امتیازدهی به : post

بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت

داشتن یک سایت خوب یکی از مهمترین و در عین حال ضروری ترین برنامه های است که برای هر شغلی کاربرد دارد. برای طراحی سایت باید به نکات مهمی توجه کنید تا بتوانید آنچه که مد نظر دارید را به صورت مطلوبی در اختیار کاربران قرار دهید با رعایت یکسری نکات ریز این هدف میسر خواهد شد.

برای داشتن یک سایت خوب علاوه بر اینکه باید محتوای یونیک و سئو شده داشته باشید تا بتوانید کاربران زیادی را جذب وب سایت خود کنید نیازمند یکسری تصاویر منحصر به فرد و جذاب برای سایت خود نیز هستید یکی از مواردی که گوگل برای ارزیابی و رتبه بندی سایت ها مد نظر قرار می دهد بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت است اگر تصاویر بی کیفیت و تکراری در سایت خود استفاده کنید یک امتیاز منفی برای گوگل محسوب می‌شود.

نکته‌ای که وجود دارد این است که حتما نیاز نیست که خودتان به عکاسی بپردازید زیرا روزانه تصاویر زیادی در صفحه گوگل قرار می گیرد که مرتبط با موضوع مورد نظر شما هستند. این تصاویر در اندازه کیفیت و به روز بودن با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند به همین دلیل برای ذخیره بهترین تصویر باید وقت بگذارید و از بین تصاویر موجود تصویر با کیفیت و اندازه مناسب انتخاب کنید.

برای بهینه سازی تصاویر سایت اولین کاری که باید انجام دهید و کاهش وضوح آن است از آن جایی که کامپیوتر تصاویر را با کیفیت 72dpi نمایش می دهد باید کیفیت تصاویر را تا این حد برسانید.

یکی از امکاناتی که در برنامه های گرافیکی وجود دارد قابلیت ذخیره تصاویر در وب است. این ویژگی باعث می شود که اطلاعات غیر ضروری از تصویر حذف شوند بدون اینکه بر کیفیت تصاویر تاثیر بگذارند. با استفاده از قابلیت progressive برای گیفت و تصاویر PNG،  می توان  زمان بارگذاری تصاویر را بالا می برد.

استفاده از این دو قابلیت باعث می شود که زمان بارگذاری تصاویر در سایت به صورت تدریجی صورت بگیرد. تصاویر در ابتدا به صورت مات و مبهم نمایش داده میشود. سپس تاری آن از بین می‌رود و تصویر کاملا واضح می شود. بارگذاری این تصاویر کمی طول می کشد اما ظاهرا سرعت نمایش آن برای کاربران سریعتر صورت می گیرد. این مورد باعث بهینه سازی تصاویر سایت می شود.

یکی از روش های بهینه سازی سایت حذف یکسری ویژگی های غیر ضروری از روی تصویر است. شما می توانید با استفاده از نرم افزار فوتوشاپ به بهینه سازی تصاویر سایت بپردازید.

یا اگر آماتور هستید و نمی توانید از قابلیت های نرم افزار فوتوشاپ استفاده کنید با استفاده از نرم افزار paint می توانید بهینه سازی تصاویر سایت خود را عملی کنید.

یکی از روش هایی با استفاده از آنها می توانیم به بهینه سازی تصاویر سایت بپردازیم مینیمم کردن عمق رنگهای تصاویر است. زمانی که کیفیت بالای عکس اهمیت ندارد. کات کردن طول و عرض تصاویری که کیفیت بالایی دارند. به بهینه سازی تصاویر سایت و همچنین اپلود شدن سریع وبسایت برای کاربر  کمک می کند.

تاثیر عکاسی در بهینه سازی تصاویر سایت

رقابت امروز، رقابت رو در رو و محدود به زمان و مکان خاصی نیست. بلکه امروزه رقابت در عرصه جهانی در بین تمامی افراد جهان است زیرا اینترنت و پیشرفت ارتباطات این زمینه را برای پیشرفت بشر در یک حیطه کاملاً متفاوت فراهم کرده است.

در یک دقیقه هزاران سایت طراحی می شود. این مسئله نشان دهنده رقابت تنگاتنگ انسان ها در حوزه ارتباطات است. تمامی افراد تلاش می کنند تا در این رقابت پیروز شوند و افراد بیشتری را جذب وب سایت خود کنند.

عوامل متعددی در بهینه سازی سایت به شما کمک می‌کنند یکی از این عوامل تولید محتوای متنی بر اساس اصول سئو می باشد. در صورتی که دارای برنامه مشخصی برای تولید محتوای سایت خود باشید روزانه شاهد افزایش بازدید کنندگان از سایت خود خواهید بود. و هنگامی که میزان بازدید از سایت افزایش پیدا کند مطمئناً میزان فروشتان نیز به صورت متقابل افزایش می یابد.علاوه بر تولید محتوای متنی تولید تصاویر خوب و جذاب به بهینه سازی سایت شما کمک می کند.

اکثر کسانی که به طراحی سایت های تجاری می پردازند از تصاویر آماده برای سایت خود استفاده می کنند. اما اگر سایت شما یک سایت فروشگاهی است به شما توصیه می کنم که به جای استفاده از تصاویر ژورنالی خودتان به عکس برداری از محصولات بپردازید. داشتن یک دوربین عکاسی خوب و با کیفیت شما را در رسیدن به هدف بهینه سازی تصاویر سایت یاری میکند.

برای گرفتن عکس از محصولاتتان به شما توصیه می‌کنم که از یک فرد ماهر و با تجربه در زمینه عکاسی استفاده کنید. اما اگر این شرایط برای شما فراهم نبود خودتان هم می‌توانید با یک سری از آموزش ها، به عکاسی از محصولات بپردازید‌ و میزان بازدید سایت خود را افزایش دهید. بهینه سازی تصاویر سایت به شما کمک می کند تا جستجوگرهای گوگل سایت شما را یک سایت معتبر بدانند. و امتیاز بالایی برای آن قائل باشند.

بهینه سازی تصاویر سایت چه تاثیری در رتبه بندی گوگل دارد؟

همان طور که بیان کردیم بهینه سازی تصاویر سایت کمک زیادی به دیده شدن سایت شما می کند. و اگر از تصاویر خوب و مناسب استفاده کنید بارگذاری سایت با مشکل مواجه نمی شود و کاربران با مراجعه به سایت می توانند به راحتی و در زمان اندکی از سایت بازدید کنند.

آمار ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد که حدود ۲۰ درصد از افرادی که عبارت خاصی را در گوگل سرچ می کنند به جای مراجعه به متن از طریق تصاویر وارد سایت می شوند.

و به همین دلیل کار کردن بر روی تصاویر و تلاش برای بهینه سازی تصاویر سایت به شما کمک می‌کند که روزانه کاربران زیادی را جذب وبسایت خود کنید. یکی از موارد مهمی که در بهینه سازی تصاویر سایت اهمیت فراوانی دارد ارتباط تصاویر با متن است.

هرچه تصاویر انتخابی با متن مورد نظر هماهنگ بیشتری داشته باشند. گوگل در رتبه بندی خود سایت مذکور را دارای اعتبار بالاتری می داند. آگاهی از نرم‌افزار فتوشاپ و توانایی کار کردن با آن به شما کمک می کند که به صورت کاملاً حرفه ای به بهینه سازی تصاویر سایت خود بپردازید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran