امتیازدهی به : post

بررسی گزارش page Experience یا صفحه تجربه در سرچ کنسول

بررسی گزارش page Experience صفحه تجربه در سرچ کنسول یکی از جدیدترین الگوریتم های معرفی شده توسط گوگل از که به بررسی و ارائه گزارش دقیقی از تجربه کاربران در سایت می‌پردازد و در واقع این الگوریتم با بررسی علائم حیاتی هسته سایت وضعیت آن را با شما به اشتراک می‌گذارد تا بتوانید با آگاهی بیشتر از ویژگی های وب سایت خود به ارتقاء آن بپردازید.

 در بررسی گزارش  page Experience یا صفحه تجربه در سرچ کنسول مبحثی که بیش از باقی مباحث توجه ما را جلب می کند نحوه گزارش دهی و فاکتورهای مهم از نظر این الگوریتم است.

در واقع هدف گوگل از طراحی و معرفی این الگوریتم کاربردی این است که افراد بتوانند با درک بیشتری از وضعیت سایت خود خدمات مناسب تری را به کاربران ارائه دهند به طورکلی گوگل برای تجربه‌ی کاربری اهمیت بسیار زیادی قائل است.

از این رو شما باید نسبت به این مبحث توجه جدی داشته باشید و با استفاده از خدمات مناسب توجه کاربران را جلب کنید و از طرف دیگر زمانی که موتورهای جستجوی گوگل به بررسی سایت شما می پردازند باید متوجه شوند که از هر لحاظ در خدمت کاربران قرار گرفته است و نیاز آنها را برآورده می کند.

 به طور کلی برخی از فاکتورها از نظر گوگل از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار هستند بنابراین توجه به این فاکتورها می‌تواند ارزش و اعتبار وب سایت شما را افزایش دهد و از طرفی در صفحات اول گوگل قرار بگیرید این آرزوی قلبی هر شخصی است که بتواند در گوگل در صفحات اول جستجو قرار بگیرد.

از این رو توصیه ما به شما این است که به تجربه کاربری اهمیت دهید و برای افزایش تعداد بازدید کنندگان و بهبود وضعیت سایت خود تمامی مواردی که در گزارش صفحه تجربه در سرچ کنسول ارائه می شود را جدی بگیرید.

  • بررسی بزرگترین محتوای تصویری

در بررسی گزارش page  Experienceیا صفحه تجربه در سرچ کنسول متوجه میشویم که یکی از اساسی ترین مفاهیم و موضوعاتی که توسط این الگوریتم مورد بررسی قرار می گیرد مدت زمانی است که بزرگ‌ترین تصویر سایت بارگذاری میشود .

از آنجایی که سرعت بارگذاری تصاویر در سایت برای گوگل از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است در گزارش خود به بررسی دقیق سرعت سایت شما از لحاظ بارگذاری بزرگترین تصویر می پردازد.

The first input delay این معیار میزان تأخیر نمایش اولین محتوا را محاسبه می کند در واقع با بررسی دقیق عملکرد وب سایت شما در نمایش تصاویر و میزان تاخیری که در ارائه محتوا به کاربران دارد. متوجه می‌شود که آیا این صفحه باید امتیاز مثبت بگیرد یا منفی، در صورتی که زمان لود شدن تصویر در سایت بیش از ۲ ثانیه به طول بیانجامد گزارش سرچ کنسول آن را شناسایی خواهد کرد و به صفحه شما نمره منفی خواهد داد.

  • نخستین تاخیر در هنگام ورود به سایت

یکی دیگر از مهم‌ترین معیار هایی که از نظر گوگل باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد نخستین تاخیر ارائه محتوا به کاربران است همانطور که گفتیم در گزارش سرچ کنسول و در بررسی گزارش page Experience زیاد صفحه تجربه در سرچ کنسول از مهمترین مواردی که به آن پرداخته می‌شود میزان تاخیری است که محتوای سایت شما برای نمایش به کاربران دارد.

از این رو اگر میزان delayیا تاخیر سایت شما بالا باشد ارش سرچ کنسول آمار نمایش داده می‌شود و به عنوان یک امتیاز منفی برای وب سایت شما تلقی می گردد علاوه بر این وب‌سایت شما از لحاظ کارکرد منو ها و فرم هایی که در آن قرار دارد نیز مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد. اگر به این موضوع توجه نداشته باشید ممکن است که امتیاز منفی برای شما اعمال شود.

  • جابجایی و تغییر در محتوای سایت

در بررسی گزارش page Experience یا صفحه تجربه در سرچ کنسول معیار دیگری که مورد بررسی دقیق قرار می گیرد چیدمان صفحه سایت است گاهی اوقات پس از ورود به یک وب سایت متوجه می شوید که قسمتهای مختلف آن به هم ریخته و نامنظم هستند به گونه‌ای که نمی توانید روی لینک ها به درستی کلیک کنید در چنین مواقعی مطمئناً کاری که انجام می دهید این است که وب سایت را ترک می کنید.

بنابراین می توانیم بگوییم که از مهمترین مواردی که بسیاری از کاربران به آن توجه می‌کنند و باعث دلزدگی و تجربه کاربری منفی در آنها می شود همین بی نظمی و تغییر در چیدمان صفحات سایت است. از این رو این الگوریتم به این موضوع توجه جدی دارد و با بررسی نظم و اصول چیدمان در وب سایت شما مشخص می‌کند که دقیقاً چه امتیازی از این معیار خواهید گرفت.

  • بررسی امنیت سایت

در بررسی گزارش page Experience یا صفحه تجربه در سرچ کنسول از مهمترین معیار هایی که توسط این الگوریتم مورد بررسی قرار میگیرد عملکرد طبقات مختلف سایت شما از لحاظ امنیت اطلاعاتی است در واقع الگوریتم به بررسی این موضوع می‌پردازد که آیا اطلاعات کاربران در امنیت کامل قرار دارند یا خیر شما باید وضعیت وبسایت خود را از حالت http به https تغییر دهید.

این الگوریتم پس از بررسی این مقوله اگر متوجه شود که یک وب سایت امنیت کامل را برای کاربران فراهم کرده است آن را یک امر خطر آخرین تلقی می‌کند و به عنوان یک امتیاز منفی برای شما محاسبه خواهد شد.

  • Mobile-friendliness

بسیاری از افراد برای اینکه وارد یک سایت بشوند از گوشی موبایل خود استفاده می کنند، از آنجایی که طراحی سایت یک فرآیند کاملاً تخصصی است ممکن است در این زمینه به کاربران موبایلی اهمیت زیادی داده نشود. در چنین مواقعی ممکن است پس از وارد شدن به یک سایت از طریق موبایل چیدمان آن برای شما به هم ریخته و نامنظم باشد و نتواند به درستی از آن استفاده کنید.

در چنین مواقعی این متریک برای سرچ کنسول فعال می‌شود و در بررسی تجربه صفحه از دیدگاه کاربران یک امتیاز منفی دیگر برای شما در نظر گرفته می شود. در چنین مواقعی کاری که باید انجام دهید این است که وب سایت شما از هر لحاظی نیاز کاربران را برطرف کند و بتواند نمایش صحیح از صفحات به کاربران ارائه دهد. امیدواریم که توانسته باشیم در این مقاله به بررسی گزارش page Experience صفحه تجربه در سرچ کنسول بپردازیم.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran