه سایت شما بیشتر میکند.

برد کرامب Breadcrumb   در واقع متن های دارای لینک هستند که معمولا در ابتدای سایت قرار میگیرند و از نظر حجم مطلب، کوتاه هستند. آن ها این قابلیت را به کاربر می دهند که با کلیک روی هر کلمه وارد صفحه مورد نظر بشوند. و در صورت برگشت نیز وارد مبدا، که همان صفحه اصلی سایت است بشوند. این قابلیت شگفت انگیز در گوگل نیز قابل نمایش است و در ورد پرس با استفاده از افزونه yoast seo  به صورت اتوماتیک و خودکار داده ها را به صفحه مورد نظر اضافه کنید.

موتورهای جستجو این قابلیت را دارند که با جمع آوری داده های مورد نظر  آن ها را در نتایجی که مورد جستجو قرار می گیرند نمایش دهد‌. این موضوع باعث می شود که کاربر قبل از ورود به سایت متوجه جایگاه آن مطلب شود.

آشنایی با انواع برد کرامب Breadcrumb

برد کرامب ها انواع مختلفی دارند که ممکن است بارها آن ها را مشاهده کرده باشید، اما شاخص ترین و معروف ترین آن ها را در زیر به شما معرفی میکنیم.

برد کرامپ های شاخص سلسه مراتبی

این مدل  برد کرامپ Breadcrumb  معمولا در قسمت بالایی سایت قرار می گیرد و بیشتر از سایر برد کرامپ ها آن را دیده اید. در واقع این مدل به شما می گوید که دقیقا کجای سایت هستید و تا صفحه اصلی چقدر فاصله  دارید. برای مثال بعد از صفحه اصلی ابتدا وارد وبلاگ و سپس نام پست می شوید.

برد کرامپ های بر مبنای ویژگی

این مدل از برد کرامپ ها معمولا بر اساس یک ویژگی خاص مشخص می شوند. برای مثال زمانی که قصد خرید از یک سایت فروشگاهی را دارید این بردکرامپ ظاهر میشود مانند جنس، رنگ، سایز.

بردکرامپ های تاریخچه ای

یک مدل از برد کرامپ، بردکرامپ  breadcrumb تاریخچه ای است که به صورت صفحه قبل، صفحه بعد، صفحه ای که الان در آن قرار دارید. ظاهر می شود.

دلایل اهمیت بردکرامپ

همانطور که بیان کردیم بردکرامپ ها نقشه های ما در گوگل هستند. و کاربر با استفاده از آن ها مسیرش را راحت تر پیدا میکند. جالب است بدانید آن ها مورد علاقه ی گوگل هستند. زیرا گوگل از اطلاعات  بردکرامب Breadcrumb  برای صفحات جستجو سایت استفاده میکند. تا کاربر راحت تر سایت شما را شناسایی کند.

و این باعث جذابیت دو چندان سایت شما می شود. و از طرفی به وسیله این قابلیت سئو سایت نیز ارتقاء می یابد‌. بردکرامب ها باعث می شوند که کاربران شما از سردرگمی نجات پیدا کنند. آن ها با نشان دادن مسیرها و خروجی ها از گم شدن و کلافه شدن کاربر جلوگیری میکنند.

شما میتوانید با استفاده از وردپرس یا هر سیستم مدیریت محتوا دیگری این قابلیت مهم و کاربردی را به سایت خود اضافه کنید و با لین کار کاربران خود را راضی نگه دارید و از طرفی به بهینه سازی و سئو سایت خود کمک کنید.

اهمیت بردکرامپ Breadcrumb  زمانی مشخص می شود که کاربران وارد شده به سایت شما با خروج از سایت به جای ورود به صفحه گوگل به صفحه اصلی سایت شما وارد می شوند. و این باعث می شود که اعتبار سایت شما در نزد کاربران بیشتر شد. و از طرفی گوگل نیز رضایت بیشتری از این نوع سایت ها دارد. و آن ها را در رتبه بندی های بالاتری قرار می دهد.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran