امتیازدهی به : post

برسی ۵ اشتباه رایج در بهینه سازی وبسایت ها

هنگامی که به تولید وبسایت هایی بپردازید، که کاملا منطبق بر قوانین مطرح شده توسط موتورهای جستجو گوگل باشند می توانیم بگوییم که وبسایت مورد نظر سئو شده است.

بهینه سازی نیز به معنای کسب امتیاز بیشتر بر اساس پیروی از قوانین و اصول موتورهای جستجو گوگل می باشد. سئو و بهینه سازی وبسایت به شما کمک میکنند که میزان بازدید و ترافیک سایت خود را به صورت قابل توجهی افزایش دهید.

در چنین مواقعی اگر کاربری  به دنبال دریافت مطالب و محتوای خاصی باشد، با سرچ در گوگل به صفحاتی وارد می شود که در ابتدای گوگل قرار دارند. سئو و بهینه سازی وبسایت، مسیری است که اگر به خوبی آن را طی کنید، می توانید از مزایای بی شمار آن بهره مند شوید.

اکثر کاربران هنگامی که به دنبال محتوای یا محصول خاصی هستند معمولا در صفحه اول گوگل آنچه که می خواهند را به دست می آورند. به همین دلیل تلاش برای بهتر شدن و قرار گرفتن در صفحات اول گوگل به شما به یک رقابت جهانی تبدیل شده است.

در صورتی که مجموعه قوانین سئو و بهینه سازی وبسایت را به درستی رعایت کنید در عرصه این رقابت تنگاتنگ پیروز خواهید شد. همانطور که می دانید موتور های جستجو گوگل بسیار دقیق هستند و برای رتبه بندی وبسایت ها ربات های خود را مامور پیدا کردن وبسایت ها می کند.

این موضوع برای تمام موتور های جستجو به یک شکل نیست، ممکن است که شما بر اساس رتبه بندی یک موتور جستجو در صفحات اول قرار بگیرید، اما در رتبه بندی سایر موتورهای جستجو جایگاهتان اینگونه نباشد.

بسیاری از اصول و قوانین موتور های جستجو گوگل به سرعت تغییر می کنند، و اگر صاحبان وب سایت  به سرعت صفحات خود را با این تغییر هماهنگ نکنند، ممکن است به وسیله ربات های گوگل به عنوان یک سایت نا معتبر شناخته شوند. و از لحاظ جایگاه رتبه بندی از صفحات اول گوگل حذف شوند‌.

یکی از مهم ترین و ضروری ترین کارهایی که کارشناسان سئو و بهینه سازی وبسایت باید انجام دهند. برسی دقیق تمامی تغییرات اصول و قوانین موتور های جستجو است. پیگیری این تغییرات به شما کمک می کند که وبسایت خود را کاملا منطبق بر این تغییرات، به روز رسانی کنید.

اما گاهی پیش می آید که در سئو و بهینه سازی وبسایت مرتکب اشتباهاتی شوید و با این کار جایگاه وبسایت خود را تنزیل دهید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شما را با این اشتباهات و راه حل بر طرف کردن آن ها آشنا کنیم.

انتخاب کلمه کلیدی نا مناسب

همانطور که می دانید سیستم جستجو گوگل بر اساس کلمه کلیدی عمل می کند، اگر برای نوشتن محتوای مورد نظر از کلمه کلیدی نا مناسب و اشتباه استفاده کنید، فرصت طلایی افزایش بازدید و ترافیک سایت از جانب کاربران را به راحتی از دست می دهید، پس اگر به دنبال سئو و بهینه سازی وبسایت خود هستید در انتخاب کلمه کلیدی مناسب دقت کنید.

کپی کردن سایر محتواها

از بدترین و اشتباه ترین کارهایی که در حق سایتتان می توانید بکنید، کپی کردن و سرقت مطالب دیگران است. این کار نه تنها به سئو و بهینه سازی وبسایت شما کمک نمی کند بلکه باعث جریمه شدن وبسایت و گاها از بین رفتن دائمی آن می شود.

از همان ابتدا هنگامی که به طراحی سایت می پردازید، باید به تولید محتوای منحصر به فرد و غیر کپی بپردازید، با این کار بزرگترین کمک را به سئو و بهینه سازی وبسایت خود کرده اید.

بی توجهی به کاربران و توجه زیاد به موتورهای جستجو

گاهی تولید کنندگان محتوا آنقدر غرق توجه به اصول و قوانین سئو و بهینه سازی وبسایت خود می شوند که کاملا کاربر را فراموش می کنند‌.

در صورتی که رضایت کاربر از وبسایت شما از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شما در تولید محتوا فقط جنبه رضایت موتور های جستجو را در نظر بگیرید و از کاربر غافل شوید. امتیاز بهینه سازی و افزایش رتبه خود را از دست می دهید. زیرا کاربران تنها جذب محتواهایی می شوند که از نظرشان با معنا است و حرف جدیدی برای گفتن دارد.

انتخاب یک عنوان بی ربط و نامناسب

یکی از رایج ترین اشتباهات در سئو و بهینه سازی وبسایت، انتخاب یک عنوان و سرتیتر نامناسب برای محتوای مورد نظر است‌. عنوان یک مقاله اهمیت زیادی در جذب مخاطب دارد.

اگر شما بتوانید از عنوان های جدید و جذاب استفاده کنید. شک نکنید که با این کار می توانید کاربران زیادی را جذب خواندن مطالب خود کنید. این نکته را فراموش نکنید که یک عنوان خوب و مناسب حاوی کلمه کلیدی مورد نظر شما است. و این کار به افزایش رتبه سایت شما بسیار کمک می کند.

داشتن اشتباهات نگارشی فراوان

یکی از مهم ترین نکاتی که در سئو و بهینه سازی وبسایت خود باید به آن توجه زیادی کنید. نداشتن غلط املایی و مشکلات نگارشی در محتوایی است که قرار است در وبسایت خود منتشر کنید‌.

داشتن غلط های املایی زیاد باعث می شود که کاربر و موتورهای جستجو اطمینان خود را به سایت مورد نظر از دست بدهند و از خواندن ادامه مطلب منصرف شوند. به همین دلیل به شما توصیه میکنیم که قبل از انتشار مطلب در وبسایت خود، حتما مطلب مورد نظر را چندین بار مطالعه و در صورت نیاز ویرایش کنید.

شناخت ناکافی مخاطبان

یکی از مهم ترین نکاتی که یک وبمستر باید به آن توجه کند. این است که مخاطب چه انتظاری از شما دارد؟ درک کامل مخاطب و برسی نیاز کاربران به شما کمک می کند که در انتشار مطالب خود و انتخاب عناوین و موضوعات توجه بیشتری کنید. در صورتی که فقط اهداف خود را در نظر بگیرید و از نیاز مخاطب غافل شوید، محتوای شما هیچ ارزشی ندارد و از جذابیت آن کاسته می شود.

سئو و بهینه سازی وبسایت اهمیت زیادی در دیده شدن شما دارد اما اگر بدون داشتن دانش و آگاهی کافی اقدام به تولید محتوای نامناسب بکنید.

نه تنها رضایت موتورهای جستجو را به دست نمی آورید، بلکه فرصت بازدید محتوای خود توسط تعداد زیادی از کاربران را از دست می دهید. سلب اعتماد مخاطب بدترین اتفاقی است که برای صاحبات وبسایت ممکن است بیفتد. پس باید حداکثر تلاش خود را بکنید  تا به تولید محتواهایی بپردازید که هم به سئو و بهینه سازی وبسایت شما کمک کند و هم رضایت صد در صدی کاربران را به دست بیاورد.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran