امتیازدهی به : post

بهبود طراحی رابط کاربری از طریق تایپوگرافی بهتر

بهبود طراحی رابط کاربری از طریق تایپوگرافی، طراحی موثر و تایپوگرافی زیبا به طور جدایی ناپذیری به هم مرتبط هستند. این تئوری به ویژه در هنگام در نظر گرفتن طراحی رابط های کاربری درست است. در واقع این نظریه محتوای متن را تشکیل می دهد یا در برخی موارد کل رابط را فراهم می کند.

این حس همکاری در بهترین حالت ممکن است با این واقعیت مرتبط باشد که فونت های مورد استفاده برای طراحی رابط کاربری زمانی که ناشناس و نامشهود باشند بهترین عملکرد را دارند.

مقاله Oliver Richtenstein توضیح خوبی در مورد تایپوگرافی رابط دیجیتال ارائه می دهد و یکی از مهم ترین نکات در مورد قرار دادن متن در طراحی UI را ارائه می دهد.

بهینه سازی حروف چاپی شامل حداکثر خوانایی، دسترسی و تعادل گرافیکی است که بسیاری از آنها در مورد سهولت استفاده و سهولت استفاده هستند. هنگام در نظر گرفتن تعامل کاربر با متن در یک صفحه، طراح باید عناصر اضافی مانند تعادل، اعتماد، سلسله مراتب و ساختار را مدیریت کند. در نهایت، هدف کاهش و حذف تفاوت بین بیننده و رابط است.

چه چیزی یک فونت UI خوب می سازد؟

بهبود طراحی رابط کاربری از طریق تایپوگرافی، مقیاس پذیری: هنگامی که به دنبال یک فونت مناسب برای استفاده در طراحی UI خود هستید، به چند ویژگی نیاز دارید. بسیاری از UI ها باید با تنظیمات و اندازه های مختلف استفاده شوند، بنابراین فونتی که انتخاب می کنید باید همه این اندازه ها را به درستی نمایش دهد.

بسیاری از خودکارها به راحتی خوانده می شوند و وقتی در اندازه های بزرگ تنظیم می شوند عالی به نظر می رسند، اما قلم ها و خودکارهایی با شکل بسیار نازک با طرح های بیش از حد منحنی در تنظیمات کوچک نشان داده می شوند و از کار می افتند.

حتی فونت‌های غیر تزئینی معمولی هم کم کم در راه اندازه‌های کوچک قرار می‌گیرند. اگر فونت برای برچسب های کوچک یا عناوین بزرگ در رابط کاربری استفاده می شود، باید مطمئن شوید که فونت ابتدا قابل خواندن است و سپس می تواند به هر اندازه ای تبدیل شود.

بهبود طراحی رابط کاربری از طریق تایپوگرافی، اشکال قابل شناسایی واضح: بسیاری از سبک های کاراکتر یا فونت دارای اشکال خاصی هستند که از سایر فونت های موجود در همان مجموعه قابل تشخیص نیستند.

این می تواند خواندن متن رابط را بسیار دشوار کند. در مواجهه با ویژگی های مختلف فونت پروژه، اغلب حروف، طرح ها و اعداد نادیده گرفته می شوند. مثال زیر فونت Gill Sans را نشان می دهد. اریک گیل “1” را در Gill Sans بدون پرچم طراحی کرد و حروف بزرگ “I” و کوچک “I” را تقریباً غیرقابل تشخیص ساخت. با نگاهی به مثال زیر می بینید که هر سه شکل این فرم تقریباً یکسان هستند.

بهبود طراحی رابط کاربری از طریق تایپوگرافی، وزن های مختلف: یکی دیگر از ویژگی های ارزشمند برای نمایش متن، وزن های مختلف است. این تغییر به شما امکان می دهد فونت یکسان را به روش های مختلف تنظیم کنید.

این نیازهای مقیاس پذیری فوق را به شدت افزایش می دهد، صرف نظر از اینکه عنوان یا پاراگراف چه زمانی تنظیم شده است. طراحی فونت خوب برای رابط کاربری مناسب است.

مواردی در تنظیم نوع درUI

بهبود طراحی رابط کاربری از طریق تایپوگرافی، انتخاب متن مناسب با استفاده از نکات بالا اولین قدم است، اما دانستن اینکه چگونه این نوع را در طراحی رابط کاربری خود تنظیم کنید به همان اندازه مهم است. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای شروع فرآیند تنظیم نوع را انجام دهید:

اندازه‌های متن بزرگ و کوچک: مانند مقیاس‌پذیری، تنظیمات نوع ممکن است در شرایط خاص کار کند، اما با فشارهای بزرگ و کوچک کار نمی‌کند. آیا این UI شما را نابود می کند؟ اکثر UI ها به عناصری با اندازه های مختلف نیاز دارند،

بنابراین آزمایش متن در مقیاس های مختلف تنها راه برای اطمینان از خوانایی محصول نهایی است.

بهبود طراحی رابط کاربری از طریق تایپوگرافی، سناریوها را در نظر بگیرید: هنگام طراحی متن مورد استفاده در رابط، سناریوهای مختلف را در نظر بگیرید و متن را متناسب با آنها تنظیم کنید. به عنوان مثال، چه زمانی باید یک پیام هشدار در رابط کاربری نمایش داده شود؟ این یکی از موارد رابطی است که در شرایط ایده آل کار می کند، اما نشانه ای از طراحی خوب رابط در هنگام پاسخ به رویدادهای خاص است.

از یک کپی واقعی استفاده کنید: هنگام آزمایش مقیاس های متن UI یا کار با سناریوهای مختلف، کار با متن واقعی بسیار مهم است. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. بنابراین، قبل از شروع تایپ در طرح خود باید تصمیم بگیرید که از کدام کلمات استفاده کنید.

بهبود طراحی رابط کاربری از طریق تایپوگرافی، درخواست یک نظر: چنانچه در حال طراحی رابط کاربری از طریق تایپوگرافی هستید، احتمالاً می دانید که متن چه می گوید و رابط کاربر چه می کند. این بدان معناست که امکان دارد قسمت‌هایی از طرح بلافاصله توسط اکثر افرادی که ممکن است در اولین آزمایش دچار لغزش شوند، شناسایی نشوند.

جمع بندی

بهبود طراحی رابط کاربری از طریق تایپوگرافی، اگر متن یک عنصر کاربردی را نشان می‌دهد و فهرست یا عنوان هدایت را نشان می‌دهد، این متن UI است و تمام روش‌های طراحی رابط برای فرم انتخاب‌شده اعمال می‌شود.

اگر به یک رابط کاربری موفق و قدرتمند نیاز دارید، جایی برای تایپوگرافی ضعیف وجود ندارد. متن متعادل و منعطف برای استفاده در موقعیت‌های مختلف، کلید یک تجربه نمایش طراحی با کاربری آسان است. با اجرای این مراحل و پیروی از این اصول، می توانید نسبت به سایر رابط های کاربری برتری پیدا کنید و امضای کامل طراح رابط را دریافت کنید.

نکات پایانی

اگر می خواهید برای شرکت خود سایت طراحی کنید، توصیه می کنم ابتدا مقاله تفاوت طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. برای این کار به صفحه خدمات طراحی سایت دیجیتال مارکتینگ نیز مراجعه کنید. سایت دیجیتال مارکتینگ با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran